Agentura pro rozvoj Broumovska, z. s.


Kultura, umění a historie Regionální a komunitní rozvoj

Broumovsko – region s velkým srdcem

Broumovský region se stává sebevědomým kulturním místem evropského významu, kam se lidé stěhují, aby tu žili dobrý život v sepjetí s ostatními, s krásnou přírodou a s bohatým kulturním dědictvím.

vybíráme od 1.12.2016

Chci podpořit Broumovský region

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Každý krok k této vizi nás posiluje a kroků je před námi stále dost. Díky vaší důvěře, že svět je možné proměňovat k lepšímu, jsme na dobré cestě.

Už šestnáct let zodpovědně podporujeme rozvoj broumovského regionu a spoluvytváříme tvůrčí prostředí pro život. Pořádáme kulturní, vzdělávací a společenské akce. Podporujeme cestovní ruch v celém regionu. Rozvíjíme pohostinnost i místní společenské dění. Zabýváme se sociálním podnikáním. Pečujeme o národní kulturní památku Broumovský klášter. 

Tato práce není samozřejmá a neobejde se bez podpory dárců a příznivců, kteří vizi sebevědomého Broumovska sdílí. Přidejte se k těm, kteří podporují proměnu regionu, který si nese svá zranění a ze všech sil se snaží s nimi vypořádat. K velkým věcem vedou malé kroky a každý z nich se počítá.

Udělejte svůj krok k tomu, aby se z Broumovska znovu stal region, kde lidé chtějí žít. 

Darované peníze investujeme do rozvoje regionu, na podporu vzdělávacích i kulturních programů, na oživení broumovského kláštera s osmisetletou historií a k obnově kulturně-historického dědictví celého města i regionu. Společně to dokážeme! Agentura pro rozvoj Broumovska je neziskovou organizací, která si jako své hlavní hodnoty zvolila spolupráci, trpělivost, odvahu a inspiraci. Jedním z našich nejdůležitějších projektů je Vzdělávací a kulturní centrum Broumov – evropská instituce, podněcující tvořivost, sebevědomí a toleranci s důrazem na environmentální vzdělávání, osvětovou činnost a odpovědnost k přírodě, k sobě samým i ostatním lidem. Iniciovali jsme také a spoluzaložili festival Za poklady Broumovska, Společnost pro destinační management Broumovska nebo Strategickou radu regionu Broumovsko. Naše Vzdělávací a kulturní centrum Broumov působí zatím převážně přímo v prostorách národní kulturní památky – v klášteře Broumov –  kde pořádá celoroční mozaiku pestrého programu: multižánrové koncerty ArtCafé, vědecké přednášky ScienceCafé, diskusní konferenci Broumovské diskuse, autorská divadelní představení, rezidence českých i zahraničních autorů v Literárním domku, výstavy v Galerii Dům a Dětské galerii Lapidárium, adaptační pobyty pro školní kolektivy nebo meditační, vzdělávací a pobytové programy pro děti i dospělé, jež se opírají o bohatství benediktinských tradic a moudrosti.Oživovat takto velký a impozantní barokní komplex není jednoduché. I proto jsme od roku 2016 začali oslovovat nové podporovatele na webu www.vstuptedoklastera.cz, díky čemuž vznikla komunita prvních „klášterníků“ – drobných podporovatelů, kteří vnímají přesah odpovědnosti do místa, kde působí, a kteří nám díky pravidelným příspěvkům pomáhají realizovat naše sny a vize.

Nyní se můžete pomyslným „klášterníkem“ stát i vy a být tak součástí komunity, díky jejímž aktivitám klášter po desítkách let chátrání a zmaru opět ožívá a stává se centrem vzdělanosti, kultury, inspirativních setkání a především živým centrem zdravého města a sebevědomého regionu. 

Přidejte se k těm, kteří pomáhají broumovskému klášteru vdechnout nový život, a zažijte další rozkvět města i regionu. Váš dar rozezní tlukoucí srdce regionu, aby ho bylo jasně slyšet daleko do krajiny!


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Děláte skvělou práci - udržte si elán, hodně úspěchů!

Karel Plánička
1 000 Kč

Díky za excelentní koncert Alexandra Glize!

Michaela Melzrová
200 Kč

Děkuji za oživení Broumovska.

Jiří Ringel
5 000 Kč

Malý příspěvek na chod kláštera (snad budou peníze směřovat přímo na klášter).

Jana Raiman
100 Kč

Koncert Tata Bojs

Rafal Dzimiva
100 Kč

Koncert Tata Bojs

David Ticháček
200 Kč

Koncert Tata Bojs

Tomáš Valášek
200 Kč

Dekujeme, ze to delate! Srdcem a profesionalne.
Petr

Petr Vítek
100 Kč

Ráda přispívám na toto unikátní a nádherné místo. Snad časem dojde i na opravu varhan v klášterním kostele sv. Vojtěcha.

Jana Raiman

Jen tak dál a houšť.

Petr Kolář
1 000 Kč