STUD, z.s.


Lidská práva Sport a volný čas

GaTe - nejsi na to sám

GaTe (gay teens) = skupina kluků, která organizuje různorodé akce a široký spektrum aktivit a zábavy pro kluky na kluky, jinými slovy pro gaye, bisexuály a queer kluky do 26 let (včetně) v období coming outu, abychom jim nabídli smysluplné využití volného času jako alternativu ke standardní konzumní zábavě. Naše aktivity provozujeme převážně v Brně a Praze.

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Jsme GaTe (anglicky jako „gejt“, což v překladu znamená brána, ale taky je to zkratka z Gay Teens – náctiletí gayové), jsme součástí spolku STUD, z.s. a kluci, kteří se rozhodli vytvořit společný tým a v tomto týmu dohromady organizovat akce pro mladé gaye do 26 let, nejen v období coming outu.

Co děláme

Jak jsme již v prvním odstavci zmínili, organizujeme společně akce pro mladé gaye. Přesněji řečeno a dle našich pravidel pro gaye ve věku od 15 do 26 let. Pokud jste ještě nebrouzdali našimi stránkami, tak věřte, že pořádáme různorodá setkání na témata, která jsou pro mladé lidi aktuální, která je zajímají a ty, které musí mladí lidé během svého dospívání řešit. Samozřejmě se orientujeme na témata převážně související s coming outem (obdobím uvědomění si a přijetí svojí sexuální orientace) a jednoduše řečeno na všechno, co souvisí s gay tématikou. Párkrát do roka pořádáme několikadenní zážitkové akce plné zábavy, jež se v poslední době staly jednou z nejdůležitějších součástí našich aktivit. Během prázdnin se zaměřujeme také na kulturní, společenské nebo sportovní aktivity. Ve spolupráci s odborníky organizujeme diskusní besedy na středních školách. Spolupracujeme mimo jiné i s dalšími gay a lesbickými organizacemi. Podíleli jsme se na vydání brožury Láska je láska, jejíž vydání naleznete na našich stránkách. A aby toho nebylo málo, tak pořád vymýšlíme nové a nové aktivity.

Proč to děláme

Na tuto otázku je poměrně jednoduchá a jasná odpověď – protože nás to baví! Práce s lidmi je pro nás zábavou a jejich spokojenost naší odměnou. Snažíme se o smysluplné využití času mladých lidí. Mladí lidé mají možnost prostřednictvím našich akcí poznat nové kamarády, přátele a vrstevníky řešící podobné problémy. Našimi akcemi se snažíme o rozvoj osobnosti, sebereflexe a zdravého sebevědomí mladých gayů. Důležitým aspektem pro nás je možnost ukázat mladým lidem, že existuje i alternativní trávení volného času, než jaké nabízí současná konzumní společnost.

Kde nás najdete

Najdete nás hlavně v moravské metropoli – Brně. Tým zde působí od roku 2003 a zde nás také s největší pravděpodobností při organizování akcí potkáte. Některé z akcí organizujeme v našem nejbližším okolí, ale mimo to jezdíme a poznáváme i celou Českou republiku.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu