Hiporehabilitace Jupiter, z.s.


Lidé s postižením Zvířata

Adopce stařičké klisny Santy

Naše koně léčí děti, mládež i dospělé s rozličnými potížemi jak fyzického, tak psychického rázu. Nejčastěji pomáháme dětem s dětskou mozkovou obrnou, poruchami autistického spektra, downovým syndromem, ADHD, ale i dětem s poruchami chování a učení. Náklady na terapii jsou pro mnoho rodičů jen těžko dostupné - proto účtujeme pouze jednu třetinu z reálné ceny terapie. Terapeutická práce je pro koně velmi psychicky náročná, jeden kůň tedy může pracovat max. 2 hodiny denně. Pracují všichni koně, kteří mohou. Stařečky ale neopouštíme, necháme je u nás dožít a věnujeme jim náležitou péči - což zvyšuje náklady střediska. Jsme tým profesionálů a jsme součástí České hiporehabilitační společnosti. O naše klienty pečují fyzioterapeuté, ergoterapeuté, pedagogové, sociální pracovníci, psycholog, psychoterapeut, kouč. Pomohli jsme těmto koním žít lepší život. Naši koně pomáhají žít lepší život dětem s postižením. A vy můžete pomoct nám. Pomozte nám pomáhat.

vybíráme od 18.7.2024

Adoptuji si turbobabičku Santu

Pomohli jsme těmto koním žít spokojený život. Naši koně pomáhají žít spokojenější život dětem s postižením. A vy můžete pomoct nám. Pomozte nám pomáhat. Jsme hiporehabilitační středisko Jupiter pracující s koňmi metodou laskavého vedení - což znamená, že koně netrestáme, nasloucháme jim a snažíme se s nimi pokaždé domluvit. Měsíční náklady na jednoho koně činí přibližně 10 000 Kč. Tyto náklady zahrnují krmení, vodu, potravinové doplňky, výcvik, pravidelnou fyzioterapii, veterinární péči, úklid a správu ohrad, jízdárny a dalších prostor.
0 Kč
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Každý z našich koní ma svůj osobní příběh. Většina z nich si před příchodem k nám prošla těžkým obdobím  a my jsme jim pomocí laskavého vedení pomohli jejich traumata překonat. Nyní jsou trpělivými a ochotnými terapeuty našim klientům.
Santa musí být jedním z nejstarších koní v celé zemi - je jí bezmála 37 let, což by v lidském věku odpovídalo 120 rokům! 

Santy příběh snad nejvíce vypovídá o jedné z našich hodnot - stojíme si za tím, že si zaslouží dožít v místě, kde má svůj domov - takové štěstí bohužel spoustu jiných koní nemá a na stará kolena se prodávají. 

Když k nám Santa přišla, trpěla separační úzkostí a bez dalšího koně nebyla schopná s člověkem odejít. Díky našemu speciálnímu laskavému výcviku se z ní postupem času stala skvělá terapeutka. Nejvíce dokázala pomoci dětem s nízkým sebevědomím a dospělým se sociální fobií. 
Bábinka už si slušnou řádku let užívá pohodového důchodu. Žije bok po boku se svým milovaným Bleskem (a dalšími členy stáda) na rozlehlých pastvinách a čas od času se jí dostane pořádného pomazlení nebo procházky ze země. 

Santa by mohla povídat o tom, jak se Laskavý přístup ke koním (u nás aplikovaný) projevuje u každičkého našeho koně, ne jen u těch nejpracovitějších a nejvýkonnějších. Jednou z našich hodnot je ponechat si naše přátele i tehdy, kdy už svá nejlepší léta mají za sebou. Stojíme si za tím, že si zaslouží dožít v místě, kde mají svůj domov, nikoli jejich prodej na stará kolena do neznámých podmínek. 
To s sebou však nese výzvu spojenou s náklady na jejich péči. Santa už si na sebe nevydělá. Už nechodí léčit lidi, již neučí děti laskavé spolupráci s koněm. Proto pro ni hledáme adoptivní rodiče, kteří s námi sdílí hodnotu, že staří si zaslouží zůstat ve svém domově a je naší zodpovědností se o ně postarat.

Bábuška by nejvíce ocenila pravidelnou podporu, ale i za jednorázové příspěvky budeme vděční.

Chcete podpořit jiného koně? Vyberte si z našeho stáda ►  https://www.hipojupiter.cz/o-nas/nasi-terapeuti/

Děkujeme za vaši pomoc.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu