Pražské centrum, z. s.


Kultura, umění a historie Sport a volný čas

Sbírka pro Kasárna Karlín

Milí příznivci Kasáren Karlín! Z rozhodnutí stavebního úřadu jsme byli nuceni zavřít. Situace je vážná a vypadá to, že můžeme mít zavřeno na dlouhou dobu. Napínáme teď všechny síly, abychom se mohli brzo potkat, ale bez vaší pomoci to nezvládneme. Podpořte nás, prosím, abychom mohli dál bojovat za toto unikátní místo.

vybíráme od 18.6.2024

Podpořte Kasárna Karlín!

Stačí přispět i malou částkou. Ideálně pravidelnou. Už jen dvě stovky měsíčně, v přepočtu ani ne tři drinky, které byste si v Kasárnách dali, nám pomůžou, abychom se mohli příští rok opět potkat ve žlutých lehátkách.
209 626 Kč

přispělo

370 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Co se vlastně stalo?
Na začátku června jsme byli nuceni Kasárna Karlín zavřít na blíže neurčenou dobu. Proč k tomu došlo, si můžete přečíst podrobně v našem prohlášení na webu Kasáren

Nejpravděpodobnější scénář říká, že otevřeme až na jaře roku 2025. Do té doby jsme v mimořádně komplikované situaci, kdy hledáme cesty, jak udržet toto jedinečné místo naživu. Proto jsme se na vás rozhodli obrátit s prosbou o pomoc.

Jak byste nám mohli pomoci?
Za celou dobu našeho fungování jsme byli finančně soběstační, náš provoz, zaměstnance i investice do zvelebování a zlepšování prostoru jsme vždy financovali z toho, co jsme si vydělali. Nicméně v současné situaci už to bez vás bohužel nezvládneme. 

Stačí přispět i malou částkou. Ideálně pravidelnou. Už jen dvě stovky měsíčně, v přepočtu ani ne tři drinky, které byste si v Kasárnách dali, nám pomůžou, abychom se mohli příští rok opět potkat ve žlutých lehátkách.

Na co chceme prostředky použít?
Prostředky využijeme na udržení alespoň malého týmu lidí, díky kterým následující náročné měsíce organizačně zvládneme. Velmi intenzivně pracujeme na hledání nových prostor, které by se mohly stát naším dočasným útočištěm. To se nám ale bez udržení tohoto týmu nepodaří. 

I zavřený prostor Kasáren Karlín nás stojí peníze. Prostředky proto využijeme také k zaplacení faktur a záloh na energie, ostrahu, zálohy na daně, sociální a zdravotní pojištění za zaměstnance, svoz odpadu a další drobné výdaje. Zároveň jsme v červnu letošního roku dokončili rekonstrukci dětského hřiště – finance tak potřebujeme i k uhrazení faktur dodavatelům. V neposlední řadě musíme uhradit faktury za nápoje a jídlo. Část se nám podařilo vrátit či prodat, ale velká část nám ještě zůstala ve skladech nebo měla příliš krátkou trvanlivost a tak jsme je odvezli do azylových domů.

Největším sponzorem Kasáren jste vy
Považujeme i na tomto místě za nezbytné připomenout, že Kasárna Karlín nežijí z dotací. Dotace tvoří zanedbatelný zlomek našeho rozpočtu. Vždy jsme říkali, že největším sponzorem Kasáren Karlín jsou jejich návštěvníci. A protože věříme v sílu komunity, žádáme vás teď o vaši pomoc. 

Předem vám moc děkujeme za přízeň a podporu a opravdu věříme, že se brzy opět potkáme u nás na promítání, na koncertě, na baru nebo u dětského hřiště!

Váš tým Kasáren Karlín
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Drzím palce

Šárka Voříšková
500 Kč

Kasárna na obzoru ! Přejeme hodně sil a zdravíme z lodi TAJEMSTVÍ

Jakub Hradilek
10 310 Kč

Good luck!🧚

Petr Pan
100 Kč

Kasárna jsou jedno z nejlepších veřejných inkluzivních míst v Praze. Taková místa by měla být systematicky vytvářena a podporována. Dělají město opravdu obyvatelným.

Dárce
200 Kč

Moc držím palce, aby to nakonec dobře a mohli jste otevřít. Jakožto člověk, kterému hluk v noci dost vadí, se snažím pochopit i druhou stranu, ale řešením určitě není a nemůže být uzavření kasáren. Snad to dobře dopadne...

Štěpán Mairovský
300 Kč

Držím pálce

Vlad Biastinov
300 Kč

🤞🤞🤞🤞

Larissa Petryca
400 Kč

Tesim sa ked znova otvorite :)

Lucia Pilátová
500 Kč

Změňte, co je potřeba změnit a bojujte. Věřím, že to vyhrajete. Budu se těšit, až Kasárna zase navštívím.

Lidy
250 Kč

Držte se! Těším se, až k vám zase přijdu <3

Kateřina