CZ / EN

Skautská nadace Jaroslava Foglara


Děti, mládež, rodina Filantropie a dobrovolnictví

Pomáhám budovat nové skautské klubovny a pravidelně podporuji nadaci

Skautská nadace Jaroslava Foglara finančně podporuje stavby a opravy zázemí pro činnost skautských oddílů, zejména kluboven. Pojďte do toho s námi pravidelným darem!

Skautská nadace Jaroslava Foglara

Každý měsíc podpořím jednu skautskou klubovnu.
50 187 Kč

přispělo

30 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Desítky skautských středisek po celé republice se potýkají s nedostatkem kluboven, které tvoří hlavní zázemí pro jejich činnost. Kvůli tomu nemohou často přijímat nové členy a musí omezovat schůzky a další akce. Skautská nadace Jaroslava Foglara už několik let podporuje získávání financí pro stavby a rekonstrukce kluboven. Ve spolupráci s portálem Darujme.cz poskytuje střediskům platební nástroj pro veřejné sbírky a každou vybranou korunu násobí. Naším cílem je usnadnit a maximálně zjednodušit jejich přístup k tomuto prostředku pro oslovování potenciálních dárců a zvyšovat tak finanční nezávislost skautských středisek.

Za tři roky se pod hlavičkou nadace uskutečnilo už téměř 80 dárcovských projektů, přijali jsme přes 5 300 darů a dosáhli celkovou částku 6 milionů přijatých darů. Ale to stále nestačí, stejně jako každý rok roste skautské hnutí v Česku, roste i nutnost pomoci budovat jeho zázemí. Tak, aby skauting mohl přinášet výchovné poselství mezi více mladých lidí. 

Pojďte skautské klubovny podpořit i vy pravidelným darem. Každý měsíc pošleme celou vybranou měsíční částku na stavbu či rekonstrukci jedné konkrétní klubovny po celém Česku. Klubovnu měsíce představujeme zde v Aktualitách. Jednoduše tak podpoříte vznik 10 nových kluboven pro oddílovou činnost ročně. Dva zbývající prázdninové dary použijeme na režii Nadace, kterou s podporou projektů máme. Umožníte nám poskytovat střediskům metodické vedení a propagaci jejich aktivit.

Váš pravidelný příspěvek tak pomůže rozvoji skautingu na lokální úrovni po celé republice. Děkujeme, že pomáháte s námi!

Všechny aktuálně realizované projekty najdete na podporit.jdem.czPotvrzení o přijetí daru bude zasláno na váš e-mail v  polovině ledna následujícího roku, pokud si tuto možnost zvolíte v průběhu platby. Je zapotřebí vyplnit adresu bydliště, která bude součástí potvrzení. Dary v souhrnné výši 1000 Kč a více lze odečíst od základu daně z příjmu fyzických osob.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Klubovnou prosince je rekonstrukce Skautského domu v Opavě. Tušíte, k jakému účelu byl tento dům původně postaven? 
 

Klubovnou měsíce listopad je stavba klubovny ve Střelicích u Brna.

Na klubovnu měsíce září jste přispěli částkou 2902 Kč. Posíláme tuto částku do Háje ve Slezsku. Děkujeme!

Klubovnou měsíce října je nová klubovna stavěná svépomocí v Polné. 

Dary přijaté v průběhu července a srpna jsou určeny na provozní náklady nadace spojené s podporou skautských kluboven. Deset dárců poslalo dvacet darů v celkové výši  5804 Kč. Všem dárcům velké díky.

Klubovnou měsíce září je stavba roubeného srubu v Háji ve Slezsku.  Na jejich webu si můžete prohlédnout podrobnou fotogalerii z postupu stavby. Dary přijaté v průběhu září pošleme středisku Ostrá Hůrka Háj ve Slezsku.

Klubovnou měsíce června je stavba nové klubovny ve Vyškově. Všechny dary, které se v průběhu června vyberou, pošleme vyškovským skautům na dokončení jejich klubovny.
Scout hall of the Month in June.

Klubovnou měsíce května je stavba nové klubovny v Teplicích. 

Na klubovnu v Mníšku pod Brdy se v průběhu dubna vybralo 8650 Kč.

Klubovnou měsíce dubna je nová stavba střediska Skalka v Mníšku pod Brdy.

V nově budované klubovně v Mníšku pod Brdy nezahálejí a začali s vnitřními omítkami.

Založení projektu

Z Aljašky s pozdravem

Vlastic MAREK
1 000 Kč

Díky!

Lenka Seinerová

Klobouk dolů před tím co děláte. Děkuji

Zbyněk Žluva
100 Kč

Kéž skautské hnutí sílí a šíří odkaz a hodnoty Jaroslava Foglara.

Kevi
500 Kč

Foglara a jeho knihy jsem měl moc rád. Byl jsem skaut v Janovicích nad Úhlavou.

Karel Pacner
1 000 Kč