Armáda spásy


Sociálně znevýhodněné skupiny Zdraví

Duše na ulici

Lidé bez domova často trpí duševním onemocněním, které je mnohdy příčinou jejich života na ulici nebo jeho důsledkem. Pomozte nám to změnit!

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Téma duševního zdraví se v dnešní době stává ústředním společenským tématem, neboť čím dál více dochází k uvědomění, že péče o duši je minimálně stejně tak důležitá, jako péče o tělo. 
To však tak docela neplatí v případě naší cílové skupiny, tedy lidí bez domova. 
Tato skutečnost je o to překvapivější, neboť právě ti jsou v oblasti zdraví lidmi nejvíce ohroženými díky zásadním faktorům zdraví ovlivňujícím a přímo souvisejícím s pobytem na ulici, v jejichž důsledku trpí většinové procento zdravotními potížemi charakteru fyzického, psychického nebo jejich kombinací. 

Uveďme si proto několik důležitých faktů: 
- Zdravotní problémy, a to zejména psychického původu, jsou třetí ze 4 hlavních cest vedoucích k životu na ulici, procentuálně se právě tato příčina týká 10 – 15% z nich. V jejich případě bychom tedy mohli říci, že psychické potíže byly příčinou nebo jednou z příčin bezdomovectví.
- Velmi alarmující číslo pak souvisí s důsledky bezdomovectví, a to je číslo 80. Právě tolik procent lidí z této skupiny se totiž potýká s psychickými problémy souvisejícími přímo s pobytem na ulici. 
- U 100% lidí bez domova můžeme bohužel nalézt přítomnost traumatu. Ať už byly důvody vedoucí k bezdomovectví jakékoli, situace, kdy hrozí skutečné riziko, že se ocitnete bez přístřeší, moment samotný, nebo následná realita pobytu na ulici, je totiž zcela nepochybně velmi traumatizující.  

S přihlédnutím ke všemu výše zmíněnému je tedy zřejmé, že tento typ péče, tedy péče o duševní zdraví, by se měl stát nedílnou součástí řešení klientovy situace.  

Podpořte proto náš projekt Duše na ulici, a pomozte spolu s námi řešit nejen důsledky, ale i příčiny. Děkujeme!
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Děkuji za Vaši práci!

Barbora

Bůh žehnej vaší práci. Antonín s maminkou

Antonín Homola
200 Kč

Dneska mi hodně pomohl Bůh a rekla jsem si že odeslu svuj rocni bonus na charitu.
Moc dekuji Vam za to, co delate ♥️

Katja
6 500 Kč

každý občas potřebuje pomoc a podporu , někdo jen víc

Dárce

Díky za Vaši službu a starost o potřebné. H. Macková

Helena Macková
300 Kč

💙

Lenka Š.
508 Kč

Hodně štěstí.

Igor Svačina
500 Kč

🌈💚

Jana Strakerlová
300 Kč

💚💚💚

Jana Strakerlová
300 Kč

❤️

Jindriska Smrckova
500 Kč