ERGO Aktiv, o.p.s.


Lidé s postižením

Ergo běží (pr)o život!

Nekážeme vodu a nepijeme víno. Jako po našich pacientech vyžadujeme projevené úsilí a směřování ke společnému cíli, tak si ten bič pleteme i na sebe. Rekonvalescenční cesta člověka po úraze je velmi často během na dlouhou trať, vyžaduje obrnění proti nezdarům, aktivní přístup a mnoho trpělivosti. My chceme tenhle běh na dlouhou trať běžet s nimi. Na živo. Při práci, ve studiu, ve volnu. Jsme v tom společně!

vybíráme od 3.5.2017

Ergo běží (pr)o život!

Pojďte do toho s námi!
7 000 Kč
vybráno 100 % z 7 000 Kč

přispělo

10 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Náš tým se dohromady zná poměrně krátce. Je to totiž půl roku, co spolu studujeme navazující studium ergoterapie v Praze. Když jsme se postupně začaly poznávat, pozvolna vylézaly na povrch naše osobní aktivity a ani nás později nepřekvapil objev společného koníčku: je to běh!

16. září 2017 spolu poběžíme štafetu na akci Mattoni Ústí nad Labem Half Marathon 2017. Peněžní výtěžek ze závodu poputuje lidem po poškození mozku v péči neziskové organizace Ergo Aktiv, o.p.s. Můžeme tím lidem s disabilitou umožnit snadnější průběh jejich rehabilitační cesty za znovunabytím jejich soběstačnosti a žití aktivního a plného života.

Vždycky je těžké začít a často je nejnáročnější přemluvit svoji hlavu. Běh může mít nejrůznější příchuť – běh výkonnostní (měřený čas je nemilosrdně spravedlivý pro všechny), běh požitkářský (tzv. antistresový – les, sluníčko, čerstvý vzduch a pozvolný přechod do chůze), každodenní ranní běh na autobus… a čím více způsobů člověk zažije, tím pravděpodobněji ho jednou dožene a pohltí. A každý si může vybrat ten svůj. Ano, takhle vzniká závislost.

Nekážeme vodu a nepijeme víno. Jako po našich pacientech vyžadujeme projevené úsilí a směřování ke společnému cíli, tak si ten bič pleteme i na sebe. Rekonvalescenční cesta člověka po úraze je velmi často během na dlouhou trať, vyžaduje obrnění proti nezdarům, aktivní přístup a mnoho trpělivosti.  My chceme tenhle běh na dlouhou trať běžet s nimi. Na živo. Při práci, ve studiu, ve volnu. Jsme v tom společně :)

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu