Nadační fond dr. Dagmar Lieblové


Vzdělávání a výzkum Děti, mládež, rodina

Podpora činnosti Nadačního fondu dr. Dagmar Lieblové

Připojte se k boji proti antisemitismu a xenofobii! Podpořte obnovu židovských památek a šíření povědomí o holocaustu v kulturně vzdělávacím centru v Čáslavi. Společně budujme lepší a odolnější společnost!

vybíráme od 14.5.2024

Podpořte činnost Nadačního fondu dr. Dagmar Lieblové!

Připojte se k boji proti antisemitismu a xenofobii! Podpořte obnovu židovských památek a šíření povědomí o holocaustu v kulturně vzdělávacím centru v Čáslavi. Společně budujme lepší a odolnější společnost!
8 027 Kč

přispělo

13 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Chcete se aktivně zapojit do boje proti antisemitismu, rasismu a xenofobii? Podpořte nás v připomínání a obnově židovských tradic a památek a v šíření povědomí o holocaustu. Náš nadační fond, inspirovaný celoživotním úsilím dr. Dagmar Lieblové, opravuje a provozuje synagogu v Čáslavi, kde budujeme kulturně vzdělávací centrum.

V tomto centru probíhají koncerty, výstavy, semináře, školení a další akce, které nejen obohacují kutnohorský region, ale také posilují naše kolektivní vědomí a odolnost vůči nesnášenlivosti.Co všechno jsme již od založení našeho fondu v roce 2019 dokázali?
  • Opravili a zrestaurovali jsme synagogu v Čáslavi, významnou stavbu vídeňského architekta Wilhelma Stiassnyho ve stylu maurské secese. Budovu jsme sanovali, obnovili hlavní sál s vytápěnou podlahou a dlažbou, zprovoznili zázemí, toalety, vytápění. Restaurátorskými pracemi prošel nádherný kazetový strop i vstupní dveře.
  • Synagogu navštívilo pod naším provozem více než 3000 návštěvníků, kteří zde zažili koncerty, vzpomínkové akce, shlédli výstavu o dejinách Židů na Kutnohorsku a účastnili se komentovaných prohlídek.
  • Uskutečnili jsme 15 vzpomínkových pořadů na osobnosti židovské komunity.
  • Zorganizovali jsme 12 koncertů, ať už v synagoze v Čáslavi, v Dusíkově divadle nebo v centru GASK v Kutné Hoře. V rámci těchto koncertů vystoupili jak různá hudební seskupení, která se věnují židovské hudbě, ale i dětský sbor, klasický orchestr nebo jazzové trio.
  • Nadace rozvoje občanské společnosti nám za záchranu synagogy v Čáslavi udělila Cenu Ladislava Čerycha za Čin roku 2023.
Dál chceme pokračovat v naší činnosti, ta ale vyžaduje stále větší náklady na samotný provoz budovy v Čáslavi, služby s ní spojené, platy zaměstnanců a další.

Připojte se k nám a podpořte naši činnost! Společně můžeme vytvořit lepší, vzdělanější a odolnější společnost. Staňte se součástí změny k lepšímu!
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Připomínka obětí holocaustu, vzpomínka na hrdinství pilotů RAF, vzdělávací pořady, besedy s autory knih, koncert žáků ZUŠ, představení pro děti... to všechno děláme! A chystáme toho ještě mnohem víc. Líbí se vám to? Tak nás podpořte! Jakákoliv částka se počítá. Děkujeme!

Založení projektu