Deník Alarm, z. ú.


Osvěta a poskytování informací Regionální a komunitní rozvoj

V Mostě se bojuje za celou republiku

Věříme, že nezávislá regionální žurnalistika je klíčem k rozvoji všech oblastí České republiky. Jen dobře informovaní občané a občanky mohou skutečně svobodně a racionálně rozhodovat o dění v místě, kde žijí. Podpořte vstup Alarmu do regionů.

vybíráme od 20.3.2024
177 288 Kč
vybráno 89 % z 200 000 Kč

zbývá

10 dní

přispělo

212 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Na Mostecku už fungujeme dva měsíce a pokrýváme široké spektrum témat od sociálních a environmentálních, přes lokální politiku a ekonomiku po mapování místní kulturní scény. Zabýváme se možnou ekonomickou transformací Mostecka jako bývalého uhelného regionu, včetně hlasité kritiky mediálně manipulujících českých uhlobaronů. Zároveň ale také popisujeme téma sociálního vyloučení v Mostě a možný boj proti němu. Navíc jsme zahájili sérii rozhovorů s místními politiky a pokrýváme veřejností intenzivně sledovanou rekonstrukci Kulturního domu Repre. Po několika prvních týdnech našeho angažmá na Mostecku je zřejmé, že jsme se vydali správnou cestou. Politici a mocní zde nejsou zvyklí, aby jim někdo kladl nepříjemné otázky a veřejně kritizoval jejich sporná rozhodnutí. Právě proto v Mostě „bojujeme za celou republiku“ – věříme, že nezávislost médií je zásadní pro celou, skutečně demokratickou společnost.

Nejzásadnějším příjmem redakce Alarmu jsou vaše dary. Nechceme na tom nic měnit a tento model financování si s sebou neseme i do regionů. 

Vznik první regionální redakce Alarmu je podpořen grantovým programem Journalismfund Europe Local Media for Democracy. My zde ale chceme zůstat už napořád a v budoucnu se rozšířit i do dalších regionů. Abychom tuto perspektivu mohli budovat, potřebujeme vaši podporu. 

Dejte nám svoji důvěru a my budeme bojovat za váš region. Budeme to dělat nástrojem, který ovládáme nejlépe – nezávislou žurnalistikou.

Naše práce totiž dokazuje, že se nebojíme jít do konfrontace vždy se postavíme na stranu přehlížených a opomíjených. To můžeme dělat jen díky našemu čtenářstvu, které při nás stojí pevně a za každých okolností. Pokud vnímáte jako smysluplné, aby Alarm na Mostecku zůstal už navždycky, podpořte nás v této kampani. Jde v ní nejen o osud první regionální pobočky, ale také o budoucnost celé regionální žurnalistiky.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Preji cele mostecke redakci uspech a zapal do dalsi investigace. Mate dobre naslapnuto! Zdar a silu z Ostravy!

What'sL0v3
161 Kč

Děkuji za přesný článek o vzdělávání v Česku.

Pavel Roubal
100 Kč

Žurnalistika v regionech je základem demokracie!

Pavel Novotný
200 Kč

Skvělý nápad! Přeju hodně zdaru!

Ondřej Nešuta
1 000 Kč

Zdravím, často s Vašimi články / názory nesouhlasím, ale nezávislá žurnalistika je pro mě důležitější a vážím si práce, kterou děláte. Držím palce.

Petra Milatová
1 500 Kč

Alarm do všech koutů!

Jen Tak
5 000 Kč

Díky podcast Město na uhel i jiné články .
Díky za nasvícení tématu z různých úhlů, poctivý vhled a otvírání nových témat .

Petra Klimecká
300 Kč

Díky za to, co děláte!

Dárce
1 000 Kč

Děkuju za Vás a za přínos, který tenhle projekt bude pro regionální žurnalistiku mít!

Jana Kolafová
300 Kč

Kdybych mohl, hodim vic!

Bez lokálních médií nespravedlnosti v regionech nikdo neuvidí.

Jan Albrecht
500 Kč