Oříšek má megakolon a vážné problémy s močovými cestami. V jednu chvíli se mu ucpala střeva i močový měchýř, měl velké bolesti a v tělíčku mu zuřila masivní infekce. Musli jsme ho nechat hospitalizovat na veterině, kde doslova bojoval o život. Nyní má za sebou akutní operaci střev a také operaci, při které se vytvořil vývod z močového měchýře. Prosím, pomozte dát Oříškovi šanci a přispějte na pokrytí výdajů za veterinu. 🙏
V pátek večer se Oříškovi náhle udělalo zle. Hooodně zle. 💔 Bříško měl nafouklé jako balon, nemohl kakat ani čúrat, z močového měchýře ukapávala krev… 😨 Na nic jsme nečekali, sedli do auta a honem vyrazili na pohotovost, kde Oříšek zůstal hospitalizovaný. V tělíčku zuří masivní infekce, chudáček nechce papat a čúrá krev. Pan doktor Oříškovi musel zavést katetr, protože jinak by se prostě nevymočil. 😢 Úplně největší problém jsou teď ale ucpaná střeva. Několik dnů se ani přes opakované klistýry nedokázal vyprázdnit a pan doktor už se chystal přistoupit k operaci. Těšně před tím se ale Oříšek konečně vykakal, proto se operace ještě odložila a uvidíme, jestli se to zvládne bez ní. 🙏
Až se stabilizuje, bude navíc zřejmě potřebovat vytvořit trvalý vývod pro moč, protože katetr nemůže mít napořád a léky na uvolnění svěrače mu nestačí. 😔 Nejprve se ale Oříšek musí stabilizovat. 🙏
Výdaje na veterinu s každým dnem na hospitalizaci rostou, aktuální odhad je zhruba 30 000 Kč... Oříšek si už hodně vybojoval a bojuje i teď. Pořád chce žít, mazlit se a hrát si. 🥺 Prosím, pomůžete mu dát naději, že nakonec prožije ještě spoustu krásných dnů? Příspěvky nad rámec výdajů za konkrétní zvířátko budou použity na zajištění pomoci zvířatům v nouzi v souladu s vyhlášenou sbírkou.
Oříšek má nevratně poškozenou páteř. Nejspíš v důsledku nějakého úrazu. 😭 Je částečně ochrnutý na zadní nohy a navíc mu to způsobilo i vážné problémy s vylučováním. 😢
A když říkáme vážné, máme tím na mysli, že ho doslova ohrožovaly na životě. 💔
První zásadní potíž je megakolon. Střeva přestala fungovat a Oříšek musel na akutní operaci. 😰 Byla velmi komplikovaná, ale naprosto nezbytná. 🙏
Jenže tím to neskončilo...
Vedle toho totiž Oříška trápily i opakované problémy s čúráním. Ucpával se a ani léky na uvolnění svěrače nepomáhaly. 😭 Manuálně vyprazdňovat ho taky nešlo, protože má v bříšku stále cit a bolelo ho to... 🥺
Nakonec proto zbylo jen jediné řešení: vytvoření trvalého vývodu. 🙀
Operace byla šíleně náročná. Pan doktor musel udělat víceméně kompletní plastiku močového měchýře. 🤯
Teď má Oříšek v bříšku špuntík, přes který mu moč denně vypouštíme. 🥺
Navíc se bude špunt muset zhruba každé tři měsíce vyměnit – a to bohužel znamená opakované operace... 😔
Oříšek si hodně vytrpěl a vlastně úplně zbytečně. Jeden úraz mu dokázal naprosto zničit zdraví... 💔
Nemusí mu ale zničit úplně celý život! 🙏
Přese všechno je Oříšek pořád hodný a mazlivý kocourek, který se zajímá o svět a chce žít. Umí se radovat z maličkostí víc, než někteří lidé...
