Skautská nadace Jaroslava Foglara


Děti, mládež, rodina Regionální a komunitní rozvoj

Skautská klubovna Dlouhá Třebová

Podpořte nás v cestě za novou skautskou klubovnou. Tu současnou budeme muset opustit, a tak jsme se rozhodli postavit novou, která bude dobře sloužit nám i dalším generacím skautů a skautek po nás. Budeme tak moci nabídnout skautskou výchovu více dětem.

Klubovna Dlouhá Třebová

K daru přidá Skautská nadace J.F. polovinu
226 636 Kč
vybráno 76 % z 300 000 Kč

zbývá

55 dní

přispělo

78 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Stávající klubovna oddílu skautů z Dlouhé Třebové stála přes 20 let na dosah od lesa, na pomezí Ústí nad Orlicí a Dlouhé Třebové. Klubovna je ale na soukromém pozemku a v blízké době ji budeme muset bohužel zbourat. Proto jsme se rozhodli postavit i s Vaší pomocí klubovnu novou a o něco lepší. Současná klubovna je sice na krásném místě a dalo by se říct, že nám stačí, na druhou stranu je v ní ale místo jen pro jednu partu dětí, což nás začíná omezovat v plánování schůzek a také v klubovně nemáme tekoucí vodu ani záchod, což zase poněkud ubírá na možnosti využití pro přespávání během víkendů.

Náš skautský oddíl má kolem 60 členů a je největším ze skautského střediska v Ústí nad Orlicí. Členové jsou kluci od 6 let a většina jich je z Hylvát (část Ústí nad Orlicí) a Dlouhé Třebové, někteří jsou i z České Třebové a dalších obcí v okolí.
Nová klubovna má stát nedaleko té současné, na pozemku, který nám minulý rok pro tento účel darovalo město Ústí nad Orlicí. Máme v plánu postavit dřevostavbu připojenou na vodovod i kanalizaci, s dostatkem místa na skladování všeho materiálu a vybavení, a hlavně s prostory pro dvě schůzky zároveň. Taková klubovna by měla poskytovat odpovídající zázemí jak pro činnost oddílu i s ohledem na budoucí růst, tak pro víkendové výpravy jiných oddílů a třeba i pro vzdělávací kurzy skautských vedoucích.

Aktuálně dokončujeme podklady pro stavební a územní řízení a pokud vše půjde dobře, chtěli bychom práce na stavbě začít ještě letos. Nejpozději v roce 2025 by pak měla klubovna začít plně sloužit dětem a jejich vedoucím.

Jsme připraveni velkou část práce udělat svépomocí – rukama vedoucích, starších skautů a přátel oddílu. Stavbu vnímáme také jako příležitost. Zapojením starších členů bychom v nich chtěli rozvinout vztah ke klubovně a probudit spoluodpovědnost za místo, kde se tráví čas. Vlastním nasazením chceme ušetřit spoustu nákladů, i tak je ale jasné, že bude klubovna a vše kolem stát hodně peněz, a proto budeme rádi za každou stokorunu, která se objeví na počítadle tohoto dárcovského projektu. Předem děkujeme všem, kteří nás v tom nenechají!

Pokud byste nás chtěli podpořit i jinak než finančním darem, např. stavebním materiálem nebo časem i vlastníma rukama, ozvěte se prosím na e-mail vojta.mikulas(a)seznam.cz. Potvrzení o daru, které je možné použít pro snížení základu daně z příjmů, bude dárcům zasláno v druhé polovině ledna 2024, pokud si tuto možnost po darování zvolíte a vyplníte potřebné údaje pro potvrzení. 


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Přehoupli jsme se na dohled od cílové rovinky - počítadlo hlásí 75 % z cílové částky!
A k cíli se blíží i povolení stavby nové klubovny. Pomalu sbíráme závazná souhlasné stanoviska úřadů a podle všeho se bude moci na jaře konečně kopnout do země. 

Přehoupli jsme se přes polovinu cílové částky!

Přípojka elektřiny k našemu pozemku je hotová.

Tadááá, máme vybráno prvních 100 tisíc. Děkujeme všem dárcům!

Přípojka elektřiny k našemu pozemku má zelenou!

Na počítadle máme prvních 50 tisíc korun. Děkujeme!

Přijelo nám z pily dřevo na klubovnu! Za dvě poctivá odpoledne jsme všechny fošny odkornili, srovnali a teď budou nějaký čas schnout.

Město Ústí nad Orlicí nám darovalo pozemek pro stavbu nové klubovny.

Založení projektu

hodně zdaru! :)

Kateřina Hynková Tichá
1 000 Kč

Přeji spoustu krásných zážitků v nové klubovně❤️

Verča Škodová

Přeji, ať se dílo zdaří. Riki

Jan Jakubec
1 000 Kč

Jsem ráda,že mohu přispět,fandím vám.K.

Věra Kliková
500 Kč

Nechť se dílo podaří a dlouhou slouží i budoucím generacím.

Dárce
2 000 Kč

Přeji ať zažijete v nové klubovně ty nejlepší zážitky

Janna Kučera
4 661 Kč

❤️

Japko & Hruška
1 000 Kč

Ať se dílo podaří 🙂

Lucie Štěpánová
500 Kč

Ať se nová klubovna líbí a slouží dlouhá léta

Andre de la Gare

Snad se vám to podaří. Hodně štěstí 🙃

Radek Valda