Greenpeace


Životní prostředí Zvířata

Plast je past

Pomozte nám zastavit plasty v oceánech! Každý rok se dostává do oceánů přibližně 8 milionů tun plastu. Moře se pod jejich návalem dusí a nemohou se bránit. Naše vlády by však mohly tento trend změnit. Ministři členských zemí EU právě revidují celoevropské právní předpisy v oblasti nakládání s odpadem. Oslovte s námi klíčové ministry a vyzvěte je, aby ukončili znečišťování oceánů plasty! Množství plastů, které končí v oceánech neustále roste. Z těchto plastů ve skutečnosti naprostou většinu vůbec nepotřebujeme a jejich opětovná recyklace fatálně selhává. Z moří a oceánů se plastovým znečištěním stávají největší skládky na světě. Plast zůstává v životním prostředí až stovky let a může snadno zahubit divoký mořský život. Zároveň se z oceánů dostává do potravního řetězce, a má tak přímý dopad i na lidské zdraví. V oblasti Středozemního moře byly ve vnitřnostech vorvaňů, ryb, ptáků a želv nalezeny plastové úlomky. Pomozte to zastavit!

vybíráme od 30.6.2017
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Jeden z účinných tlaků na výrobce je nekupovat jejich výrobky, případně jen s obaly podléhající přirozenému rozpadu, a to by mělo být taktéž součástí vaší kampaně.

jiří grulich
510 Kč

Dnes se mě malá holčička zeptala: ,, Jak dlouho ještě bude trvat svět?" - ,,Dlouho,....pokud si ho nezničíme."

Monika Graciasová
235 Kč

Nechci chránit lidi do budoucna - chci chránit tento Svět před námi !!!!

Jan Horák
510 Kč

Přeji naší planetě čistotu a mír :-)

Luděk Řehoř
510 Kč

Přeji nám všem lepší svět bez zbytečných odpadů, přeji nám všem i zvířatům zdravou planetu

Lenka Rabelova
306 Kč

Darováno 500 Kč.

Martin Ruzicka
500 Kč

Dekuji tem co pomahaji a PROSIM za prirodu,tu mame jen jednu,nenicit,dekuji,hezke dny preji...

Sarka Pejlova
306 Kč

Miluji cestování, hlavně takové, které je spojené s plaváním v čisté vodě moří a oceánů. V poslední době ale bohužel tato představa začíná být čím dál míň reálná. Dokonce rajské panenské pláže s překrásným pískem a palmami jsou znečištěné odpadky, převážně plasty. Je na to smutný pohled a také představa trpících živočichů nepřidává k pocitu klidu a relaxace. Bohužel trvající nevědomost obrovského počtu lidí žijících blízko oceánů je v tomto směru otřesná. Například cestováním v Asijských zemích jsem byla svědkem naprosto odlišné mentality místních obyvatel a tudíž i jejích vztahu k přírodě a odpadkům. Bohužel velké korporace těžící miliardy z odbytu svých plastových produktů na tak obrovském trhu, jakým Asie bezesporu je, zatím nepřebírají zodpovědnost za výsledky svých obchodů. Tohle by se mělo rozhodně změnit. A proto ráda podpořím tento projekt.

Anna Kolářová

Lidstvo má vážný problém-ničí svojí planetu.Pokud s tím nezačneme něco dělat-brzy žádná planeta nebude.Další místo k žití nemáme!Zachraňme tuto krásnou planetu nejen pro nás!

Iveta Novotná

Ať pomůžou.

Stanislav Motl
51 Kč