Dogs For Detection And Protection Academy z.s.


Životní prostředí Zvířata

Avatar - budoucí psí hrdina

Abychom nemuseli slony aj. krásná zvířata vídat už jen v zoo, začne je už letos tenhle psí hrdina zachraňovat. Do Afriky bude vyslán v rámci unikátního projektu s velkým mezinárodním přesahem „Malina pro slona“.

vybíráme od 2.3.2024

Avatar – budoucí psí hrdina

Pomozte nám prosím s výcvikem speciálního detekčního psa Avatara, který už letos bude pomáhat zachraňovat ohrožená zvířata v Africe. Moc Vám děkujeme za podporu.
54 408 Kč
vybráno 27 % z 200 000 Kč

zbývá

75 dní

přispělo

62 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Pes jménem Avatar Od Vodního Hradu je plemene belgický ovčák malinois, nar. 16. března 2023, a na svou životní roli se připravuje už odmala – kromě základní poslušnosti se učí zejména čuchacím dovednostem, které bude potřebovat nejvíc. Bude totiž působit po boku celníků v Kongu-Brazzaville, kde bude prohledávat zavazadla na letišti i mimo město (autobusy, nákladní a osobní auta) a odhalovat pašovanou slonovinu, šupiny z luskouna, kožešiny či maso divokých vzácných zvířat, ale též zvířata živá – krokodýly, želvy, papoušky, a v neposlední řadě třeba i zbraně či drogy.
 
Projekt Malina pro slona úspěšně funguje od r. 2018 a vede ho přední trenérka psů Hana Böhme. Výcviku psů se věnuje už od mládí a dnes vede psí školu a pomáhá lidem i s převýchovou problémových psů. 


 
Vycvičeného Avatara si v létě přiletí osobně převzít celníci z Konga přímo do ČR – pánové Mbon Waye Doniam a Freddy Zeguel Pakel. Avatar bude do Konga pouze zapůjčen, aby se kdykoliv mohl vrátit do ČR, kdyby nastaly jakékoliv komplikace.
 
Příprava těchto speciálně cvičených psů pro práci v Kongu je pochopitelně značně náročná i finančně. Proto se hodí každá koruna a jsme nesmírně vděčni za jakoukoliv podporu.

Avatar trénuje např. i na vrakovišti:
 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Přesně před rokem se objevil na tomto Světě, a dnes slaví své 1. narozeniny v té nejvybranější společnosti. To je Avatar, který už letos odletí do Konga odhalovat pašeráky trofejí ohrožených zvířat...


I všem sourozencům přejeme vše jen to NEJ ♥
Moc děkujeme vám všem, kdo nám s tímto nelehkým posláním pomáháte 
Foto: Hana Böhme a Katka Misíková

Avatar má úplně dokonalé zamrznutí - to vážně není fotka, ale video! Prostě se opravdu nehne a čeká až Hanka dá povel Založení projektu

Držte se a hodně štěstí.

Lenka Kavková
1 000 Kč

Hodně štěstí v Kongu a jednou se vrať zpět domů.

Blanka Trojancova

Hodně štěstí ♥️

Jana Špániková
500 Kč

Přeji Avatarovi aby měl v Africe co nejméně práce :)

Leo Lukeš
555 Kč

Díky za Vaši práci. Jste skvělý!🌞❤️

Dárce
100 Kč

Ať se daří.

Jana Škvrnová
2 000 Kč

Neukládat osobní údaje

Jiří Štětina
300 Kč