Artmap, z.s.


Kultura, umění a historie Životní prostředí

art re use - sklad uměleckého materiálu

Nabízíme zdarma materiál na novou tvorbu umělcům, kurátorům, galeriím, divadelním souborům a uměleckým školám. Cílem společné aktivity spolků ArtMap a Skutek je vytvořit hlavní komunikační bod v recyklaci, distribuci a transformaci materiálu do kulturního provozu.

Sklad uměleckého materiálu

Děkujeme. Vaše art re use.
3 500 Kč

přispělo

5 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Co děláme:

Projekt vznikl z dlouhodobé poptávky kulturního provozu a svépomocí řeší dva aktuální problémy:
kam s materiálem ze skončených projektů (efektivní recyklace)
a nedostatečné materiálové zázemí pro tvorbu (cílená redistribuce).
Vše o projektu našem webu artreuse.cz
„Umění je o sdílení a napojení, ne o vytváření individuálních skládek. Recyklujeme nápady, témata a vize a myslím si, že bychom měli stejně zacházet i s fyzickým materiálem.“
Eva Koťátková

Jak to funguje:

Nová služba je zcela zdarma s jedinou podmínkou - návrat materiálu do kulturního provozu.
Nabídka i poptávka je od počátku neuvěřitelná. Za dva roky provozu jsme již zachránili a rozdali na novou tvorbu více než 50 tun materiálu - statistika ke stažení zde.

1. RECYKLACE:

Poskytujeme kulturním institucím, firmám i uměleckým školám pomoc se smysluplnou recyklací užitého a aktuálně nepotřebného materiálu, který sami nemohou déle skladovat. Kulturní provoz i komerce nestojí před rozhodnutím nechat si jej na později nebo ho vyhodit, ale jak se ho rychle zbavit. Malé galerie sklady nemají a velké instituce realizují tak rozsáhlé instalace, že by si na uskladnění materiálu musely pronajímat nový objekt. Ve výrobě nebo u filmové produkce problém s množstvím materiálu jen roste a pak se k nám dostane skutečně cenný materiál, který nemají šanci přeprodat ani rozdat a museli by ho proste zlikvidovat. Skončila výstava, instalace, natáčení, představení nebo jen uklízíte ve skladu? Zavolejte a domluvíme předání.

2. DISTRIBUCE:

Nabízíme zdarma materiál pro tvorbu umělcům, kurátorům, galeriím, divadelním souborům, uměleckým školám a obecně kulturním institucím. Jedinou podmínkou je návrat darovaného materiálu zpět do kulturního provozu. Aktuálně dostupný materiál najdete v našem e-shopu material, kde si jej můžete objednat a telefonicky domluvíme čas předání. Na stránce realizace následně dokumentujeme každou rozdanou položku i s odkazem, komu byl materiál darován.

Základní funkce skladu jsou nastaveny, ale zájem je obrovský a služba potřebuje pomoc, aby žádný materiál neskončil zbytečně na skládce.


Pro efektivnější redistribuci materiálu jsme založili novou službu moje.artreuse.cz
Záznamy prezentací a mediální výstupy najdete na stránce média, zajímavé realizace na stránce události a další užitečné informace v press.


Děkujeme za jakýkoli příspěvek.
Vaše art re use.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

show must go on

Mikulas Nevan
1 000 Kč

Děkujeme za možnost využít výtvarný materiál pro potřeby naší školy. Fotky z tvoření budeme postupně posílat.

Tereza Prášilová
1 000 Kč