Lipensko pro život, z.s.


Osvěta a poskytování informací Životní prostředí

Lipenský časopis potřebuje Vaši pomoc

Speciální dvojčíslo časopisu Občasník, který přináší informace o kontroverzních projektech ohrožujících krajinu Lipenska, je zaměřeno na přehled všech nám známých projektů developerské výstavby. Takový přehled dosud neexistoval, každý záměr se posuzuje zvlášť, nejsou tedy podchyceny kumulativní vlivy postupně narůstající zátěže pro krajinu i čistotu vody v nádrži.

Lipenský časopis potřebuje vaši pomoc!
vybráno 55 % z 120 000 Kč
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Dvě čísla lipenského časopisu Občasník (listopad 2023 a únor 2024) přinesou detailní a aktuální přehled všech nám známých developerských projektů a záměrů na lipenských březích. Už teď víme, že do jednoho čísla se všechny nevejdou!

Je tedy skutečně nutné všemi způsoby informovat obyvatele i příznivce Lipenska o tendenci plíživě zastavět okolí nádrže hotely, apartmánovými domy a dalšími objekty pro rekreaci. Z této výstavby nebudou mít obce ani jejich obyvatelé žádný užitek, spíše naopak. Navíc každá další výstavba a zvýšení počtu lůžek znamená další vnos fosforu a dalšího znečištění do přehrady, která už je v současnosti značně zatížená sinicemi. A s pravděpodobností suchého a horkého léta, která bude v budoucích letech spíše narůstat, se to dozajista nezlepší.

Obě čísla Občasníku budou k dispozici volně ke stažení na našich webových stránkách, ale rádi bychom je doručili i těm, kteří online verzi nechtějí nebo nepoužívají. Rozšířili jsme seznam distribučních míst a všichni obyvatelé lipenských obcí dostanou časopis do schránky. Obyvatelé Českého Krumlova a Českých Budějovic obdrží letáček s informací, kam si pro Občasník můžou dojít. Výtisky budou zdarma k dispozici na všech pobočkách Vědecké knihovny České Budějovice, v kavárně Fér Café, v České ulici v Českých Budějovicích a Městské knihovně v Českém Krumlově.

Veškerá dosavadní vydání Občasníku naleznete zde: https://www.lipenskoprozivot.cz/kopie-z-obcasnik/

Tisk a distribuce však stojí nemalé prostředky, proto se obracíme na Vás - ty kterým budoucnost krásné lipenské krajiny není lhostejná. Pomůžete nám při její ochraně před zničením?

Děkujeme!
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Dekuji ze bojujete za dobrou vec, za zachovani prirody, proti nechutnym developerskym a potazmo zastupitelskym praktikam!

Kateřina Holubova
1 000 Kč