Forest.Ink z.s.


Filantropie a dobrovolnictví Životní prostředí

Darujme pralesu život

Spolek Forest.Ink se svou ekvádorskou sestrou Bosque Medicinal (Léčivý les) vede projekt, jenž má za cíl prostřednictvím výkupu pozemků, dobrovolnických pobytů, výzkumu a vzdělávání udržovat biodiverzitu deštného pralesa a podporovat udržitelný rozvoj oblasti ekvádorské Amazonie. Doposud se nám podařilo získat necelých 100 ha pozemků, které tvoří ochrannou nárazníkovou bariéru kolem rezervace El Paraíso. Nyní usilujeme o sousední 30 ha pozemek, který je určen stávajícím majitelem k vykácení, což by mělo destruktivní dopad na okolní panenskou přírodu. Je jen na nás, jestli dojde k dalšímu ukousnutí Amazonie, nebo se ji podaří udržet nejen pro nás. Darujme pralesu život!

vybíráme od 7.11.2023
131 433 Kč
vybráno 4 % z 3 450 000 Kč

zbývá

95 dní

přispělo

52 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

DARUJ PRALESU ŽIVOT!

Díky projektu Bosque Medicinal – Léčivý Les – můžete být také vy součástí ochrany amazonského pralesa v Ekvádoru. Přispějete tak k zachování tohoto jedinečného ekosystému.  Máme jen omezený čas, ve kterém můžeme koupi realizovat, a to do konce května  2024!

 
Farmář a chovatel skotu, sousedící s naší stanicí v ekvádorských horách, je svolný k prodeji pozemku, který jinak vykácí pro rozšíření svého chovu. Toto území se tak po několika letech chovu dobytka promění v jílovitou bažinu, kde poroste pouze nepůvodní africká tráva. 
  

Následně se, vlivem změny malého vodního cyklu, zrychlenou erozí a projevy El Niňa, stane z  původního pralesa nevratně  krajina bez zeleně a původního života. Fotky nejsou ilustrační, ale jsou to záběry našich dobrovolníků.


Momentálně je pozemek ještě z větší části zalesněný a jeho součástí je i menší vodní tok se dvěma unikátními kaskádovitými vodopády. Nachází se vedle stávající rezervace El Paraiso a zároveň navazuje na naše téměř stohektarové území, které se nám již během posledních let podařilo zachránit před likvidací. Splňuje tak kritéria ochranné nárazníkové zóny (bariéry) a díky své poloze v těsné blízkosti naší stanice je nám dostupný k fyzickému monitoringu i pomocí fotopastí, jako základu pro ochranu před pytláky a nelegálními těžaři.

 
Kromě finančního daru, díky kterému zachráníme další kus pralesa v regionu „Morona Santiago“ - chráněné území „Runahurco“ (poblíž města Gualaquiza), se můžete také přidat k nám a zúčastnit se kteréhokoli dobrovolnického pobytu v „El Refugio“, v panenské přírodě ekvádorského deštného pralesa.

DARUJME PRALESU ŽIVOT!

Každý dar rádi odměníme vybraným předmětem z jihoamerické provenience:

Dar ve výši      300,- Kč - přívěšek kolibříka, žabky, nebo náramek
Dar ve výši      600,- Kč - taška, baťůžek (barvy Natural / Black / Navy Blue) s logem projektu
Dar ve výši    1 200,- Kč - pončo
Dar ve výši   2 400,- Kč - okrasná tapiserie
Dar ve výši   6 000,- Kč - relevantní kombinace předmětů dle výběru dárce
Dar ve výši 12 000,- Kč - relevantní kombinace předmětů dle  výběru dárce
Dary nad uvedené částky - relevantní kombinace předmětů dle  výběru dárce nebo individuální zážitkový pobyt na naší amazonské stanici
Odměny budeme distribuovat jednorázově buď  přes Zásilkovnu - uveď, prosím, do mailu/zprávy nejbližší v tvém okolí, nebo je možno si je vyzvednout ve Světle Vesmíru
Nádražní 68,  Praha 5 - Smíchov, tel.: +420 603 164 979


KDO JSME MY? CO JE NAŠE MISE?
     
