Konsent, z. s.


Lidská práva

Konsent - boříme mýty o sexuálním násilí

Bez pravidelné podpory se neobejdeme. Granty a sponzorské dary jsou nejisté a svazují nám ruce. Každý má vlastní představu, co a jak bychom měli dělat. Abychom mohli dál svobodně fungovat, stačí 600 lidí, kteří nám budou dlouhodobě pravidelně přispívat. Za tvoje peníze budeme dál pořádat workshopy pro děti ve školách zdarma, tisknout plakáty proti sexuálnímu obtěžování nebo se starat o změnu zákonů tak, abychom tu byli všichni lépe chráněni. Věříme, že jsme součástí generace, která už konsent chápe. Říkáme jí Generace K. A o to, aby dnešní děti vyrůstaly v jiném světě, se můžeme postarat jedině společně. Děkujeme <3

podpořím Konsent

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

>>  nastupuje Generace K


zapoj se do změny přístupu k sexu a vztahům

o sexu se s náma nikdo moc nebavil. nevěděli jak. dřív bejvalo normální, že když holka říká ne, myslí tím ano, že sex ed je dvojstránka v učebnici biologie nebo moudra kámošky, co začla o rok dřív či ještě líp toxický vzorce v telce.

dneska už víme, že respekt je sexy. víme, že dobrej sex a vztah je o komunikaci. jsme konsenzuální generace. jsme generace k. a můžeme se postarat o to, aby to dnešní děcka celý už měla jinak.

:: Proč se stát naším podporovatelem nebo podporovatelkou?
Máme dopad, měníme zažité pořádky! Právě díky pravidelným finančním darům můžeme v dlouhodobě a smysluplně plánovat naši činnost, být nezávislí a denně pracovat na všech našich projektech. Stabilní základna dárců nám také dává větší legitimitu. Jsme tu, protože nás chcete.

>> Co děláme?
Vzděláváme veřejnost - dospělé, studenty i žáky. Máme okolo 250 dobrovolníků, 40 lektorů a lektorek. Pořádáme workshopy, přednášky promítání, debaty a občas i konsent párty.

:: Máme za sebou víc než 400 workshopů 
Věříme, že čím dřív se dětem vysvětlí, jak si nastavit své hranice, jak znát svou hodnotu a jak mít respekt k druhému, tím lépe. Studenti se na našich kurzech učí rozpoznávat formy sexuálního násilí a poskytnout podporu lidem, kteří se s ním setkali. Vzděláváme i zaměstnance a zaměstnankyně firem a studenty a studentky vysokých šol.

:: Respekt je sexy ::
Tvoříme síť podniků které netolerují sexuální obtěžování. ŠkolujÍme personál barů, klubů a dalších nočních podniků, aby si hosté mohli být jistí, že se budou mít na koho obrátit, pokud se jim stane něco nepříjemného. :: Svépomocná skupina ::
Na naší svépomocné skupině se mohou ženy a dívky navzájem svěřit, poradit si a podpořit se po zkušenosti se sexuálním násilím. Skupina stojí na principech respektu, naslouchání a anonymity. 

:: Jak mluvit s dětmi o sexu ::
Učíme rodiče mluvit s dětmi o sexu. Je s tím totiž potřeba začít co nejdřív.

:: Respekt až na půdu! akademickou ::
Pomáháme univerzitám řešit sexuální obtěžování. Od kodexu po trénink studentů a pedagogů. Neříkáme jim co mají a co nemají dělat. Necháváme je nad problematikou přemýšlet a přijít za naší asistence na nejlepší vhodné řešení.

S láskou Konsent <3

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (2)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Jste skvělé a díky, že spoluvytváříte bezpečnější prostředí v ČR

Veronika Homolová

My děkujeme za Vaši podporu a zájem o téma, pomáháte nám dál pracovat na lepším prostředí pro všechny!

Konsent, z. s.

Díky za to, co děláte! <3

Eliška Fialová
130 Kč

My děkujeme za Vaši podporu a zájem o téma, pomáháte nám dál pracovat na lepším prostředí pro všechny!

Konsent, z. s.

Moc fandím vaší práci a držím palce!

Lucie Forejt

Dar Katedry sociologie FSS MU jako vzpomínka na profesorku Gerlindu Šmausovou.

Katedra Sociologie Fss Mu prof. Gerlinda Šmausová - Vzpomínka
10 000 Kč

Děkuju za vaši práci!

Kateřina Saint Germain
250 Kč

My děkujeme za Vaši podporu a zájem o téma, pomáháte nám dál pracovat na lepším prostředí pro všechny!

Konsent, z. s.

Pro lepší svět🔥

Saša Wombie
130 Kč

Tohle má smysl.

Dárce

Děkuji Vám za práci, kterou děláte. Dokázala bych napsat dlouhý výčet všeho, za co jsem Vám vděčná, ale mám-li to zkrátit - kromě všech Vašich aktivit, které nezažívám přímo, mi přijde úžasné, jak skrze své sociální sítě ovlivňujete každý den tisíce lidí. Mně osobně pomáháte zpracovat vlastní trauma, vzdělávat se, učit se o konsentu a respektu mluvit s ostatními.. jste první neziskový počin, který podporuji a jsem na to hrdá. Ještě jednou díky a ať se Vám daří! 🤍

Sára Ciancimino
130 Kč

Držím Konsentu palce a hlavně přeji hodně mentální síly a energie, protože to bude nejspíš ještě pěkně dlouhá a náročná cesta. Ale stojí zato! ❤️

Zuzana Fuxova
130 Kč

Díky za všechno, co děláte! Konsent často v diskuzích s kolegy a rodinou zmiňuji jako úplně top organizaci, která dokáže bez cancelování rázně řešit témata, který v Česku fakt potřebujeme řešit. Držím vám palce! <3

Dárce