Centrum pro rodinu a sociální péči z.s.


Děti, mládež, rodina Lidé s postižením

Cože? Centrum bude v novém?

Životnost našeho současného zázemí je bohužel u konce, ale chceme dále poskytovat a také rozšířit naše služby a programy. Proto jsme se rozhodli vrátit život opuštěnému domu na Hornopolní ulici 21 v Ostravě v areálu Městské nemocnice Ostrava (bývalá ubytovna sester) a čeká nás jeho nákladná rekonstrukce.

2 506 308 Kč
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Naše Centrum má zázemí pro své služby a aktivity v areálu Lékařské fakulty Ostravské univerzity na adrese Syllabova 3039/19e v Ostravě-Vítkovicích. Smlouva o výpůjčce se Statutárním městem Ostrava, platná do konce roku 2024, nebude dále prodloužena. Současné zázemí je ve velmi špatném technickém stavu a opravy nejsou možné. Navíc se s  touto budovou dále nepočítá v rámci rozvojového záměru Ostravské univerzity, objekt je určen k demolici. Aktuální prostory nám nevyhovují ani kapacitně.

Z výše uvedených důvodů jsme našli vhodný objekt, kam se budeme stěhovat. Díky tomu naše služby nezaniknou, naopak budou ve větší míře dostupné potřebným lidem.

Místo pro naše zázemí se nám podařilo najít a to v jedné z budov v areálu Městské nemocnice Ostrava (na ulici Hornopolní 21 v Moravské Ostravě). Tuto budovu nyní nemocnice rekonstruuje z vnější části a na nás už bude realizace rekonstrukce vnitřních prostor.

Rekonstruovaná budova poskytne prostory nutné pro přestěhování celého zázemí sociálních služeb a souvisejících aktivit CPR, s možností budoucího rozvoje. Veškeré tyto prostory vyžadují rozsáhlou rekonstrukci a adaptaci k novému účelu, včetně změn v dispozicích budovy, vybudování výtahu, bezbariérové rampy a pořízení vybavení.


Již nyní usilovně pracujeme na financování tohoto projektu, ale víme, že jednu pětinu nákladů potřebujeme získat od vás, našich dárců.
Za váš dar moc děkujeme a vaší pomoci si vážíme!


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Přeji úžasnému Centru pro rodinu a sociální péči, aby bylo nové středisko co nejdříve dokončeno a aby tak mohli své síly více soustředit a na svou činnost. Obdivuji všechny zaměstnance, spolupracující subjekty i sponzory Centra a skládám jim hold.

Aleš Ďásek