Hiporehabilitace Jupiter, z.s.


Lidé s postižením Zvířata

Adopce pomáhajícího koně Nathana

Naše koně léčí děti, mládež i dospělé s rozličnými potížemi jak fyzického, tak psychického rázu. Nejčastěji pomáháme dětem s dětskou mozkovou obrnou, poruchami autistického spektra, downovým syndromem, ADHD, ale i dětem s poruchami chování a učení. Náklady na terapii jsou pro mnoho rodičů jen těžko dostupné - proto účtujeme pouze jednu třetinu z reálné ceny terapie. Terapeutická práce je pro koně velmi psychicky náročná, jeden kůň tedy může pracovat max. 2 hodiny denně. Pracují všichni koně, kteří mohou. Stařečky ale neopouštíme, necháme je u nás dožít a věnujeme jim náležitou péči - což zvyšuje náklady střediska. Jsme tým profesionálů a jsme součástí České hiporehabilitační společnosti. O naše klienty pečují fyzioterapeuté, ergoterapeuté, pedagogové, sociální pracovníci, psycholog, psychoterapeut, kouč. Pomohli jsme těmto koním žít lepší život. Naši koně pomáhají žít lepší život dětem s postižením. A vy můžete pomoct nám. Pomozte nám pomáhat.

vybíráme od 18.7.2024

Adoptuji si Nathana

Pomohli jsme těmto koním žít spokojený život. Naši koně pomáhají žít spokojenější život dětem s postižením. A vy můžete pomoct nám. Pomozte nám pomáhat. Jsme hiporehabilitační středisko Jupiter pracující s koňmi metodou laskavého vedení - což znamená, že koně netrestáme, nasloucháme jim a snažíme se s nimi pokaždé domluvit. Měsíční náklady na jednoho koně činí přibližně 10 000 Kč. Tyto náklady zahrnují krmení, vodu, potravinové doplňky, výcvik, pravidelnou fyzioterapii, veterinární péči, úklid a správu ohrad, jízdárny a dalších prostor.
0 Kč
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Každý z našich koní ma svůj osobní příběh. Většina z nich si před příchodem k nám prošla těžkým obdobím  a my jsme jim pomocí laskavého vedení pomohli jejich traumata překonat. Nyní jsou trpělivými a ochotnými terapeuty našim klientům.
Drbání v uchu, šťavnatá tráva nebo nové kobylky - to jsou věci, které jsou jasnými prioritami v životě Natánka. Kromě toho ale tráví svůj čas také léčením dětí, které to mnohdy nemají jednoduché. Díky němu zvládnou ty, které nechodily, první krůčky, ti nemluvící říkat první slova. Ano, skutečně je možné docílit takto obrovských posunů léčbou pomocí koně.
Nathan je laskavým vůdcem stáda dalších 9 koní. Je ostatními respektován pro svou spravedlnost, laskavost a schopnost tvořit bezpečné prostředí. V lese na procházce ho sem tam něco překvapí, rozhodně je to však milý valášek, který je rád ve společnosti člověka. 

Je jedním z našich hlavních koňských terapeutů, proto potřebuje mezi prací dostatečný čas na odpočinek a znovunalezení vlastní rovnováhy.
Náťa hledá své adoptivní rodiče, kteří mu umožní radostné běhání po pastvinách, aniž by musel nést těžké břímě toho, že si na sebe musí kompletně vydělávat sám.
Chcete podpořit jiného koně? Vyberte si z našeho stáda ►  
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu