CZ / EN

Prague Pride z.s.


Osvěta a poskytování informací Lidská práva

Jsme fér

Od roku 2017 usilujeme o to, aby v České republice mohli dvě ženy nebo dva muži vstoupit do manželství se všemi právy i povinnostmi a mít skutečnou svatbu. I když jsme od sametové revoluce urazili pěkný kus cesty, manželství pro gay a lesbické páry zatím v zákoně nemáme. Je na čase to změnit. Ve světě dnes žije přes 1,3 miliardy lidí, kteří mohou uzavírat manželství ve stejné podobě jako heterosexuální páry. K tomu, aby manželství pro všechny mohlo být i v České republice, potřebujeme Vaši pomoc.

Podpořte naší společnou cestu za manželstvím pro gay a lesbické páry
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Pomozte Vaším darem zajistit tisícům gay a lesbických párů a rodinám dvou maminek nebo tatínků s dětmi právní ochranu, jistotu, bezpečí i všechny další výhody, které vstup do manželství přináší. Gay a lesbické páry a rodiny s dětmi tak nadále nebudou občany a občankami druhé kategorie.Takovými rodinami jsou třeba maminky Aneta a Janna s dcerou nebo tatínkové pěstouni Martin a Filip, kteří s láskou pečují o 3 děti.


NA ČEM PRACUJEME?

Děláme vše pro to, abychom žili ve svobodné, demokratické a spravedlivé společnosti. Je to o každodenní mravenčí práci malého týmu lidí, kteří dělají vše pro úplné zrovnoprávnění LGBT lidí v naší zemi. Monitorujeme změny zákonů, potkáváme se s politiky a političkami, apelujeme na vládu a komunikujeme s Poslaneckou sněmovnou i Senátem, sdílíme desítky silných příběhů, sbíráme podpisy pod petici, točíme videa, organizujeme setkání po celém Česku a mluvíme s novináři a médii. Nic z toho by se nestalo nebýt Vás a Vaší pomoci. 

V roce 2018 byla v Poslanecké sněmovně předložena novela zákona o manželství pro gay a lesbické páry. O novele se od té doby celkem 4x jednalo a na 100. schůzi Sněmovny 30. dubna 2021 se o novele konečně hlasovalo. Novela prošla do druhého čtení a byla předložena výborům k projednání. Díky prodloužení projednávacích lhůt a ukončení minulé Sněmovny se dál o novele nejednalo.CO SE NÁM I DÍKY VÁM PODAŘILO?

Od našeho startu v roce 2017 máme za sebou obrovskou řadu úspěchů.

  • Manželství pro gay a lesbické páry podpořilo podpisem petice zatím přes 155 000 lidí
  • jasné ano řeklo manželství pro všechny přes 80 českých a zahraničních firem
  • desítky organizací, starostů, starostek, hejtmanů a hejtmanek,
  • stovky věřících,
  • desítky osobností kulturního, společenského nebo sportovního života,
  • stovky dobrovolníků a dobrovolnic na stovkách akcí,
  • nebo stovky férových míst po celém Česku.
Manželství pro všechny je i díky Vám již několik let jedním z hlavních společenských témat, které podporuje 67 % Čechů a Češek. Přeje si jej také 96 % LGBT lidí. Během 5 let jsme připravili několik předvolebních průzkumů, díky kterým jste zvolili desítky férových poslanců, poslankyní, senátorů a senátorek, kteří zvednou ruku rovnému manželství. Za Vaší pomoc a podporu Vám nesmírně ze srdce děkujeme. 

Podívejte se třeba na přehled roku 2021: HISTORICKÉ HLASOVÁNÍ O MANŽELSTVÍ A MNOHEM VÍC. MÁME ZA SEBOU NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ ROKPojďte do toho s námi. Ať už se rozhodnete pro nastavení trvalého příkazu nebo jednorázovou podporu, každý dar a finanční pomoc se počítá. Bez Vás se na naší společné cestě za rovnoprávností a manželstvím pro gay a lesbické páry totiž neobejdeme. Všem našim dárcům a dárkyním z celého srdce děkujeme. 

Máte zájem o bližší informace, potvrzení o daru nebo darovací smlouvu? Chcete se přidat mezi férové dobrovolníky a dobrovolnice nebo sdílet Váš příběh? Napište Sabině na  sabina.sedlackova@zamanzelstvi.cz.
Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (1)  |  Ukončené (0)

Nebyly nalezeny ukončené aktivní výzvy.

Jsem nadšený z Vaší aktivity. Již 7 let s láskou pečujeme a vychováváme společně s patrnerem dnes již 14 letého chlapce. Já i partner jsme vyrůstali v běžných rodinách, které naše úsilí o předání toho nejlepšího z nás další generaci, významně podporují. Věřím, že nás podpoří i stát, že nám vytvoří stejné podmínky pro život jako mají ostatní - spolužijící osoby tvořící pevné a trvalé - rodinné svazky. Schovávání se za jedinečnost manželství pouze pro muže a ženy není dnes již na místě. Věřím, že rozumný přístup moderního chápání světa zvítězí nad předpojatostí a předsudky.

Tomáš Nikl
500 Kč

Díky všem co za nás bojují!

Stanislav Smrž
500 Kč

Neskutečně moc si vážím vaší práce! Pokaždé, když ve veřejném prostoru slyším homofobní názory, připadám si jako nejhorší člověk na světě. Děkuji, že jste slyšet a důstojně reprezentujete LGBT komunitu.

Eva Klegová
500 Kč

Nenávist vůči realitě způsobuje zklamání a násilí. Svět se proměňuje a já fandím všem, kdo se nebojí pojmenovat kroky k míru a harmonii. Jsem matkou dcery, která je platnou občankou tohoto státu a jen proto, že je "na holky" by měla být krácena na lidských právech a svobodách? Má povinnosti a odpovědnost, pracuje, je občansky angažovaná. 8000 dětí v dětských ústavech čeká na láskyplná objetí. Kdy skončí vyšinutost konzervativních, setrvačných názorů z minulých staletí?

Barbora Hrdinová

Žiju v manželství a každý, kdo se tak rozhodne, by měl mít tu možnost.

Eva Moravcová
400 Kč

Právě jsem dočetl "Byli jsme tu vždycky" od Filipa Titlbacha. Tak zas něco posílám při této příležitosti :-D

Zdeněk Polách
500 Kč

Děkuji za to, co děláte. Méně Gregorů, více férovosti!

Dana Zmátlíková
3 000 Kč

Jsem moc ráda, že mohu přispět na tuto důležitou věc. Myslím si že by měl mít každý právo sdílet svůj život s člověkem, kterého miluje přes všechny nedostatky které má každý, kterého si váží, brání ho, opečovává ho. Je přece krásné někomu patřit, tak proč by nemohly i homosexuální páry mít právo na tohle překrásné spojení? Pak tu jsou ovšem i záležitosti spojené s dětmi. Je spoustu děti, které si zaslouží mít rodinu a je úplně jedno jestli to bude maminka a tatínek nebo dvě maminky nebo dva tatínky. Tyto děti jsou vděčné za minimum co mohou mít.
Doufám že to tento projekt dotáhne hodně daleko a dojde k úspěšnému cíli. Přeji všem hodně síly, nikdy se nevzávejte ať to stojí co to stojí. Za lásku se vyplatí bojovat. ❤️
Kristýna

Kristýna Nemesová

Děkuji za vaše aktivity, zvyšuji svůj příspěvek.

Adam Trunečka
300 Kč

Díky za všechno! Moji podporu máte už léta a budeme mít i nadále <3

Míša Horáčků
500 Kč