Hiporehabilitace Jupiter, z.s.


Zvířata

Adopce ročního valáška Orlíka

Naše koně léčí děti, mládež i dospělé s rozličnými potížemi jak fyzického, tak psychického rázu. Nejčastěji pomáháme dětem s dětskou mozkovou obrnou, poruchami autistického spektra, downovým syndromem, ADHD, ale i dětem s poruchami chování a učení. Náklady na terapii jsou pro mnoho rodičů jen těžko dostupné - proto účtujeme pouze jednu třetinu z reálné ceny terapie. Terapeutická práce je pro koně velmi psychicky náročná, jeden kůň tedy může pracovat max. 2 hodiny denně. Pracují všichni koně, kteří mohou. Stařečky ale neopouštíme, necháme je u nás dožít a věnujeme jim náležitou péči - což zvyšuje náklady střediska. Jsme tým profesionálů a jsme součástí České hiporehabilitační společnosti. O naše klienty pečují fyzioterapeuté, ergoterapeuté, pedagogové, sociální pracovníci, psycholog, psychoterapeut, kouč. Pomohli jsme těmto koním žít lepší život. Naši koně pomáhají žít lepší život dětem s postižením. A vy můžete pomoct nám. Pomozte nám pomáhat.

vybíráme od 18.7.2024

Adoptuji si Orlíka

Pomohli jsme těmto koním žít spokojený život. Naši koně pomáhají žít spokojenější život dětem s postižením. A vy můžete pomoct nám. Pomozte nám pomáhat. Jsme hiporehabilitační středisko Jupiter pracující s koňmi metodou laskavého vedení - což znamená, že koně netrestáme, nasloucháme jim a snažíme se s nimi pokaždé domluvit. Měsíční náklady na jednoho koně činí přibližně 10 000 Kč. Tyto náklady zahrnují krmení, vodu, potravinové doplňky, výcvik, pravidelnou fyzioterapii, veterinární péči, úklid a správu ohrad, jízdárny a dalších prostor.
0 Kč
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Každý z našich koní ma svůj osobní příběh. Většina z nich si před příchodem k nám prošla těžkým obdobím  a my jsme jim pomocí laskavého vedení pomohli jejich traumata překonat. Nyní jsou trpělivými a ochotnými terapeuty našim klientům.
Po letitých zkušenostech pořizování dospělých koní, kteří byli nejrůzněji traumatizováni, jsme chtěli koupit koně, kterého si sami od malička vychováme v dokonalého hiporehabilitačního koně.
Do té doby, než bude moci valášek pracovat, ještě zbývají minimálně 3 roky. Zatím s ním chodí děti z koňských kroužků na procházky, Orlík trénuje zvedání nohou, respektování prostoru člověka a následování koní, když jdeme společně do lesa. A my zjišťujeme, kde se rád nechá podrbat. Už teď to vypadá, že to bude velmi chytrý a nebojácný kůň s důvěrou v člověka, což jsou ideální vlastnosti hiporehabilitačního koně. Orlík si na sebe zatím nemůže vydělávat, ale náklady na jeho život tu přece jsou. Proto pro něj hledáme adoptivní rodiče, kteří by s pokrytím nákladů pomohli.
Orlík by ocenil pravidelné příspěvky, ale i za ty jednorázové budeme vděční.

Chcete podpořit jiného koně? Vyberte si z našeho stáda ►  https://www.hipojupiter.cz/o-nas/nasi-terapeuti/

Děkujeme za vaši pomoc.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu