Kapradí, spolek


Lidé s postižením Životní prostředí

KYTKY & MÁMY Z KAPRADÍ

Pěstujeme společně kytky i radost z obyčejných dní. Tohle jsou Šárka a Mirka… Obě budou celý svůj život pečovat o své syny s postižením. Pro společnost jsou tak trochu neviditelné a na trhu práce znevýhodněné. Jsou vysokoškolsky vzdělané, chtějí pracovat, ale vzhledem k situaci je pro ně náročné najít vhodný pracovní úvazek. Vstřícné a bezpečné útočiště jim vytváří vznikající sociální podnik Kytky z Kapradí. Vybudovat udržitelný sociální podnik však nějakou dobu trvá. Pojďte ho společně s námi nastartovat!

vybíráme od 27.11.2023

Pojďte se společně s námi o něco zasadit❤️ Díky!

80 433 Kč
vybráno 40 % z 200 000 Kč

zbývá

311 dní

přispělo

41 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Možná i vy znáte člověka, jenž se stará o někoho ze svých blízkých. Hranice mezi tím, kdy pomoc nabízíme a kdy ji naopak sami potřebujeme, je křehká. Šárka s Mirkou láskyplně a trpělivě pečují již 16 a 13 let o své syny s mentálním postižením. Během doby, kdy jsou kluci v praktické škole, hledají maminky uplatnění. Pocit potřebnosti i mimo vlastní rodinu je pro sebevědomí pečujících osob naprosto klíčový.

Kytky z Kapradí rostou do podoby sociálního podniku, který kombinuje pozitivní společenský a environmentální dopad. Máme za sebou pilotní sezónu, v níž se Šárka s Mirkou zapojily jako dobrovolnice. Společně s vámi vytvoříme maminkám v roce 2024 pracovní uplatnění a nabídneme jim další individuální rozvoj.
Vaše podpora jim umožní dostávat za práci finanční odměnu, rozvíjet se v nových dovednostech a v nepříznivém počasí pracovat pod střechou. Díky vám porostou v Opavě nejen Kytky z Kapradí, ale také pocit potřebnosti a seberealizace dvou maminek, jejichž synové potřebují soustavnou péči. 

DĚKUJEME VÁM!Květinový pop-up
Kytky z Kapradí nabízí lokální květiny, které ekologicky a sezónně pěstujeme v Opavě – na několika zahrádkách a v Lučním sadu. Sklízíme a vážeme z nich čerstvé kytice, které prodáváme na spřízněných místech (kavárna, bylinářství) a také v kvítkomatu v areálu Magistrátu města Opava.

Reportáž Česká televize Události 26. 9. 2023
Reportáž CNN Prima News - Zprávy z regionů 27. 10. 2023


Děkujeme, holky z Kapradí
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

ŠÁRKA a MIRKA. Dvě mimořádné ženy, které si zaslouží pozornost, podporu a pomyslné "objetí". Dvě bojovnice. Dvě maminky, které budou celý svůj život pečovat o své syny s mentálním postižením. Pro společnost neviditelné, na trhu práce znevýhodněné. Snažíme se jim vybudovat vlídné a flexibilní uplatnění v projektu KYTKY & MÁMY Z KAPRADÍ Děkujeme za podporu...
 

Projekt KYTKY & MÁMY doprovází speciální edice bylinných čajů s názvem RADOST Z OBYČEJNÉHO DNE. Jeho složení je inspirováno Šárkou a Mirkou... Mámy často pečují o druhé a na sebe zapomínají, proto je i tento čaj poselstvím pro zazdrojování, chvíle pro sebe, povzbuzení i relaxace. Zkrátka radosti z nejobyčejnějších věcí. Děkujeme Slezskému bylinářství za originální recepturu, najdete v ní břízu, šípek, eleuterokok, tulsi, heřmánek, levanduli, citronovou trávu a zázvor.
 Založení projektu

Moc vám fandím, Kapradí.

Šárka Krčílková
333 Kč

Držím palce!

Lucie R.
1 000 Kč

Ať se vám daří!

Gabriela Lachoutova
5 000 Kč

Děkuji za projekt! Hodně úspěchů!

Jelena

Držím palce ✊

Marie Vavrečková
2 000 Kč

Přeji mnoho pozitivních zkušeností ve všech oblastech vašeho společného konání :-)

Renáta Zajíčková
1 000 Kč

Držím moc palce, ať se projekt vydaří a je úspěšný :-) mějte krásné a pohodové svátky :-)

Zdeněk Pouba
2 000 Kč

Krásný projekt❤️🌸. Ať vydrží co nejdýl🙏!

Magda Pátková
2 000 Kč