Pes pro Tebe, z.s.


Zdraví Zvířata

Toníkův psí pomocník Oliver

Toníkovi byl diagnostikován Diabetes Mellitus I. typu. Je velkým milovníkem zvířat, který se na jaře 2024 stane dalším členem naší "detekční party". Nyní pro něj trenérka ve výcviku připravuje budoucího asistenčního-detekčního flat coated retrívra Olivera, který bude Tondovi pomáhat s hlídáním hladiny krevního cukru a upozorňovat na její nebezpečné výkyvy.

vybíráme od 20.11.2023
311 400 Kč
vybráno 89 % z 350 000 Kč

přispělo

90 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Záchyt diabetu proběhl u Toníka v necelých 6 letech. Toník je živé dítě, které se před nemocí pohybovalo stále mezi kamarády, často u nich trávil volný čas a přespával. Stejně tak svůj volný čas trávil u prarodičů. Ve školce byl nadšený z pobytu ve školce v přírodě. S příchodem DM1 se mu tato možnost ztratila. Okolí, kamarádi a i rodina (prarodiče) mají z nemoci strach a on tak nemůže trávit čas naplno s lidmi mezi kterými je mu dobře. 
Toník je velký milovník zvířat, navštěvuje dokonce zookroužek a různá zvířátka má i doma. Stejně jako další děti s diabetem má i Tonda s přibývajícím věkem spoustu zájmů, a právě v těchto situacích potřebuje po svém boku parťáka, jehož úkolem je hlídat změny hladiny krevního cukru a včas na ně upozorňovat. Detekční pes umožňuje dětem s diabetem být více samostatné a užívat si např. času s vrstevníky bez přímé přítomnosti dospělých, takže se nemusí cítit vyčleněné z kolektivu kvůli svému zdravotnímu znevýhodnění. 
Asistenční-detekční pes Oliver Toníkovi pomůže zase normálně žít. Umožní mu přespávat u prarodičů i kamarádů a okolí se nebude muset obávat z těžkého rozpoznávání výkyvu glykémií. 
Oliver bude Tondovi pomáhat s hlídáním hladiny krevního cukru a včas jej, i jeho rodiče, upozorňovat na blížící se hypo- nebo hyperglykemii. Po 7 letech praxe víme, že asistenční-detekční psi reagují nejen na probíhající změnu glykemie, kterou je schopen zachytit i glykemický senzor, ale reagují také na velmi rychlé výkyvy, které velmi často senzor nezachytí a u zkušených, služebně starších detekčních psů, pozorujeme také reakci na změnu, která se teprve chystá. Pes tak může dítě, případně rodiče nebo jiný doprovod upozornit na přicházející změnu předem a může dojít k včasné kompenzaci a srovnání hladiny krevního cukru bez výrazných výkyvů, které mohou být až život ohrožující 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Hodně štěstí v novém roce ♥️ Nina

Nina Římanová
500 Kč

Ať se daří a držím palce

Ondřej Waldheger (Wallybuk) SPB

Přejeme Toníkovi Veselé Vánoce a ať se podaří na pejska peníze vybrat.. Cibulkovi..

Václav Cibulka
3 000 Kč

Prejeme krasne Vanoce a at mas brzy sveho pejska… Mira, Maruska, Matysek a babicka Nada ❤️

Miroslav Cermak
2 500 Kč

Toníku, protože nemáme banku v mobilu posíláme malý příspěvek přes kamarády. Ale máte tě moc rádi a přáli bychom si, abychom brzo slyšeli štěkat tvého pomocníka v naší ulici. Držíme ti palce jsi skvělý kluk a v životě je spousta příkopů, ale ....

Lenka a Zdeněk Veselých ze Zvánovic
2 000 Kč

Toníku a Olivere, ať je vaše cesta plná šťastných stop a tlapek. Jitka a Petr

Petr Šilhavý
1 000 Kč

Ať tě Oliver chrání a užijete spoustu legrace Toníku ❤️

sousedé
1 000 Kč

Ať si Toník s Oliverem porozumí...

Dárce

🦮😉

Jakub Smolik
1 000 Kč

Drž se Tondo !

Pavel Kolínský
500 Kč