Spiralis


Regionální a komunitní rozvoj Sociálně znevýhodněné skupiny

Už 22 let pomáháme z překážek tvořit příležitosti

Učíme lidi, jak odšpuntovat svůj potenciál a současně, jak vlastní jedinečnost využít pro společnost. Jsme průvodci jednotlivců v tíživé situaci i pomáhajících neziskových organizací na jejich cestě, a to od prvotní představy až po realizaci prospěšného projektu.

Chci pomáhat se Spiralis

Pomáháme lidem postavit se na vlastní nohy
143 680 Kč

přispělo

75 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Dostaly se do tíživé situace kvůli rodičovství, nemoci nebo  vrozené vadě dětí.  Pomozme jim postavit se znova na vlastní nohy a žít důstojný život. V pomáhání, poradenství a vzdělávání máme ve Spiralis 22 let zkušeností.

Programy Překážka je příležitost, Řídím svůj projekt, Rozvíjím svůj svět a Komunity jsme MY pořádané letech 2013 - 2021 v řadě měst Česka pomohly téměř 500 ženám, často matkám samoživitelkám, najít své místo ve společnosti. Právě ony jsou nejvíce ohroženy chudobou, mnohdy se nemohou po rodičovské dovolené vrátit na svá původní místa a končí v lepším případě na nižších a hůře placených pozicích, v tom horším na úřadech práce. 
---
Podívejte se, jak náš vzdělávací program nastartoval byznys Alice Kavkové, autorky úspěšné knihy Retrohraní a spolumajitelky firmy 4KAVKY
---
Akademie Pečovat a žít Spiralis je vytvořená na míru pečujícím o své blízké s hendikepem, opět se jedná převážně o ženy. V letech 2018 -2021 ji absolvovalo 100 žen, které vedle hojně čerpané psychologické pomoci to, co se naučily, využívají a předávají dál ve svých komunitách a v pacientských organizacích. Profituje z toho až 10 000 dalších rodinných pečujících v tíživé situaci.
 
Ačkoliv pečujících osob je v ČR více než 300 000, jsou často na okraji zájmu společnosti. Za vyčerpávající práci nedostávají plat, hrozí jim vyhoření a ničí je strach, co bude s jejich dětmi, až oni nebudou.
Díky účasti ve vzdělávací akademii jsme desítky rodičů propojily s neziskovými organizacemi, které jim nabídly pomocnou ruku, práci na částečný úvazek nebo jiné společenské uplatnění. Více info na webu www.pecovatazit.cz
„V kurzu jsem pookřála a cítila se jak pokropená živou vodou. Zkušené lektorky, inspirativní účastnice, spousta užitečných informací, prostě úžasný půl rok, který mi změnil život.“
Denisa Vinařská, matka syna s kombinovaným postižením 
Život pečujících se točí okolo dětí, o které se soustavně starají. Ve Spiralis vedeme jejich pozornost k nim samým, jejich potřebám a také k tomu, aby si brali slovo a hájili své právo na důstojný život. Podívejte se, jak žije a co potřebují Jarmila, Lucie a Olga, účastnice našich programů na podporu pečujících.

Vidíme pečující a co vy?

Vážíme si podpory České televize, věnuje pozornost pečujícím.
Naši charitativní spotovou kampaň Pečovat a Žít můžete zhlédnout na vysílacích kanálech České televize a zde:


---
Leadership Academy Spiralis je vzdělávací koncept zaměřený především na ženy, které vedou organizace poskytující prospěšné služby veřejnosti. Akademie již 4. rokem pomáhá rozvinout potenciál lidem ve vedení neziskových organizací a neformálních komunit. U nás si osvojí jak profesionálně řídít organizací a veřejně vystupovat. Naše absolventky*i dnes provozují úspěšné a uznávané neziskové organizace a sociální podniky. Díky řadě dárců je studium bezplatné. 
“Při vstupu do programu Spiralis jsem měla už 8 let zkušeností, ale jak přetavit dobrovolnickou činnost v profesionální jsem si neuměla ani představit.
Pak mi na kurzu řekli: "Mluv! Mluv o tom, co děláš. Když to nikdo neví, nemůže to ocenit a nemůžeš pomáhat dál". Tak jsem začala mluvit. A během 2 let se z mého "zájmového kroužku" stala moje plnohodnotná práce, za kterou jsem získala ocenění Laskavec Nadace Karla Janečka roku 2018, Srdcař a držitelka Ženy roku v oblasti charita 2019."

Stanislava Bašatová
zakladatelka spolku Achilleus, první organizace v ČR podporující rodiny s dítětem s vrozenou vadou zvaná koňská noha
---
Neziskovým organizacím slouží také Platforma rozvoje NNO. Pomáháme jim zorientovat se v džungli zákonů a legislativních nařízení. Známe odpovědi na otázky: Musí místní Sbor dobrovolných hasičů pořádající zábavy zavádět EET? Jaké jsou zákonné povinnosti NNO? aj.

Mezi naše příznivce patří ženy i muži. Přidáte se k nim?


EXPREMIÉR ČESKÉ VLÁDY STOJÍ NA NAŠÍ STRANĚ, ze vzkazu pro Spiralis z roku 2002:
Upřímně si vážím lidí, kteří v duchu starého českého „Ni zisk, ni slávu“ věnují v neziskovém prostředí naší společnosti své schopnosti, energii a čas práci pro druhé. Kultivace tohoto prostředí jako součásti občanské společnosti, si zaslouží naší trvalou pozornost a veřejné ocenění. Stojím na vaší straně. Děkuji vám, za vaší podporu dobré věci.“

Petr Pithart, bývalý předseda české vlády ČSFR, bývalý předseda Senátu Parlamentu ČR

BYZNYS A NEZISK – SPOLEČNĚ VYTVÁŘÍME ODPOVĚDNĚJŠÍ SVĚT 
„Pracuji s majiteli a řediteli firem na rozvoji jejich leadershipu. Považuji za velmi důležité, aby stejnou příležitost měli i lidé ve vedení neziskových organizací nebo komunit. Na Leadership Academy z dílny Spiralis se podílím od jejího prvního ročníku a mohu ji vřele doporučit.“

Libor Mertl, spoluzakladatel a člen správní rady společnosti ComAp, lektor Leadership Academy.

Děkujeme i za Vaši přízeň!

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Díky !!!

Adoco s.r.o.
15 000 Kč