Armáda spásy


Sociálně znevýhodněné skupiny

Práce pro lidi bez domova

Podpořte vznik pracovních míst pro lidi bez domova a další znevýhodněné. Děkujeme!

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Každý člověk potřebuje v životě dělat smysluplnou činnost, díky které se zapojí do společnosti. Řada našich klientů má z různých důvodů (zdravotní, psychické potíže apod.) ztíženou možnost uplatnění na trhu práce. Pomozte jim, společně s námi, se postupně připravit na nástup do plnohodnotného zaměstnání.

Ve spolupráci s úřady práce i zaměstnavateli pomáháme v Armádě spásy hledat vhodná pracovní místa a sami pro tuto cílovou skupinu nová pracovní místa vytváříme. V rámci našich jednotlivých zařízení nabízíme pozice například: 
    •     v kuchyni 
    •     v prádelně 
    •     v údržbě a úklidu budov 
    •     ve spolupráci s některými městy nabízíme také zaměstnání při úklidu ulic 

Tato pracovní místa jsou zřizována jak pro nezaměstnané uživatele, tak další dlouhodobě nezaměstnané, kteří se zapojují v rámci veřejně prospěšných prací (VPP), veřejné služby či krátkodobých pracovních poměrů. 

Touto cestou u nás v minulém roce našlo uplatnění více než 20 lidí, v tom letošním bychom rádi nabídli pracovní uplatnění ještě většímu počtu lidí. Pojďte do toho s námi. Děkujeme!
 
Příběh paní Zdenky:

ilustrační foto: J. Štreit

Paní Zdenka má pět dětí z toho tři dospělé a dvě v dětském domově. Jedná se o její první zaměstnání a v minulosti měla velké problémy s alkoholem a drogami. Z počátku se jí příliš nechtělo měnit návyky a kladla otázky, jestli se jí práce finančně vyplatí. Na školení úřadu práce s ní nebyli příliš spokojeni, a proto se dotazovali, zda jsme si jistí v Armádě spásy s nabídkou práce paní Zdence. Vzhledem k tomu, že pro Armádu spásy již pracovala v předchozí době v rámci veřejné služby, tak jsme věděli, že je pracovitá a je na ní spoleh. Už v té době začala intenzivně navštěvovat své dvě děti v dětském domově a nosila jim dárky v podobě oblečení a hraček z dobročinného obchodu. V současné době má smlouvu na VPP na půl roku. Náplň její práce spočívá ve výpomoci v dobročinném obchodě, kde pomáhá s tříděním darovaného oblečení a uklízí a dvakrát v týdnu vypomáhá při úklidech v budově azylového domu, při praní a žehlení prádla. Paní Zdenka má v plánu šetřit si peníze na bydlení a v budoucnu si obě děti vzít zpět do péče s tím, že počítá s nalezením trvalého zaměstnání. Tak ji společně držme palce!
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Vše dobré a ať se daří!

Josef

držím pěsti, ať děláte jakoukoliv činnost pro dobrou věc, což vytváření pracovních míst pro lidičky bez domova je opravdu záslužné :):)

Alena Štemberová
1 000 Kč

Díky za to, co děláte.

Yvetta Kralova
100 Kč

Každý si zalouží šanci

Radek Míka
1 000 Kč

Kazdy si zaslouzi dostat sanci

Ivana Muricová
100 Kč

Držím palce všem, co se snaží!

Marek Dočkal
1 000 Kč

Děkuju, že se staráte o takhle důležité věci.

Alena Štěpánková