Nadační fond NEJSTE SAMI


Hospicová a paliativní péče Senioři

Keramická dílna pro seniory

Náš NF pomáhá více než sto seniorům s Alzheimerovou chorobou a stařeckou demencí v Chrudimi. Rádi bychom nyní pomohli vybudovat keramickou dílnu, ve které by vyráběli výrobky z keramiky sami nebo spolu s dětmi v rámci programu "propojujeme generace".

vybíráme od 24.4.2023

Podpořte vznik keramické dílny pro seniory

V domově seniorů je speciální bezbariérová místnost, která by byla pro keramickou dílnu ideální ale bez Vás to nezvládneme! Každá koruna je pro nás důležitá, ať už jde o jednorázovou nebo opakovanou platbu. Děkujeme!
15 600 Kč
vybráno 10 % z 160 000 Kč

přispělo

16 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Již deset let Lůžkové a sociální centrum pro seniory o.p.s. v Chrudimi funguje a pomáhá 120 klientům a jejich rodinám.
Pojďte s námi podpořit a rozvíjet kreativitu v lidech, kteří už si třeba nepamatují, co měli ráno k snídani a třeba ani to, že za nimi byl na návštěvě včera někdo blízky, ale pamatují si, jak v dětství dělali babočky z hlíny, s kým chodili do školy – pojďme jim společně pomoci s rehabilitací, a možností někoho potěšit svou prací.


Pro projekt jsme se rozhodili z jednoho prostého důvodu. Do domova seniorů v rámci projektu „propojuje generace“ dochází mateřská školka Strojařů a Domov dětí a mládeže (DDM) v Chrudimi. Spolupráce je složitá, protože DDM musím vše potřebné do domova dovést, hotové výrobky zase odvést k vypálení a po vypálení je zase zavést zpět do domova, aby je klienti dokončili. Čas je omezený, takže se touto činností nemohou zabývat všichni klienti co by mohli. Tím, že by byla dílna přímo v domově, nebyli by klienti a aktivizační pracovníci závislí na časových možnostech DDM, a mohli by se činnosti věnovat průběžně. Práci s tvorbou keramiky si klienti v rámci této spolupráce vyzkoušeli a moc je to bavilo a prospívá to jejich rehabilitaci – procvičují ruce při válení hlíny, musí se soustředit na správné zpracování tvarů, tím procvičují jemnou motoriku, která zajišťuje zvládání jednoduchých činností jako například samostatně se najíst nebo obléknout.

Pro keramickou dílnu by byla v LSCS vyhrazena místnost, kterou je potřeba vybavit. Prostor je bezbariérově přístupný, protože klienti používají k pohybu různé kompenzační pomůcky (invalidní vozíky, chodítka). Pro vybavení keramické dílny je potřeba zakoupit keramickou pec, vč. potřebného příslušenství, regály na uložení materiálu a výrobků a dále pracovní plochu pro zpracování materiálu a výrobu keramických výrobků. Tento prostor bude sloužit pro klienty, a i pro společné aktivity klientů a dětí z DDM. Vybudování vlastní „Keramické dílny“ usnadníme vzájemnou spolupráci s dětmi, které dokáži klienty rozptýlit a přinést jim radost, a odpadne i komplikace v podobě přepravy materiálu a výrobků k vypalování a zpět po vypálení k barvení a konečné úpravě.

Výrobky klientů, budou sloužit pro výzdobu domova, jako dárky pro rodiny klientů a jako předměty pro sbírky NF na podporu Domova důchodců.www.nejste-sami.cz
www.domovsenioruchrudim.cz
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu