Hiporehabilitace Jupiter, z.s.


Lidé s postižením Zvířata

Adopce pomáhající klisny Karly

Naše koně léčí děti, mládež i dospělé s rozličnými potížemi jak fyzického, tak psychického rázu. Nejčastěji pomáháme dětem s dětskou mozkovou obrnou, poruchami autistického spektra, downovým syndromem, ADHD, ale i dětem s poruchami chování a učení. Náklady na terapii jsou pro mnoho rodičů jen těžko dostupné - proto účtujeme pouze jednu třetinu z reálné ceny terapie. Terapeutická práce je pro koně velmi psychicky náročná, jeden kůň tedy může pracovat max. 2 hodiny denně. Pracují všichni koně, kteří mohou. Stařečky ale neopouštíme, necháme je u nás dožít a věnujeme jim náležitou péči - což zvyšuje náklady střediska. Jsme tým profesionálů a jsme součástí České hiporehabilitační společnosti. O naše klienty pečují fyzioterapeuté, ergoterapeuté, pedagogové, sociální pracovníci, psycholog, psychoterapeut, kouč. Pomohli jsme těmto koním žít lepší život. Naši koně pomáhají žít lepší život dětem s postižením. A vy můžete pomoct nám. Pomozte nám pomáhat.

vybíráme od 18.7.2024

Adoptuji si Karlu

Pomohli jsme těmto koním žít spokojený život. Naši koně pomáhají žít spokojenější život dětem s postižením. A vy můžete pomoct nám. Pomozte nám pomáhat. Jsme hiporehabilitační středisko Jupiter pracující s koňmi metodou laskavého vedení - což znamená, že koně netrestáme, nasloucháme jim a snažíme se s nimi pokaždé domluvit. Měsíční náklady na jednoho koně činí přibližně 10 000 Kč. Tyto náklady zahrnují krmení, vodu, potravinové doplňky, výcvik, pravidelnou fyzioterapii, veterinární péči, úklid a správu ohrad, jízdárny a dalších prostor.
0 Kč
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Každý z našich koní ma svůj osobní příběh. Většina nich si před příchodem k nám prošla těžkým obdobím  a my jsme jim pomocí laskavého vedení pomohli jejich traumata překonat. Nyní jsou trpělivými a ochotnými terapeuty našim klientům.
Karla dříve působila jako chovná klisna v národním hřebčíně ve Slatiňanech. Je snaživá a učenlivá, opatrná a milá. Potřebuje vedle sebe ovšem oporu pravého vůdce stáda, ať už v koňské nebo lidské podobě. Jen díky takové opoře se cítí bezpečně a ráda pak svého vůdce následuje kamkoli a v čemkoli.

Přestože u nás Kája udělala veliké pokroky, doposud nevěří lidem natolik, aby mohla pracovat samostatně. Pracuje tedy pouze při skupinovách aktivitách, kde ji podpoří i její koňští kamarádi.
Dodnes má strach z mužů, ale dětem snese modré z nebe. Pomohla mnoha dětem s poruchami chování a učení a pravidelně vozí dětičky z našeho Lesního klubu Jupiter.

Karličce už je 22 let, proto ji musíme šetřit - pracuje tedy už jen 3x týdně. Proto Kája hledá své adoptivní rodiče, kteří jí umožní radostné běhání po pastvinách, aniž by musela nést těžké břímě toho, že si na sebe musí kompletně vydělávat sama.
Chcete podpořit jiného koně? Vyberte si z našeho stáda ►  https://www.hipojupiter.cz/o-nas/nasi-terapeuti/

Děkujeme za vaši pomoc.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu