Nadační fond pro Pelhřimovsko, nadační fond


Hospicová a paliativní péče

Hrazda, chodítko, matrace a příručky pro péči o odcházejícího člověka v domácím prostředí/Projekt 2024

Pomozte pacientům a jejich rodinám strávit poslední dny, týdny a měsíce života spolu, ve známém a bezpečném rodinném prostředí. Péče o blízkou osobu doma je náročná po psychické ale i fyzické stránce. Rychle zapůjčené kompenzační pomůcky významně ulehčí pacientovi a jeho rodině péči v domácím prostředí.

vybíráme od 2.3.2024

Buďte štědří pro dobrou věc.

Děkujeme za Vaši pomoc v posledních chvílích člověka.
3 500 Kč
vybráno 8 % z 43 055 Kč

zbývá

166 dní

přispěli

3 lidé
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Konkrétně se jedná o aktivní antidekubitární matraci, která snižuje vznik dekubitů. Samostatně stojící hrazda s hrazdičkou umožní pacientovi samostatný pohyb v lůžku a díky tomu nebýt zcela závislý ve všech denních úkonech na své pečující rodině.  Poslední pomůcka je skládací čtyřbodové chodítko, které umožní bezpečný pohyb v domácím prostředí pacientům, kteří pohyb nezvládnou bez pomoci. Brožury doplní informace, které pacientům a jejich rodinám předáváme během pravidelných návštěv a telefonů a mohou se k tištěné formě kdykoliv vrátit a předat si je v rámci rodiny.

Proč nemocnice žádá o pomoc s koupí těchto pomůcek?
Proces získání pomůcky přes lékaře a pojišťovnu je zdlouhavý a pro rodiny odcházejícího blízkého i náročný na vyřizování. Přitom stav pacienta se může velmi rychle měnit. Dnes je to třeba nízké chodítko a za dva dny či týdny už je to vysoké chodítko nebo lůžko. Pomůcky jsou prostě potřeba okamžitě po propuštění pacienta do domácí paliativní péče. Proto je nemocnice zapůjčuje, ale jejich pořízení pro to, aby je mohla zapůjčovat, musí být dle pravidel spolufinancováno vícezdrojově (dary nadací a soukromých dárců).

"Co se týká brožur Jak být na blízku, V době zármutku a další, tak ty nejsou standardní součástí péče, takže v rozpočtu pojišťoven ani dotací kraje nejsou. Jsou to ale pomocníci, kteří velmi pomáhají v péči - doplňují řečené informace a pečující se k nim mohou vracet dle potřeby. Máme s nimi výborné zkušenosti a zpětné vazby od pečujících, proto je využíváme víc a víc a v různých situacích (např. péče o umírající děti nebo mrtvě narozené plody)",  doplňuje v žádosti zodpovědná osoba za projekt - vedoucí lékařka paliativního týmu Nemocnice Pelhřimov MUDr. Eliška Štokrová, která získala v roce 2023 ocenění za příkladnou péči o paliativní pacienty, udělované Českou společností paliativní medicíny.

Děkujeme za Váš dar.
https://www.hospital-pe.cz/oddeleni-a-ambulance/produkt/oddeleni-paliativni-pece

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu