Limity jsme my, z.s.


Životní prostředí

Pojďme ukončit dobu uhelnou!

Uhlí a další fosilní paliva musí zůstat pod zemí. Po celém světě proto sílí hnutí za klimatickou spravedlnost. Je na čase, abychom dobu uhelnou ukončili i v České republice. Podpořte nás. Limity jsme my.

Podpořte hnutí za klimatickou spravedlnost a přípravu příštího českého Klimakempu

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Klimatická krize je tady. Posledních pět let bylo nejteplejších v celé historii měření a po celém světě sledujeme první příznaky klimatického rovzratu: sucha a záplavy, požáry a bouře, stoupající ceny potravin. Jednou z hlavních příčin je spalování fosilních paliv: uhlí, ropy a plynu. Chceme-li odvrátit katastrofální dopady změn klimatu, musí nejméně 80 % jejich zásob zůstat pod zemí. Fosilní průmysl je ale nadále plánuje vytěžit. A to mu nemůžeme dovolit.

Před dvěma lety vláda prolomila limity na dole Bílina a umožnila ČEZu spálit další miliony tun hnědého uhlí. Zastaralé uhelné elektrárny ničí zdraví lidí v severních Čechách a zkracují jejich životy. Naši politici příčiny změn klimatu neřeší a nadále upřednostňují zájmy uhlobaronů před zájmem celé společnosti.

Proto budujeme občanské hnutí za klimatickou spravedlnost, jaké po celém světě prosazuje konec doby fosilní a spravedlivý přechod na čisté zdroje energie. Pořádáme české Klimakempy, které spojují aktivní lidi, jimž není lhostejné, co se děje, a kteří se chtějí osobně podílet na změně a vytvámříme prostor pro odvážné akce nenásilné akce občanské neposlušnosti, které konfrontují hluboké příčiny klimatické krize. Prosazujeme bezodkladný konec těžby a spalování uhlí a spravedlivý přechod na čisté zdroje energie.

Po celém světě sílí hnutí za klimatickou spravedlnost. Je na čase, abychom dobu uhelnou ukončili i v České republice. Podpořte nás. Limity jsme my.



Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (3)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Za to co děláte. Neměl jsem moc peněz na Klimakempu, ale teď už něco mám, tak jsem vám chtěl část poslat.
Jo a ta mikina od vás je fakt suprová!

Simon Jelinek
500 Kč

Dělím se o státní peníze z anticovid programu! Díky za vše!

Anna Chrtková

Limity kopou za budoucnost nás všech. Tak posílám love na nové kopačky, ať uhelná lobby dostane další pomyslný critical hit. Ideálně pomocí legendárního kopu s otočkou, jak jej máme rádi. Dárek Anince, Janičce, Vojtovi a Kačce.

Petr Kalíšek
400 Kč

Jasný úhel pohledu jako dárek pro Živu a Coiliho od Petra.

Dárce

Limity jsme my - a já taky!

Tereza Boučková
1 000 Kč


děkuji!

Dárce

Děkuju!!

Dárce

Ať naše krajina zůstane krásná! Šílenosti jsem zaznamenal v Krušných horách na tomto videu: https://youtu.be/hiKzEleCW2c

Držte se!

Tolli4travel
100 Kč

Díky za klimajízdu

Michal Šindelář

Uhlí patří pod zem! :-)

Štěpán Mairovský
250 Kč