Hiporehabilitace Jupiter, z.s.


Lidé s postižením Zvířata

Adopce čerstvého hříbátka Leily a její maminky Lily

Naše koně léčí děti, mládež i dospělé s rozličnými potížemi jak fyzického, tak psychického rázu. Nejčastěji pomáháme dětem s dětskou mozkovou obrnou, poruchami autistického spektra, downovým syndromem, ADHD, ale i dětem s poruchami chování a učení. Náklady na terapii jsou pro mnoho rodičů jen těžko dostupné - proto účtujeme pouze jednu třetinu z reálné ceny terapie. Terapeutická práce je pro koně velmi psychicky náročná, jeden kůň tedy může pracovat max. 2 hodiny denně. Pracují všichni koně, kteří mohou. Stařečky ale neopouštíme, necháme je u nás dožít a věnujeme jim náležitou péči - což zvyšuje náklady střediska. Jsme tým profesionálů a jsme součástí České hiporehabilitační společnosti. O naše klienty pečují fyzioterapeuté, ergoterapeuté, pedagogové, sociální pracovníci, psycholog, psychoterapeut, kouč. Pomohli jsme těmto koním žít lepší život. Naši koně pomáhají žít lepší život dětem s postižením. A vy můžete pomoct nám. Pomozte nám pomáhat.

vybíráme od 18.7.2024

Adoptuji si Leilu s Lily

Pomohli jsme těmto koním žít spokojený život. Naši koně pomáhají žít spokojenější život dětem s postižením. A vy můžete pomoct nám. Pomozte nám pomáhat. Jsme hiporehabilitační středisko Jupiter pracující s koňmi metodou laskavého vedení - což znamená, že koně netrestáme, nasloucháme jim a snažíme se s nimi pokaždé domluvit. Měsíční náklady na jednoho koně činí přibližně 10 000 Kč. Tyto náklady zahrnují krmení, vodu, potravinové doplňky, výcvik, pravidelnou fyzioterapii, veterinární péči, úklid a správu ohrad, jízdárny a dalších prostor.
2 000 Kč

přispěli

2 lidé
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Každý z našich koní ma svůj osobní příběh. Většina z nich si před příchodem k nám prošla těžkým obdobím a my jsme jim pomocí laskavého vedení pomohli jejich traumata překonat. Nyní jsou trpělivými a ochotnými terapeuty našim klientům.
První hříbátko, které se v Jupiteru narodilo, je naše milá Leila. Přišla na svět v pondělí 3. června, což bylo o měsíc dříve, než jsme čekali. Ale maminka i hříbátko jsou zcela v pořádku. Máme obrovskou radost, protože u předchozích majitelů Lilka o své první hříbátko přišla. Předtím, než Lily odešla na mateřskou dovolenou, byla odbornicí na terapii miminek. Je to totiž velmi citlivá kobylka a s miminkem na hřbetě chodí velmi pomalu a opatrně. Svoji práci odváděla s plným nasazením a zodpovědně po dobu 3 let. Po této době nám začala dávat najevo, že by si potřebovala odpočinout, a tak jsme ji dopřáli výlet za statným hřebcem, aby svůj volný čas mohla spojit s březostí a následnou péčí o své malé.
Celková doba Lilčiné mateřské dovolené je skoro 2,5 roku a malá Leila se bude moct připravovat na to stát se hiporehabilitačním koněm až od 4 let, proto pro ně hledáme adoptivní rodiče, kteří by se podíleli na nákladech na Lilku i její malou Leilu.
Nejvíce by Lilka s Leilou ocenily pravidelné příspěvky, ale i za jednorázové budeme moc vděční.

Chcete podpořit jiného koně? Vyberte si z našeho stáda ►  https://www.hipojupiter.cz/o-nas/nasi-terapeuti/

Děkujeme za vaši pomoc! 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

❤️😘 pro Vás!

Michaela Roučová
1 500 Kč