Agentura pro rozvoj Broumovska, z.ú.


Kultura, umění a historie Regionální a komunitní rozvoj

Broumovsko – region s velkým srdcem

Broumovský region se stává sebevědomým kulturním místem evropského významu, kam se lidé stěhují, aby tu žili dobrý život v sepjetí s ostatními, s krásnou přírodou a s bohatým kulturním dědictvím.

vybíráme od 1.12.2016

Chci podpořit Broumovský region

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Každý krok k této vizi nás posiluje a kroků je před námi stále dost. Díky vaší důvěře, že svět je možné proměňovat k lepšímu, jsme na dobré cestě.

Už šestnáct let zodpovědně podporujeme rozvoj broumovského regionu a spoluvytváříme tvůrčí prostředí pro život. Pořádáme kulturní, vzdělávací a společenské akce. Podporujeme cestovní ruch v celém regionu. Rozvíjíme pohostinnost i místní společenské dění. Zabýváme se sociálním podnikáním. Pečujeme o národní kulturní památku Broumovský klášter. 

Tato práce není samozřejmá a neobejde se bez podpory dárců a příznivců, kteří vizi sebevědomého Broumovska sdílí. Přidejte se k těm, kteří podporují proměnu regionu, který si nese svá zranění a ze všech sil se snaží s nimi vypořádat. K velkým věcem vedou malé kroky a každý z nich se počítá.

Udělejte svůj krok k tomu, aby se z Broumovska znovu stal region, kde lidé chtějí žít. 

Darované peníze investujeme do rozvoje regionu, na podporu vzdělávacích i kulturních programů, na oživení broumovského kláštera s osmisetletou historií a k obnově kulturně-historického dědictví celého města i regionu. Společně to dokážeme! Agentura pro rozvoj Broumovska je neziskovou organizací, která si jako své hlavní hodnoty zvolila spolupráci, trpělivost, odvahu a inspiraci. Jedním z našich nejdůležitějších projektů je Vzdělávací a kulturní centrum Broumov – evropská instituce, podněcující tvořivost, sebevědomí a toleranci s důrazem na environmentální vzdělávání, osvětovou činnost a odpovědnost k přírodě, k sobě samým i ostatním lidem. Iniciovali jsme také a spoluzaložili festival Za poklady Broumovska, Společnost pro destinační management Broumovska nebo Strategickou radu regionu Broumovsko. Naše Vzdělávací a kulturní centrum Broumov působí zatím převážně přímo v prostorách národní kulturní památky – v klášteře Broumov –  kde pořádá celoroční mozaiku pestrého programu: multižánrové koncerty ArtCafé, vědecké přednášky ScienceCafé, diskusní konferenci Broumovské diskuse, autorská divadelní představení, rezidence českých i zahraničních autorů v Literárním domku, výstavy v Galerii Dům a Dětské galerii Lapidárium, adaptační pobyty pro školní kolektivy nebo meditační, vzdělávací a pobytové programy pro děti i dospělé, jež se opírají o bohatství benediktinských tradic a moudrosti.Oživovat takto velký a impozantní barokní komplex není jednoduché. I proto jsme od roku 2016 začali oslovovat nové podporovatele na webu www.vstuptedoklastera.cz, díky čemuž vznikla komunita prvních „klášterníků“ – drobných podporovatelů, kteří vnímají přesah odpovědnosti do místa, kde působí, a kteří nám díky pravidelným příspěvkům pomáhají realizovat naše sny a vize.

Nyní se můžete pomyslným „klášterníkem“ stát i vy a být tak součástí komunity, díky jejímž aktivitám klášter po desítkách let chátrání a zmaru opět ožívá a stává se centrem vzdělanosti, kultury, inspirativních setkání a především živým centrem zdravého města a sebevědomého regionu. 

Přidejte se k těm, kteří pomáhají broumovskému klášteru vdechnout nový život, a zažijte další rozkvět města i regionu. Váš dar rozezní tlukoucí srdce regionu, aby ho bylo jasně slyšet daleko do krajiny!


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Děkujeme za pohostinnosti, díky které jsme mohli v říjnu 2023 absolvovat Broumov Inner Pilgrimage.

Michaela Skalníková
1 500 Kč

Veliká inspirace. Děkuji za ní.

Jan Široký
3 000 Kč

Díky za rozvoj tohoto krásného kraje.
P.S.” Nenechte se zviklat, Viklani :)”

Štěpán Mikeš

Děkujeme za krásnou prohlídku kláštera. Ať se vše daří.

Jiří Kučera
5 000 Kč

Srdce pro region s velkým srdcem

Radek Bendl

Díky za to co a jak děláte pro Broumovsko!

Michal Navařík

Děláte skvělou práci - udržte si elán, hodně úspěchů!

Karel Plánička
1 000 Kč

Díky za excelentní koncert Alexandra Glize!

Michaela Melzrová
200 Kč

Děkuji za oživení Broumovska.

Jiří Ringel
5 000 Kč

Malý příspěvek na chod kláštera (snad budou peníze směřovat přímo na klášter).

Jana Raiman
100 Kč