Tlapro z. s.


Životní prostředí Zvířata

Kočky Apolinářky

Cílem projektu je vytvoření zázemí a monitorovaných krmných míst pro zdejší populaci koček. Darem přispějete na jejich kastraci, krmení a zřízení krmných míst a také na základní veterinární péči.

ZAPOJ SE I TY A MĚŇ OSUDY ZVÍŘAT BEZ DOMOVA ♥

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
V oploceném porodnicko-gynekologickém areálu Apolinář se nachází kolonie volně žijících koček.

Naším cílem je zajištění kastrací a základní veterinární péče pro tato zvířata. Dále pak ve spolupráci se zaměstnanci nemocnice vybudování vyhrazených krmných míst a vhodného zázemí. Vše se souhlasem ředitele Všeobecné fakultní nemocnice.


Jak vlastně probíhají odchyty?
Všechny odchyty koček jsou realizovány osobou na to způsobilou, tzn. je vlastníkem „Povolení pro odchyt zvířat bez pána, toulavých a opuštěných zvířat“.  
Před samotným odchytem probíhá zákaz krmení koček (24 hodin předem) a to z důvodu, aby byla větší šance kočky "přilákat" do sklopce. K tomu se používá voňavé maso nebo kapsička. 
U každého chyceného zvířete je potřeba zkontrolovat, zda již není kastrováno, jestli není březí anebo kojící a zda se nejedná o koťátko.
Při samotném odchytu do sklopců se kočkám nic nestane, jsou neprodleně bezpečně přesunuty odbornou osobou do přepravky a uloženy tak, aby byla kočka v klidu a prožila co nejmenší stres.


Po ukončení odchytu jsou všechny zbývající kočky v areálu za odměnu nakrmeny pořádnou porcí masa i granulek :)

Pomozte nám prosím zajistit lepší život pro Kočky Apolinářky.
Moc všem děkujeme za zájem a případnou pomoc ❤️. 

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu


📊 Shrnutím roku 2022 projektu „Kočky Apolinářky“: 
Koncem ledna 2022 jsme byli osloveni s prosbou o řešení situace opuštěných koček v areálu gynekologicko-porodnické kliniky Apolinář, kde se vyskytuje kolonie asi 40 koček. Začátkem dubna jsme obdrželi souhlas k realizaci odchytů a kastrací a mohli jsme začít.

❓ Co je zatím hotovo❓ 
✅ Realizovali jsme 14 odchytových akcí. 
✅ Odchyceno a vykastrováno bylo 24 koček (8x kocour, 16x kočka). 
✅ Zajistili jsme dočasnou péči dvou koťátek „Ničitelské komando“ od kočičky Juliány a jejich následnou adopci. 
✅ Díky vám jsme do lokality dodali 22 kusů polystyrénových boudiček pro kočičky na přečkání zimy. 
✅ Doručili jsme 200 kg krmení pro kočičky a koťátka v areálu. 
✅ Ve spolupráci se zaměstnanci porodnice jsme připravili přístřešky pro kočky, které zajistí, aby krmení zůstalo v suchu a čistotě.

❗️ Jedná se zatím o náš největší odchytový projekt, na kterém budeme pracovat ještě několik let, než dojde k úplnému prokastrování kolonie ✌️. 
🙏 Největší zásluhy mají naše Adél a Janča. Oběma moc děkujeme 😽. 
Velký dík patří i Lence, Františce a Josefovi za pomoc s odchyty 🙏.

HISTORIE KOČEK APOLINÁŘEK  

Za "zakladatelku" místní populace je považována Princezna. Jedná se o cca 16letou černo-bílou kočičku, která je oprávněnou nositelkou svého jména - prochází se totiž areálem Apolináře jako po vlastním panství J I když je hodně zvyklá na lidi a pohlazení, chytit se jen tak nenechá, má přeci jen svoji hrdost.  
 
Princeznu již před pár lety nechala na vlastní náklady vykastrovat místní lékařka. Nicméně za léta výskytu koček v prostorách Apolináře se zdejší populace značně rozrostla, a v současné době je složená jak z rodáků, tak ze zvířat, která se tu přitoulala a již zůstala. Mnoho místních koťátek našlo v průběhu let nový domov u zaměstnanců nemocnice. 


PRŮBĚH PROJEKTU 

Projekt započal v dubnu 2022 a od dubna do srpna 2022 byly provedeny následující činnosti: 

* Odchyty koček za účelem kastrace – celkově 11 odchytů, odchyceno a vykastrováno bylo 10 koček. 
* Záchrana koťátka Helenky. Přes všechno úsilí, odešla v 05/2022 za duhový most :(. Více informací naleznete na: https://www.facebook.com/watch/?v=739533557085640  
* Zajištění léčby a následné dočasné péče pro kočičku Juliánu. Více o kočičce naleznete na: https://tlapro.cz/juliana/
* Zajištění dočasné péče dvou koťátek „Ničitelské komando“ od kočičky Juliány a jejich následní předání do adopce. Koťátka se mají skvěle, více informací naleznete na: https://www.facebook.com/tlapro.cz/posts/pfbid02PFtGbG4ht99Y1XGKtRWJc9SyvRk9JhoAMjTHf39cEpMFVxo1dZ5SfWTajeswBidNl
* Dodávka zásob krmení pro koťátka a kočičky v areálu, více informací naleznete na: https://www.facebook.com/tlapro.cz/posts/pfbid0bfFcbTQLV7QZ4FPqdw9H1yqnRMjBmj7oHFACohcsZb5B2XQYjGwtCzNYwkRmLMfPl  

Založení projektu

Děkuji za všechno, co pro ty chlupáčky děláte.

Milada
350 Kč

Děkuji za váš čas a pomoc kočičkám. Lenka

Lenka Jurčíková
300 Kč

Moc Vám děkujeme, Leni ❤️

Tlapro z. s.