Diecézní charita ostravsko-opavská


Humanitární pomoc Rozvojová spolupráce

Mikulášská nadílka potřebným dětem na Ukrajině 2023

Zapojte se do dalšího ročníku Mikulášské nadílky! Také letos chceme přinést kousek radosti potřebným dětem, které žijí na Ukrajině v nuzných podmínkách a v blízkosti bojů. Pomozte nám obstarat dárky od sv. Mikuláše potřebným dětem z Žytomyrské a Doněcké oblasti. Přispět můžete do 6. 12. 2023.

vybíráme od 17.10.2023

Mikulášská nadílka 2023

„Přeji si, aby válka nikdy nezačala.“ Některá přání splnit nedokážeme, jiná ano. Přispějte na dárky pro potřebné děti na Ukrajině
31 050 Kč

přispělo

24 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
I v roce 2023 pokračujeme ve velmi úspěšném a smysluplném projektu Mikulášská nadílka. Navazujeme tak na předchozí ročníky, kdy jsme spolu s vámi mohli obdarovat stovny potřebných dětí. 

Letošní nadílka proběhne ve stejné podobě jako minulý rok. Dárci si mohou vybrat přání konkrétního dítěte z přehledu na webových stránkách a splnit mu přání přispěním odpovídající částky na pořízení dárku. Kdo chce, může také přispět libovolnou částkou a přidat tak do sumy, ze které budou pořízeny dárky dětem, které si nikdo nevybere. Kolegové z partnerských organizací na Ukrajině pak dárky klukům a holkám obstarají. Odpadávají tak veliké náklady spojené s transportem balíčků z Česka, nákupem na Ukrajině zároveň alespoň maličko podpoříme tamní ekonomiku.

Spolu s vámi bychom rádi obdarovali 25 dětí, žijících v Doněcké oblasti v blízkosti fronty a 25 potřebných dětí z velmi chudé Žytomyrské oblasti, kudy se také prohnala válka.

Konkrétní přání dětí naleznete na našem webu!

Za každou korunu, kterou darujete jsme vám moc vděční! Udělejme spolu pěkný závěr roku alespoň těmto několika málo dětem, které často ani nerozumí, co se kolem nich děje, ale musí v těchto podmínkách vyrůstat.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Přeji dětem na Ukrajině hezkého Mikuláše a posílám malý příspěvek 500,-- Kč

Eva Pátková
500 Kč