A proto ti, Oříšku, svatosvatě slibujeme, že se postaráme o to, aby ten čas, který ti tady ještě zbývá, stál za to. ❤️🩹 Aby byl plný škrabkání na bradě, lovení plyšových myšiček i těch dobrůtek, které máš tak rád. 🥹
Na splnění tohohle slibu ale sami nestačíme. Oříšek potřebuje i vás. 🙏 Potřebuje lidi, kteří v něm nevidí jen postiženého kocourka, ale úžasnou kočičí duši, která si zaslouží žít... ❤️🩹 Prosím, nezavírejte před jeho příběhem oči a pomozte mu zasláním příspěvku na pokrytí veterinární péče, bez které by tu už dneska nejspíš nebyl. 🙏
Oříšek je zpátky v dočasné péči a musíme zaťukat, protože posledních několik dnů vypadá v rámci možností dobře. 🙏
Vrátilo se mu něco z té jeho jiskry. Už zase baští s chutí, ťapká si po bytě a chodí hlasitě křičet na tetičku, aby ho pomazlila nebo přinesla dobrůtku. 🥹❤️🩹
Příští týden ho každopádně čeká další operace. 😔 Potřebuje totiž vytvořit trvalý vývod z močového měchýře, aby se eliminovalo riziko dalšího ucpání. 😰 Příště už by to totiž třeba nemusel zvládnout... 💔
Výdaje za péči jsou kvůli opakovaným hospitalizacím a plánované operaci bohužel vyšší, než jsme původně předpokládali a dál rostou. 😔 Oříšek teď proto moc potřebuje vaši pomoc. Prosím, pokud můžete, přispějte mu na pokrytí nákladů na veterinu. 🙏🙏🙏
Oříškovi se opět udělalo špatně. 😭 Bylo to na něm vidět hned zrána. Nafouknuté bříško, špatná nálada a hlavně naprostý nezájem o jídlo... 😢
Vydali jsme se s ním proto na další cestu za panem doktorem. 👨⚕️
SONO bříška naštěstí nevypadalo až tak špatně. 🩻 Ještě uvidíme, jak vyjdou krevní testy... 🩸 Pro jistotu na veterině každopádně zůstane minimálně na následujících 24 hodin. To aby pan doktor mohl v případě potřeby okamžitě zasáhnout. 🙏
S Oříškem je to jako na horské dráze, ale pořád bojuje. Pořád má naději, že to dobře dopadne. A tak bojujeme spolu s ním. 🥺❤️🩹 Sami na to ale nestačíme a moc proto prosíme o pomoc i vás. Pokud je to ve vašich možnostech, prosím, přispějte Oříškovi na pokrytí veterinárních výdajů. 🙏
💔 OŘÍŠEK MUSEL AKUTNĚ NA OPERACI
Chudák malá nakonec v dočasné péči moc dlouho nepobyl. Po pár dnech, kdy vše vypadalo lépe, se jeho stav zase zhoršil. 😢 Byl smutný, nechtěl papat, bříško ho bolelo... 💔
Nezbylo nic jiného, než pospíchat zpátky na veterinu. Střeva byla beznadějně ucpaná a muselo se rychle operovat. 😰
Oříšek má bohužel megakolon, takže je tlusté střevo roztažené a nefunguje, jak by mělo. 😔 Když ho pan doktor otevřel, byl v šoku z toho, jak moc špatné to v tomhle případě bylo. 😢
Teď už je střevo vyčištěné a vyprázdněné. Vyhráno ale ani zdaleka není. 😔 Tenhle typ operací je velmi rizikový. Následující dva týdny budou podle pana doktora kritické a ani potom to nebude vůbec jednoduché. 🥺
Oříšek vás potřebuje víc, než kdy dřív. Byli to nejspíš lidé, kdo mu v minulosti ublížil a zadělal na všechny tyhle potíže. Právě teď mu ale jen lidé můžou dát šanci, aby mohl ještě dál žít. ❤️🩹 Prosím, budete jedni z nich? 🙏
🙏 OŘÍŠKA PROPUSTILI Z VETERINY!
Je to tak. Včera večer jsme ho vyzvedli a spolu s léky a instrukcemi od pana doktora ho převezli zase do dočasné péče. 🥺 Jakmile Oříšek spatřil milovanou tetičku, začal příst jako traktůrek. Už se moc těšil, až bude moct veterinu opustit. ❤️🩹
Propuštění z veteriny v tomhle případě ale bohužel neznamená, že by měl vyhráno. 😔
Oříškův stav je pořád velmi vážný. 😢 Péči už ale zvládne i dočasná tetička a s panem doktorem jsme se shodli, že mu teď bude v domácím prostředí lépe... 🙏
Dál bere antibiotika a pokračujeme v klystýrech několikrát denně. Pokud by se nic nezkomplikovalo, tak zhruba za tři týdny by snad mohl být drobeček dost silný na operaci, při které se mu vytvoří vývod z močového měchýře. 🥺 S panem doktorem jsme samozřejmě dál v kontaktu a kdyby se cokoliv pokazilo, tak okamžitě pojedeme zpátky na veterinu. 🙏
Oříšek to nevzdává a zaslouží si, abychom to nevzdali ani my s ním. ❤️🩹 Přidáte se k jeho záchraně i vy, prosím? Každý příspěvek mu pomůže se zajištěním veterinární péče, léků a dalších potřeb. 🙏
Stal se ZÁZRAK! 🥹🙏
Pan doktor už se začal připravovat na Oříškovu operaci, když v tom to přišlo. Kocourek se poprvé po několika dnech sám vykakal! 🙀 Už žádný bobek nám dlouho neudělal takovouhle radost. 🫢💩
Oříškova operace se proto zatím odložila a existuje naděje, že se střeva podaří uvolnit i bez ní. 🙏 Jeho stav je pořád hodně vážný, v těle stále probíhá zánět a operace by byla velká zátěž. Pokud by se to zvládlo bez ní, bude to jedině dobře! 🍀
👉 Co teď? Inu, Oříšek dál BOJUJE. ❤️🩹 Nevzdává to. I když je mu zle, ani na malý okamžik nezakolísal. V očkách mu pořád plane plamínek naděje. Touha prožít další dobrý den. 🥹
Momentálně zůstává na hospitalizaci, má nasazená antibiotika a pokračuje se v pravidelných klystýrech na uvolnění střev. 🥺💊
Močový měchýř vypadá o něco lépe, ale Oříšek stále potřebuje katetr, aby byl schopný čúrat. Bohužel bude nakonec nejspíš potřebovat vytvořit trvalý vývod, protože léky na uvolnění svěrače mu prostě nestačí... 😔 Nejprve se ale musí stabilizovat. 🙏
Oříšek bojuje, co mu síly stačí, ale sám to nedokáže. Potřebuje lidskou pomoc. Nejen od pana doktora, ale i od vás. Prosím, pomozte mu zajistit veterinární péči. Pomozte mu, aby mohl bojovat i dál. 🙏
Pro léčbu Oříška