Skautská nadace Jaroslava Foglara


Filantropie a dobrovolnictví Děti, mládež, rodina

Pomáhám budovat nové skautské klubovny

Skautská nadace Jaroslava Foglara finančně podporuje stavby a rekonstrukce kluboven a pořízení tábořišť pro činnost skautských oddílů. Pojďte do toho s námi pravidelným darem!

Skautská nadace Jaroslava Foglara

Každý měsíc podpořím jednu skautskou klubovnu.
143 129 Kč

přispělo

40 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Desítky skautských středisek po celé republice se potýkají s nedostatkem kluboven, které tvoří hlavní zázemí pro jejich činnost. Kvůli tomu nemohou často přijímat nové členy a musí omezovat schůzky a další akce.

Ve Skautské nadaci Jaroslava Foglara již řadu let finančně podporujeme zejména stavby a rekonstrukce kluboven. Každý rok vypisujeme několik grantových výzev. Snažíme se být skautským střediskům nápomocni od samého začátku, kdy podporujeme architektonické studie, projektovou dokumentaci a následně i pořízení materiálu a dokončení stavby.

Naším cílem je být partnery skautským střediskům při velkých investičních projektech a pomáhat shánět chybějící finance. Za Skautskou nadaci nabízíme plnou podporu - nejen, že ke každému projektu můžeme založit a vést samostatný účet v rámci sbírky na portálu Darujme.cz, ale vybrané dary pak navíc násobíme bonusovou částkou (matchingem) a dorovnáváme také administrativní poplatek stržený provozovatelem portálu.

Za šest roků se pod hlavičkou nadace uskutečnilo přes 100 dárcovských projektů, přijali jsme přes 10 000 darů a celková přijatá částka překročila 16 milionů Kč. Ale to stále nestačí!

Pojďte skautské klubovny podpořit i vy pravidelným darem. Každý měsíc pošleme celou vybranou měsíční částku na stavbu či rekonstrukci jedné konkrétní klubovny (tzv. klubovny měsíce) a zároveň nám umožníte poskytovat střediskům metodické vedení a propagaci jejich aktivit.

Váš pravidelný příspěvek tak pomůže rozvoji skautingu na lokální úrovni po celé republice. Děkujeme, že pomáháte s námi!Všechny aktuálně podporované projekty najdete ZDE
Potvrzení o přijetí daru bude zasláno na váš e-mail v  polovině ledna následujícího roku, pokud si tuto možnost zvolíte v průběhu platby. Je zapotřebí vyplnit adresu bydliště, která bude součástí potvrzení. Dary v souhrnné výši 1000 Kč a více lze odečíst od základu daně z příjmu fyzických osob.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Klubovnou prosince je před rokem vyhořelá a nově obnovená klubovna v Bojkovicích.

Klubovnou měsíce listopadu je SD v Mostě. Dary budou použity na výrobu skladového regálu, který jim umožní přestěhovat sklad z nájmu do vlastních prostor.
 

Klubovnou měsíce října je Bobří srub v Háji ve Slezsku. Klubovna se bude otevírat 15. října a potřebovali by ještě pořídit matrace na spaní, aby mohli klubovnu nabízet i o víkendech.

Klubovnou měsíce září je nová klubovna v Polné. Zaslané dary budou použity k dovybavení kuchyně, aby mohla být klubovna nabízena na víkendové akce.

Klubovnou měsíce června je Baráček ve Velkém Meziříčí. 

Klubovnou měsíce května je nová maringotka skautského oddílu Klubíčko v obci Skály u Protivína. Oddíl v malé obci přišel o klubovnu v obecních prostorách a potřebuje rychlou náhradu. Mají možnost si koupit takovou maringotku. 

Klubovnou dubna je stavba střediskové klubovny střediska Srdíčko Třebíč.

Klubovnou měsíce března je dětský koutek v Asistenčním centru Jihomoravského kraje pro válečné uprchlíky v pavilonu B na brněnském výstavišti. Podpora pravidelných dárců klubovny měsíce je aktuálně dostačující a bude použita především na drobné operativní nákupy pro zajištění  dobrovolnických služeb, které dohlíží nad provozem dětských koutků. Větší finanční dary nemáme jak uplatnit. Budeme rádi, pokud se stanete pravidelnými dárci. Děkujeme dosavadním pravidelným dárcům a věříme, že březnové přesměrování jejich darů pochopí. Sami jsme si něco takového nedokázali ještě před pár dny představit.
 

Klubovnou měsíce února je Skautský dům v Mostě.

Klubovnou ledna 2022 je budoucí klubovna oddílu Tuvia v Praze na Vítkově.  Vzniká v těchto sklepních prostorách.

Klubovnou prosince je rekonstrukce Skautského domu v Opavě. Tušíte, k jakému účelu byl tento dům původně postaven? 
 

Klubovnou měsíce listopad je stavba klubovny ve Střelicích u Brna.

Na klubovnu měsíce září jste přispěli částkou 2902 Kč. Posíláme tuto částku do Háje ve Slezsku. Děkujeme!

Klubovnou měsíce října je nová klubovna stavěná svépomocí v Polné. 

Dary přijaté v průběhu července a srpna jsou určeny na provozní náklady nadace spojené s podporou skautských kluboven. Deset dárců poslalo dvacet darů v celkové výši  5804 Kč. Všem dárcům velké díky.

Klubovnou měsíce září je stavba roubeného srubu v Háji ve Slezsku.  Na jejich webu si můžete prohlédnout podrobnou fotogalerii z postupu stavby. Dary přijaté v průběhu září pošleme středisku Ostrá Hůrka Háj ve Slezsku.

Klubovnou měsíce června je stavba nové klubovny ve Vyškově. Všechny dary, které se v průběhu června vyberou, pošleme vyškovským skautům na dokončení jejich klubovny.
Scout hall of the Month in June.

Klubovnou měsíce května je stavba nové klubovny v Teplicích. 

Na klubovnu v Mníšku pod Brdy se v průběhu dubna vybralo 8650 Kč.

Klubovnou měsíce dubna je nová stavba střediska Skalka v Mníšku pod Brdy.

V nově budované klubovně v Mníšku pod Brdy nezahálejí a začali s vnitřními omítkami.

Založení projektu

Pan Kovařík a Žlůva

Zbyněk Žlůva
2 222 Kč

Ich dien

Jakub Charvát
100 Kč

Ať korunky slouží :)

Arwen
200 Kč

Děkuji

Zbyněk Žlůva

My moc děkujeme! Vážíme si každé podpory, té pravidelné si velevážíme!

Skautská nadace Jaroslava Foglara

Z Aljašky s pozdravem

Vlastic MAREK
1 000 Kč

Díky!

Lenka Seinerová

Klobouk dolů před tím co děláte. Děkuji

Zbyněk Žluva
100 Kč

Kéž skautské hnutí sílí a šíří odkaz a hodnoty Jaroslava Foglara.

Kevi
500 Kč

Foglara a jeho knihy jsem měl moc rád. Byl jsem skaut v Janovicích nad Úhlavou.

Karel Pacner
1 000 Kč