Programy do voleb, z. s.


Osvěta a poskytování informací

Programy do voleb

Cílem Programů do voleb je, aby lidé mohli najít základní informace o volbách a kandidátech přehledně na jednom místě. Projekt vzniká z dobré vůle na podporu demokracie a informovanosti, neslouží na podporu žádného kandidáta.

Zde můžete Programy podpořit

Vyberte částku nebo můžete zadat jakoukoli jinou. Děkuji.
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Programy do voleb jsou nezávislý neziskový projekt, který se věnuje českým volbám.

Hlavním cílem je usnadnit lidem hledání potřebných informací o kandidátech a také jejich snadné nestranné porovnání. Programy proto fungují hlavně online, ať jde o weby věnovaných jednotlivým volbám, který v době voleb navštíví přes čtvrt milionu lidí, nebo skrze komunikaci na sociálních sítí: Twitter, Instagram, TikTok, Facebook, Mastodon, Reddit, LinkedIn nebo BlueSky.

Váš dar poslouží například na úhradu základních provozních nákladů spolku, náklady na provoz webu nebo menší propagaci. Výdaje lze sledovat na transparentním účtu

Programy vznikly v roce 2018 a nadále je připravuji já, Štěpán Ryšavý (ahoj), vesměs po večerech a nocích, ve volném čase, když mi okolnosti dovolí. Programuji web, připravuji grafiku, animace, zjišťuji podklady, komunikuji s kandidáty i na sociálních sítích. Od roku 2021 mají Programy podobu zapsaného spolku a v roce 2022 byly nominovány na Křišťálovou Lupu - Cenu českého internetu ve dvou kategoriích, v roce 2023 byly podruhé nominovány, tentokrát v jedné kategorii.

Pokud by vás cokoli zajímalo, napište mi na stepan.rysavy@programydovoleb.cz, rád odpovím. Nebo se můžete podívat na Desatero, kterým se projekt řídí.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Letošní rok má tři velké milníky: slovenské volby, eurovolby a podzimní krajské a senátní volby. Pro evropské volby už je spuštěný web, slovenské volby mají za sebou první kolo (s pomocí Patrika, který se nabídl jako dobrovolník a velkou část novinek je na webu díky němu) na plnohodnotné lokalizované kopii Programů a přehledy pro krajské volby se plní, už tam jsou víc jak 300 kandidátů. Správa osmi sociálních sítí není žádná lahoda, snižující se dosahy bolí. Ale nevzdávám to a snažím se, aby byly Programy dobře indexovatelné a když se to nepodaří na sociálních sítích, tak je lidé najdou aspoň při hledání.

Programy do voleb byly i letos nominovány na Křišťálovou lupu - cenu českého internetu, tentokrát v kategorii Veřejně prospěšná služba – cena České televize.

Přestože začal volební půst, až do června 2024 se až na pár komunálních voleb v několika obcích nic nestane, tak na Programech se pokračuje. Vedle archivace webů se přepisuje nejen hlavní web, ale hlavně databáze, která sedí na pozadí toho všeho. A s ní také Polist, který vše z ní zobrazuje. Chystá se i pár novinek, které snad budou v budoucnu velkou pomocí.

Založení projektu

Díky za dobrou práci pro volební rozhodování a politický přehled k volbám. Děláš to dobře, Štěpáne!

Richard Čechura
500 Kč

Díky za super práci 👍

Pavol Boško
500 Kč

Má to smysl a děkujeme moc za ty hodiny a hodiny pečlivé práce. Snad se to i pozitivně odrazí na celkovém výsledku voleb ;)

Dárce

Díky za super web! Přehledný, intuitivní a vše na jednom místě o volbách. Díky

Richard Čechura

Díky za tento projekt a ať se daří i v nadcházejícím roce!

Matyáš Moc
200 Kč