NADĚJE


Sociálně znevýhodněné skupiny

NADĚJE pro lidi bez domova

V našich zařízeních přijímáme každého, kdo nemá domov a přichází nás požádat o pomoc. Vyhledáváme lidi bez střechy nad hlavou také přímo v místech, kde přežívají. Nabízíme jim bezprostřední pomoc i další péči. Umožňujeme lidem bez domova znovu nabrat sílu a za pomoci odborníků začít svou životní situaci řešit tak, aby se dokázali vrátit do běžného života. Ročně poskytujeme 145 0000 noclehů lidem, kteří nemají kam jít.

NADĚJE pro lidi bez domova

V našich zařízeních přijímáme každého, kdo nemá domov a přichází nás požádat o pomoc. Vyhledáváme lidi bez střechy nad hlavou také přímo v místech, kde přežívají. Nabízíme jim bezprostřední pomoc i další péči. Umožňujeme lidem bez domova znovu nabrat sílu a za pomoci odborníků začít svou životní situaci řešit tak, aby se dokázali vrátit do běžného života.
Ročně poskytujeme 145 000 noclehů lidem, kteří nemají kam jít.
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Poskytujeme stravu, hygienu, péči praktického lékaře. Zajišťujeme praní prádla, sociální šatník, ubytování, sociální poradenství a dluhovou poradnu.
V rámci pracovní terapie vytváříme krátkodobá pracovní místa.
Součástí naší práce je i krizová pomoc, zimní noclehárny a potravinová pomoc.

Provozujeme jediné ordinace stomatologa, gynekologa a psychiatra pro lidi bez domova v České republice.

Jsme součástí projektu na pomoc lidem bez domova
Nejdřív střecha, za který jeho iniciátor Vojtěch Sedláček získal cenu VIA BONA.

Naše služby na sebe navazují ve stupních tak, aby se pomoc člověku v obtížné situaci vyvíjela až k jeho opětovnému návratu do běžného života. Proto říkáme, že naše pomoc je vícestupňová.

* Terénní služby, streetwork poskytujeme přímo v lokalitách, kde lidé bez domova přežívají. Klienty vyhledáváme i v místech, kam běžně člověk nechodí, protože lidé v této situaci se veřejnosti často straní. Poskytujeme potraviny, ošacení, zdravotní ošetření. Nabízíme další návaznou pomoc.

* Denní centra jsou místem, kam může přijít kdokoli, kdo naši pomoc potřebuje. Nabízíme zde stravu, hygienu, sociální poradenství.

* Noclehárny poskytují nocleh, hygienu a praní prádla.

* Centra krizové pomoci nabízejí celodenní ubytování, stravu, praní prádla a sociální poradenství po dobu maximálně jednoho týdne.

* Azylové domy nabízejí celodenní ubytování, možnost přípravy stravy, praní prádla a sociální poradenství. 

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Děkuju !

Dárce

Mínus 17stupňů. Příšerný. Držte se.

Lenka Šefrnová
1 000 Kč

Jen tak dál, děkuji

Zuzana Moravcova
1 000 Kč

Doufám, že to pomůže některým lidem, kteří to potřebují!

Karyna Loginova
1 000 Kč

Jen ať to pomáhá!

Jiří Sedláček

Když jsem včera čekal na tramvaj u vchodu do Paladia, oslovil mě jeden muž pravděpodobně bez domova, jestli bych mu nedal nějaké drobné. Často se tam vyskytuju a oslovuje lidi. Kdysi předtím jsem mu už pár peněz nabídl a prohodil s ním pár slov jak se na ulici dostal. Bylo to v zimě tak jsem si říkal, že by mu mohlo pár korun trochu pomoct. Včera byl krásný letní den a tentokrát šlo bohužel vidět že je opilý. Proto jsem mu peníze nevěnoval, ale protože mi to pořád vrtalo hlavou tak aspoň posílám příspěvek vám. Hodně štestí při pomoci těm, kteří si to zaslouží! Vím, že příběhy lidí můžou být zamotané a zapeklité a nemusí si za to vždycky jenom oni sami. Vy snad víte jak těmto lidem co nejlépe pomoct dostat se do aspoň trochu normálního života.

Dárce

Každý si zaslouží šanci. Pomáhejme si. To je to nejkrásnější co lidé mohou pro sebe udělat. A buďme vděční za to co máme.

Lucie Hemrová
500 Kč

Dobrý den,
prosím o zaslaní potvrzení o daru e-mailem - pronaladu@gmail.com
PragaInterConsult s.r.o.
Washingtonova 1567/25
11000 Praha 1
Poštou prosím ni neposílat. Děkuji.
S pozdravem,
Bykava

PragaInterConsult s.r.o. Natallia Bykava
5 000 Kč

Prosíme o potvrzení daru pro firmu ESTEC s.r.o.

JAROMIR PACHL
10 000 Kč

Do nesnází se může dostat každý z nás. Je naší povinností podat pomocnou ruku. Zajištění bydlení jako prvního předpokladu k řešení další situace člověka v tísni považuji za výbornou myšlenku, která funguje, a proto ji chci podpořit.

Jana Chaloupecká