Skautská nadace Jaroslava Foglara


Filantropie a dobrovolnictví Děti, mládež, rodina

Vybavení skautské klubovny v Tuřanech

V Brně - Tuřanech se podařilo v rámci Participativního rozpočtu města Brna postavit novou skautskou klubovnu. Patří městu a je úplně prázdná. Čím si ji dokážeme vybavit je již na nás. Potřebujeme vaši pomoc.

Vybavení klubovny Tuřany

87 750 Kč
vybráno 44 % z 200 000 Kč

zbývá

59 dní

přispělo

35 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
 Ještě nikdy jsme jako oddíl neměli čistě svůj prostor, svoji klubovnu. Taky jako oddíl rosteme, už máme přes 90 členů, a proto nám současné prostory přestaly stačit. Díky velké podpoře města Brna - projektu Participativní rozpočet, a městské části Brno - Tuřany se povedlo postavit novou klubovnu, kterou budeme mít jako oddíl v dlouhodobé výpůjčce.

Nyní nás čeká druhá meta - vybavit prázdný prostor. Rádi bychom nový školní rok zahajovali už v novém. Prioritně potřebujeme položit zátěžové lino, zajistit osvětlení. Dále bychom rádi pořídili žaluzie, skladovací prostory a botníky, apod. V příštím roce plánujeme žádat na Jihomoravském kraji o dotaci na pořízení kuchyňské linky a spotřebičů, k tomu budeme potřebovat vlastní spoluúčast.

Třetí meta pro nás bude stěhování a následná údržba nových prostor. Zapojovat budeme všechny členy oddílu, úměrně k věku, ale počítáme i se zapojením dětí a mládeže. Nejenže k prostorám nové klubovny členové získají vztah, získají tak také praktické zkušenosti, které se jim budou hodit v civilním životě. I zde tak uplatňujeme skautskou výchovnou metodu. Budeme mít krásné a dostačující zázemí pro naši současnou činnost, kde ale nemyslíme jen na sebe - například se zapojíme do tuřanského dne dětí, uspořádáme podzimní drakiádu, přivezeme Betlémské světlo … Co je pro nás také moc důležité, budeme mít možnost se dále rozvíjet. Už se těšíme na tuto nejveselejší část celého velkého projektu - nová klubovna!


Dne 24.4.2024 spolu s oslavami dne sv. Jiřího (patron skautů) a v dobré víře o naplnění slibů, že stavba bude sloužit jako skautská klubovna, zahajujeme sbírku ještě před předáním stavby městské části Brno - Tuřany a podepsání příslušné smlouvy. V případě, že by nedošlo k podepsání smlouvy (což nepředpokládáme), použijeme již získané dary na pořízení táborového a sportovního vybavení.Děkujeme za každou finanční podporu!

skauti z 93. oddílu Tuřany
Junák  - český skaut, středisko Řehoře Mendla Brno z. s.

kontakt: info@skautturany.cz
více o nás: https://www.skautturany.cz/


Potvrzení o přijatém daru, které je možné použít ke snížení základu daně z příjmů, obdržíte v polovině ledna příštího roku. Potvrzení bude uplatnitelné, pokud vyplníte požadované údaje. 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Oficiální střih máme za sebou.

Založení projektu

dar

Miroslav Dorazil
10 000 Kč

27.1.2021 jsem dostal první dar.
"Posílám Ti slíbené, dříve jsem se k tomu nedostala. Mám už přes 90 roků a mám zdravotní potíže. Z domu vycházím málokdy. Jen když potřebuji něco málo koupit v obchodě. ..."

Vkládám dar jejím jménem.

Ludmila Maloňová

Za Alexovu tchýni jako poděkování za společný velikonoční vandr. Ještěr

Ivo Brzobohatý