Cílem projektu Bosque Medicinal je prostřednictvím výkupu pozemků, dobrovolnických pobytů, výzkumu, vzdělávání a rozvoje ekoturismu udržovat vzácnou biodiverzitu deštného pralesa a podporovat udržitelný rozvoj oblasti ekvádorské Amazonie. Na vykoupených pozemcích provádíme monitoring jak osobní, tak pomocí sítě fotopastí. Daří se nám tak evidovat návrat chráněných druhů a dochází ke snížení pytláctví a nelegální těžby v oblasti.  Projekt řídí organizace Forest.Ink z.s. a Bosque Medicinal Fundacion. 
facebook.com/bosquemedicinal


Forest.Ink z.s. - česká nezisková organizace, jejíž cílem je ochrana a zachování přírody, zejména amazonského deštného pralesa, udržitelný rozvoj a obnovení vědomého vztahu člověka k přírodě 
Bosque Medicinal Fundacion – sesterská nezisková organizace, registrovaná v Ekvádoru. Věnuje se ochraně deštných pralesů v ekvádorské Amazonii, jedná s ekvádorskými institucemi a je vlastníkem vykoupených pozemků.

prezident nadace Roman Kollár o projektu:
 
Hlavními partnery projektu v akademické oblasti jsou Mendelova univerzita v Brně (garantem je p. Ing. Jiří Schneider, Ph.D., děkan Fakulty regionálního rozvoje a mezinárodních studií) a Universidad del Azuay v ekvádorské Cuence, které svou aktivní činností a pobytem studentů na naší stanici pomáhají naplňovat cíle projektu a rozvíjejí ho i v dalších oblastech. Kromě místních studentů nás v Ekvádoru navštívili také studenti z České zemědělské univerzity, kteří v rámci pobytů sbírali podklady pro vypracování svých bakalářských a magisterských prací, které mají praktické přínosy i pro náš projekt. Spolupracujeme i s ostatními českými univerzitami.
 is.mendelu.cz/lide/clovek.pl?id=4087
uazuay.edu.ec (uazuay.edu.ec/search/google?keys=bosque%20medicinal)

Podívejte se na dokument ČT o našem projektu, který měl premiéru v září 2023.
ceskatelevize.cz/porady/13124627335-mise-amazonie-a-my/

Darujme pralesu život, on nám to vrátí! Děkujeme!

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Vidime se v unoru v prasele 😍

Martin Vlach
50 €

Petr Vlček - 600 Kč.

Hodně štěstí s projektem a zachování ekosystému!

Petr Vlček
600 Kč

Make It Happen completed its first annual voluntary project for the Amazon rainforest. Thank you for offering us the chance to assist you in giving life back to the forest. Your vision is our vision!
🙏🏻🌍🌿🔆

Make It Happen - Holistic Business Coaching
1 320 €

Dar od Radky Šoškové

Jakub Vlosinský
1 200 Kč

Hello from Greece.we wish you the best for your project.if you have one green kabo bracelet we will appreciate to send us.keep going with brave.we are all one.

Dimitra Paganeli
100 €

Hello Dimitra, many thanks for your donation!! What you mean a "kabo" bracelet pls? I now prepare some deliveries to our other greek donators you may know, Ifigenia and Themis from Athens as well. Kalimera and efchalisto!!

Forest.Ink z.s.

Doufám,že se podaří vybrat hodně peněz.Moc vám fandím Táňa

Táňa Kollárová
600 Kč

Děkujeme Táňo!!

Forest.Ink z.s.

Hi all! Congrats for your initiative! I have met with Roman of Bosque Medicinal many times in Athens. I really like the blue poncho of your fb post picture, as a reward. I am small (1.70m, 64kg). Please post it to my address in Athens. Thanks!

Themis Papadopoulos
50 €

Yes please I would like a poncho sent to Aigaiou Pelagous 18, Asia Paraskevi, Athens, Greece 15342
Oikonomopoulou Ifigeneia

OIKONOMOPOULOU IFIGENEIA
50 €

Moc Vám fandím, děláte úžasnou práci!

Gabriela Moravčíková
1 200 Kč

Díky Gabko, Ostrava děkuje Ostravě ;-)

Forest.Ink z.s.

Thank you for giving life to the forest!🌿

Dárce

We love it!! Many thanks Nasia

Forest.Ink z.s.