Skautská nadace Jaroslava Foglara


Děti, mládež, rodina Regionální a komunitní rozvoj

Projektová dokumentace pro skautský dům v Českém Krumlově

Skauti v Českém Krumlově získali od města dům v bývalých kasárnách a připravují jeho rekonstrukci, aby mohl sloužit nejen místním skautům.

vybíráme od 2.11.2023

Projektová dokumentace pro SD v Českém Krumlově

Váš dar bude navýšen Skautskou nadací J.F. o polovinu.
278 303 Kč
vybráno 93 % z 300 000 Kč

zbývá

28 dní

přispělo

66 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Za poslední rok se toho u nás v Českém Krumlově stalo opravdu hodně. Je podzim 2023 a je to právě rok, co jsme my, českokrumlovští skauti, ze střediska Pod Kletí Holubov dostali od města Český Krumlov darem dům s pozemkem v bývalých kasárnách ve Vyšném v CHKO Blanský les. Jedná se o budovu, která byla strážnicí a která pro to, aby mohla sloužit svému novému účelu potřebuje rekonstrukci.


Máme za sebou několik pracovních víkendů, kdy jsme spolu s našimi ochotnými rodiči s velkým nasazením čistili vlastní budovu i její okolí (několikrát sekali a hrabali trávu, pálili dřevo, uklízeli a třídili nepořádek), dělali jsme sondy na půdě a kolem budovy, abychom zjistili, v jakém stavu je podlaha v patře a jak na tom jsou základy domu, čistili jsme okapy, okapové chodníčky a dělali mnohé další. 
 
Mimoto jsme si přizvali i odborníky, nechali jsme si objekt zaměřit,  zpracovat jeho 
3D model, diskutovali  jsme spolu o tom, co vše má náš skautský dům mít, a v červnu 2023 se po mnohých společně strávených večerech narodila architektonická studie


 Dalším krokem, který je před námi nyní, je projektová dokumentace pro stavební povolení. Pak už si jen vyhrneme rukávy a pustíme se do realizace našeho snu.


 
Skautský dům nám umožní nabídnout více dětem, aby mohly vyrůst ve skautu. Zájemců je hodně a naše současné klubovny, které máme v pronájmu od města na Chvalšinské ulici a v budově radnice, nám již nestačí.
Věříme, že náš skautský dům bude místo pro společný růst, pro setkávání nejen skautů a že bude branou k hezkým vztahům a do našeho krásného Českokrumlovska a Podkletí.
 


Podpořte nás na cestě za naším snem za českokrumlovským skautským domem a přispějte na projektovou dokumentaci! Vaše dary navýší Skautská nadace Jaroslava Foglara o polovinu.

Děkujeme! 
Skautský oddíl URSINI Český Krumlov, středisko Pod Kletí Holubov. 

A skautský oddíl Severka, středisko Pod Kletí Holubov.


Dary v souhrnné výši 1000 Kč a více lze odečíst od základu daně z příjmu fyzických osob.  Potvrzení o přijetí daru bude zasláno na váš e-mail v druhé polovině ledna 2024, pokud si tuto možnost po darování zvolíte a vyplníte údaje potřebné pro potvrzení. 


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Skauting je jedna z nejlepších věcí, které můžou děti potkat. A krumlovští ho dělají opravdu parádně. Přejeme k úžasnému projektu hodně energie, hladký průběh a taky pár pořádně štědrých lidiček :). Moc držíme všechny naše palce!

6I
1 800 Kč

Eva, podporuje skauty :-).

Eva Stanková
100 Kč

Vlčí havran

Filip Simek
1 000 Kč

Ať se dílo podaří :-)

Štěpánka Koptová
5 000 Kč

Přeji vám,aby se stavba nové klubovny podařila a vy ji mohli co nejdříve užívat.

Marie Keilová
5 000 Kč

Děkuji za to, že se léta věnujete mým vnoučatům.

Marie Nováková
1 000 Kč

Držím palce ať se vše podaří!

Michal Šimek

Budujte 🙂

Dušan Zmeko

Přeji hodně štěstí

Štěpánka Chudá

Ať se daří a vše dotáhnete do cíle ⚜️⚜️⚜️

Valková Miloslava