Prague Pride z.s.


Lidská práva Osvěta a poskytování informací

Jsme fér

Od roku 2017 usilujeme o to, aby v České republice mohli dvě ženy nebo dva muži vstoupit do manželství se všemi právy i povinnostmi a mít skutečnou svatbu. I když jsme od sametové revoluce urazili pěkný kus cesty, manželství pro gay a lesbické páry zatím v zákoně nemáme. Je na čase to změnit. Ve světě dnes žije přes 1,5 miliardy lidí, kteří mohou uzavírat manželství ve stejné podobě jako heterosexuální páry. K tomu, aby manželství pro všechny páry mohlo být i v České republice, potřebujeme Vaši pomoc.

Podpořte naší společnou cestu za manželstvím pro gay a lesbické páry
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Pomozte vaším darem zajistit tisícům gay a lesbických párů a rodinám dvou maminek nebo tatínků s dětmi právní ochranu, jistotu, bezpečí i všechny další výhody, které vstup do manželství přináší. Gay a lesbické páry a rodiny s dětmi tak nadále nebudou občany a občankami druhé kategorie.Takovými rodinami jsou třeba maminky Aneta a Janna s dcerou nebo tatínkové pěstouni Martin a Filip, kteří s láskou pečují o 3 děti.NA ČEM PRACUJEME?

Děláme vše pro to, abychom žili ve svobodné, demokratické a spravedlivé společnosti. Je to o každodenní mravenčí práci malého týmu lidí, kteří dělají vše pro úplné zrovnoprávnění LGBT lidí, rodin a dětí v naší zemi. Monitorujeme změny zákonů, potkáváme se s politiky a političkami, apelujeme na vládu a komunikujeme s Poslaneckou sněmovnou i Senátem, sdílíme desítky silných příběhů, sbíráme podpisy pod petici, točíme videa, organizujeme setkání po celém Česku a mluvíme s novináři a médii. Nic z toho by se nestalo nebýt vás a vaší pomoci. 

V roce 2018 byla v Poslanecké sněmovně předložena novela zákona o manželství pro gay a lesbické páry. O novele se celkem 4x jednalo a na 100. schůzi Sněmovny 30. dubna 2021 se o novele konečně hlasovalo. Novela prošla do druhého čtení a byla předložena výborům k projednání. Díky prodloužení projednávacích lhůt a ukončení minulé Sněmovny se dál o novele nejednalo. V roce 2022 byla novela zákona o rovném manželství předložena podruhé poslanci a poslankyněmi napříč politickým spektrem. I váš dar může pomoci tomu, aby se o novele co nejdříve ve Sněmovně hlasovalo.CO SE NÁM I DÍKY VÁM PODAŘILO?

Od našeho startu v roce 2017 máme za sebou obrovskou řadu úspěchů.

 • Manželství pro všechny páry se stalo jedním z hlavních společenských témat.
 • Dlouhodobě říká ANO rovným sňatkům kolem 65 % obyvatel.
 • 96 % LGBT lidí si přeje rovné sňatky.
 • Manželství pro gay a lesbické páry podpořilo podpisem petice zatím přes 165 000 lidí.
Jasné ano řeklo manželství pro všechny páry přes:

 • 80 českých a zahraničních firem.
 • Desítky organizací, starostů, starostek, hejtmanů a hejtmanek.
 • Stovky věřících.
 • Desítky osobností kulturního, společenského nebo sportovního života.
 • Stovky příběhů LGBT párů a rodin s dětmi v médiích.
 • Stovky dobrovolníků a dobrovolnic na stovkách akcí,
 • nebo stovky férových míst po celém Česku.

Během 5 let jsme připravili několik předvolebních průzkumů, díky kterým jste zvolili desítky férových poslanců, poslankyní, senátorů a senátorek, kteří zvednou ruku rovnému manželství. Za vaší pomoc a podporu vám ze srdce děkujeme. 
Pojďte do toho s námi. Ať už se rozhodnete pro nastavení trvalého příkazu nebo jednorázovou podporu, každý dar a finanční pomoc se počítá. Bez vás se na naší společné cestě za rovnoprávností a manželstvím pro gay a lesbické páry a rodiny s dětmi totiž neobejdeme. Všem našim dárcům a dárkyním z celého srdce děkujeme. 
 
Máte zájem o bližší informace, potvrzení o daru nebo darovací smlouvu? Chcete se přidat mezi férové dobrovolníky a dobrovolnice nebo sdílet váš příběh? Napište Sabině na sabina.sedlackova@zamanzelstvi.cz.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Držím palce!

Wenjun Jin
500 Kč

držím palce.

Jan Gariš
300 Kč

Děkuji, že nadále bojujete za lidská práva. Nyní po EU parlamentních volbách to bude potřeba více než dříve, protože ultra pravice, bude chtít omezovat naše práva. 🏳️‍🌈🏳️‍⚧️

Vlada Dudák

Díky, že bojujete. A mrzí mě, že budete/budeme muset bojovat i nadále. Hodně štěstí nám všem.

Lucie Mazalová
500 Kč

Držím vám palce, rozptýlit v politické elitě jedno z jejích největších maloměšťáckých tabu nebude vůbec snadné. Pravý konzervativec ctí hodnotu lásky a respektuje, že společenský institut, který je na ní postaven, je tedy pro všechny.

Pavel Netolický
500 Kč

Ještě něco před finálem :-D

Zdeněk Polách
2 000 Kč

Tak ať to klapne, stále držím palce. A díky za tu hezkou kampaň :-)

Zdeněk Polách
3 000 Kč

Peníze člověka šťastnějšího neučiní. Možnost mít rovnoprávnou rodinu ano. Moc bych si to přál.

Tonda Teichmann
2 000 Kč

Jakákoliv podpora organizace Jsme Fer nám přibližuje den, kdy rovnoprávná manželství budou skutečností pro všechny. Děkuji, že na naši komunitu bojujete!

Lukas Kay
500 Kč

Podporuji manželství pro všechny a věřím, že práva budou snad už brzy narovnána. Děkuji za práci Jsme fér, fandím vám a oceňuji vaši vytrvalost v komunikaci s politiky.

Markéta Kadeřábková
1 000 Kč