Přátelé New Renato, z.s.


Rozvojová spolupráce Děti, mládež, rodina

AUTOMOBIL - nezbytnost pro zahájení stavby

Už víme, že stavbu SŠ v Kashitu zahájíme 12. června. Avšak potřebujeme ještě auto - spolehlivý dopravní prostředek pro převoz stavebního materiálu a pracovníků! Pojďte do toho s námi, ať v létě můžou místní lidé pod vedením českých stavařů postavit první budovu budoucí střední školy! Děkujeme!

vybíráme od 24.4.2023
226 783 Kč
vybráno 113 % z 200 000 Kč

přispělo

88 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!

Milí dárci, jste skvělí, DĚKUJEME! Auto a přívěs nám poslouží po čas stavby! 

Projekt můžete dál podpořit na hlavní sbírceZDE

Kolik se celkem vybralo? Poběží dál benefiční prodej? Kde můžete sledovat aktuality? Vše ZDE


--- 

Původní znění sbírky: 


JAK SE ZAPOJIT? 

1 - PŘISPĚJTE FINANČNÍM DAREM a vyberte si formu poděkování:
Trička lze též vidět zde.  
Všichni dárci dostanou  potvrzeni o  daru.

2 - NÁKUPEM předmětů v BENEFIČNÍM PRODEJI: 

>> KOUKNOUT NA NABÍDKU BENEFIČNÍHO PRODEJE <<


3 - VÍTE O NĚKOM, KOHO BYCHOM MOHLI OSLOVIT O SPONZORSKÝ DAR?
Proč auto a co jsme dosud pro realizaci projektu SŠ udělali?  


Kashitané vymýtili 12,5 ha stavebního pozemku vlastními silami a vybudovali  přístupovou cestu od silnice na staveniště (450 metrů). Stavaři dobrovolníci z realizačního teamu ICWD získali grant UNDP za skoro 950.000 Kč, aby se na inovovaných cihlovačkách postavila v létě první budova SŠ v Kashitu. Podmínkou je, že se stavba postaví letos, jinak se budou muset peníze vrátit.

Sledujte vše aktuálně na našem facebooku >>
 
Potřebujeme však ještě auto - spolehlivý dopravní prostředek, který dokáže převézt stavební materiál, nářadí a také pracovníky. Pro efektivnější přepravu většího množství stavebnin pořídíme i přívěsný vozík.

PROČ NÁKUP VLASTNÍHO AUTA?
Půjčení auta na celou dobu našeho působení v Zambii se nám finančně nevyplatí. Nákup auta nám umožní využívat auto i po skončení naší první etapy.

Hledáme s místními lidmi již použité, ale stále kvalitní auto. Jeho cenu vzhledem k dosud nalezeným možnostem odhadujeme na 400.000 Kč. Kromě štědrých dárců zde na Darujme.cz hledáme také firemní dárce. 

ZÁSADNÍ KRITÉRIA PRO VÝBĚR?
Zásadní pro auto je dostupnost náhradních dílů a mít tak možnost řešit problémy co nejjednodušeji a nejrychleji. 
 
Auto bude potřeba i na další etapy stavby střední školy. Proto ho chceme koupit a poskytnout jako investici místní neziskovce NRCS. Bude se o auto starat. Zároveň ho budou využívat pro své projekty, které poskytují místním lidem v Kashitu (18.000 obyvatel).  Nikdo v Kashitu totiž auto nevlastní, a jim takové auto usnadní život.  

JAK NÁM AUTO USNADNÍ PRÁCI?
Přeprava stavebního materiálu ze stavebnin blízkých městech, přeprava materiálu z blízkého lomu, celkové zajištění logistiky v rámci stavebního procesu.

Prosíme, pomozte nám získat auto a přívěs, abychom mohli v létě začít stavět! Přispějte darem a změňte tak sny dětí po dostupné střední škole v realitu! Zambijci budou stavět s námi!
 
Děkujeme!Znáte naše cihlovačky a cihly? 
Přečtěte si o nich více >> 

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Koupili jsme auto půjčkou z vlastních peněz. Aby mohlo být naše a samo generovat peníze na další fázi stavby, sbírka běží dál 

Vážení dárci a příznivci,
 
koupili jsme auto zatím půjčkou z vlastních peněz, využitím tzv. chash flow, ale sbírka poběží dál. Ve sbírce na auto totiž dosud nemáme cílovou částku (200.000Kč od menších dárců zde https://www.darujme.cz/auto-na-stavbu + 200.000 od větších dárců), ale už potřebujeme, aby stavaři mohli začít pracovat, převézt cihlovačky z Lusaky do Kashitu a nakupovat stavební materiál.

Tj. koupili jsme auto za peníze, které zatím na účtu máme. Nicméně to, co tam máme, je jen na stavební materiál (plus část darů na auto). Pokud se nepodaří sehnat finance na auto v moment, kdy se bude kupovat poslední stavební materiál a nebude tedy již z čeho ho platit, auto prodáme a poslední materiál koupíme. Bude to ale škoda. Za prodej auta dost pr avděpodobně nedostaneme tolik, jako když jsme ho koupili (odhadujeme ztrátu cca 50.000 Kč za opotřebení auta) a nebude moct „samo“ vydělávat na další etapu stavby.

Pokud se podaří finance na auto sehnat, pak auto bude naše a bude propůjčené místní organizaci New Renato. Ta ho bude moct používat za podmínky, že zisk z jeho používání půjde přednostně do fondu na další etapu stavby.
 
Prosíme vás tedy o přispění na auto. Může být prima investiční položkou, která bude sama generovat finance na další stavbu.
A co je lepšího než něco, co vydělává „samo“? Podpořit můžete zde: https://www.darujme.cz/auto-na-stavbu.

Děkujeme!

Sledujte naše aktuality na webu Přátelé New Renato a/nebo na webu kashituschool.org

Co se už událo?

  • 17.6. dorazili do Kashitu, kde je místní komunita vřele uvítala 
  • nakupovali v Lusace stavební nářadí a vybavení a pohlířeli se též po autě, které potřebujeme pro stavbu ( a na které je tato sbírka) 
  • 14.6. se setkali na půdě Velvyslanectví ČR v Zambii s ministrem zahraničí ČR Janem Lipavským, kterému představili projekt SŠ v Kashitu 
  • 12.6. odlétli první stavaři Petr, Matěj a Pája do Lusaky (hl. město Zambie) 

Založení projektu

Cihla k cihle

Jiří J. Černý
2 500 Kč

👍

Miroslav Horak

Ať se dílo daří :)

Martin Kulhánek
2 500 Kč

Fandíme vám 😊.

Leoš Stárek
5 000 Kč

Sleduji Vaši práci, fandím Vám a přeji Vám, ať stavbu dokončíte bez problémů a hlavně ať mají radost děti, ty si školu a vzdělávání zaslouží. Velké díky Vám posílám a smekám před Vámi.

Jitka Salačová
2 500 Kč

A je to!

Marek Maleček

Per aspera ad astra.

Jitka Čandová

Ať vás neopouští nadšení pro dobrou věc. :-)

Libuše Jakubíčková
10 000 Kč

Hodně štěstí🍀

Love and peace!

Nápis na cihlu prosíme:
DanKa & PeterKa
Díky.

Petr Kubíček
2 500 Kč