Konsent, z. s.


Lidská práva

Konsent - boříme mýty o sexuálním násilí

Bez pravidelné podpory se neobejdeme. Granty a sponzorské dary jsou nejisté a svazují nám ruce. Každý má vlastní představu, co a jak bychom měli dělat. Abychom mohli dál svobodně fungovat, stačí 600 lidí, kteří nám budou dlouhodobě pravidelně přispívat. Za tvoje peníze budeme dál pořádat workshopy pro děti ve školách zdarma, tisknout plakáty proti sexuálnímu obtěžování nebo se starat o změnu zákonů tak, abychom tu byli všichni lépe chráněni. Věříme, že jsme součástí generace, která už konsent chápe. Říkáme jí Generace K. A o to, aby dnešní děti vyrůstaly v jiném světě, se můžeme postarat jedině společně. Děkujeme <3

podpořím Konsent

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

>>  nastupuje Generace K


zapoj se do změny přístupu k sexu a vztahům

o sexu se s náma nikdo moc nebavil. nevěděli jak. dřív bejvalo normální, že když holka říká ne, myslí tím ano, že sex ed je dvojstránka v učebnici biologie nebo moudra kámošky, co začla o rok dřív či ještě líp toxický vzorce v telce.

dneska už víme, že respekt je sexy. víme, že dobrej sex a vztah je o komunikaci. jsme konsenzuální generace. jsme generace k. a můžeme se postarat o to, aby to dnešní děcka celý už měla jinak.

:: Proč se stát naším podporovatelem nebo podporovatelkou?
Máme dopad, měníme zažité pořádky! Právě díky pravidelným finančním darům můžeme v dlouhodobě a smysluplně plánovat naši činnost, být nezávislí a denně pracovat na všech našich projektech. Stabilní základna dárců nám také dává větší legitimitu. Jsme tu, protože nás chcete.

>> Co děláme?
Vzděláváme veřejnost - dospělé, studenty i žáky. Máme okolo 250 dobrovolníků, 40 lektorů a lektorek. Pořádáme workshopy, přednášky promítání, debaty a občas i konsent párty.

:: Máme za sebou víc než 400 workshopů 
Věříme, že čím dřív se dětem vysvětlí, jak si nastavit své hranice, jak znát svou hodnotu a jak mít respekt k druhému, tím lépe. Studenti se na našich kurzech učí rozpoznávat formy sexuálního násilí a poskytnout podporu lidem, kteří se s ním setkali. Vzděláváme i zaměstnance a zaměstnankyně firem a studenty a studentky vysokých šol.

:: Respekt je sexy ::
Tvoříme síť podniků které netolerují sexuální obtěžování. ŠkolujÍme personál barů, klubů a dalších nočních podniků, aby si hosté mohli být jistí, že se budou mít na koho obrátit, pokud se jim stane něco nepříjemného. :: Svépomocná skupina ::
Na naší svépomocné skupině se mohou ženy a dívky navzájem svěřit, poradit si a podpořit se po zkušenosti se sexuálním násilím. Skupina stojí na principech respektu, naslouchání a anonymity. 

:: Jak mluvit s dětmi o sexu ::
Učíme rodiče mluvit s dětmi o sexu. Je s tím totiž potřeba začít co nejdřív.

:: Respekt až na půdu! akademickou ::
Pomáháme univerzitám řešit sexuální obtěžování. Od kodexu po trénink studentů a pedagogů. Neříkáme jim co mají a co nemají dělat. Necháváme je nad problematikou přemýšlet a přijít za naší asistence na nejlepší vhodné řešení.

S láskou Konsent <3

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (2)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Hranice (ne)súhlasu sú jasné. Nerozumiem, prečo sú pre mnohých šedé, či rovno neexistujúce.
Ďakujem, že im to poviete aj za mňa.

Dárce

Mockrát děkuji za práci, co děláte. Dává to smysl! Pro mě je zásadní heslo: Otázkou nemá být, jestli oběť řekla „ne“, ale jestli řekla „ano“! Díky!

Petra Borovičková
300 Kč

Těším se, až se ve školách bude kvalitně učit o sexualitě, je to potřeba!

Adam Zábranský
1 000 Kč

Děkujeme

Konsent, z. s.

Děkuji za Vaši práci!!!

Dárce

Diky. Prosim,cokoliv udelate pro lepsi svet, pokracujte v tom. Chlapi potrebuji rikat, ze si nemuzeme dovolit vsechno. Nechci ztracet dalsi kamarady, kteri si mysli, ze placani po zadku a vyhruzky typu "bud na me hodna, nebo nebudu delat svou praci" nejsou v poradku, a hovor na tohle tema chapou jako soucast spiknuti, ktere ma znicit jejich byznys. Diky.

Dárce

Dekuju za to co děláte. ♥️

Adriana Šibalová
100 Kč

Vážím si toho, že se někdo začal seriózně věnovat edukaci o sexuálním násilí. Sama se tomuto tématu věnuji léta. A velmi si vážím jakýchkoli snah o prevenci a boření mýtů. Myslím že je to v naší společnosti velmi potřeba.

Ivana Megová

Jakožto chudej student posílám pár drobných, který by za normálních okolností padly na pivo. Díky za myšlenky a příběhy které sdílíte.

Dárce

❤️

Karolína Žánová
300 Kč

Držím palce!

Jana Hanfová
1 000 Kč