Hiporehabilitace Jupiter, z.s.


Lidé s postižením Zvířata

Adopce pomáhajícího koně Bleska

Naše koně léčí děti, mládež i dospělé s rozličnými potížemi jak fyzického, tak psychického rázu. Nejčastěji pomáháme dětem s dětskou mozkovou obrnou, poruchami autistického spektra, downovým syndromem, ADHD, ale i dětem s poruchami chování a učení. Náklady na terapii jsou pro mnoho rodičů jen těžko dostupné - proto účtujeme pouze jednu třetinu z reálné ceny terapie. Terapeutická práce je pro koně velmi psychicky náročná, jeden kůň tedy může pracovat max. 2 hodiny denně. Pracují všichni koně, kteří mohou. Stařečky ale neopouštíme, necháme je u nás dožít a věnujeme jim náležitou péči - což zvyšuje náklady střediska. Jsme tým profesionálů a jsme součástí České hiporehabilitační společnosti. O naše klienty pečují fyzioterapeuté, ergoterapeuté, pedagogové, sociální pracovníci, psycholog, psychoterapeut, kouč. Pomohli jsme těmto koním žít lepší život. Naši koně pomáhají žít lepší život dětem s postižením. A vy můžete pomoct nám. Pomozte nám pomáhat.

vybíráme od 18.7.2024

Adoptuji si Bleska

Pomohli jsme těmto koním žít spokojený život. Naši koně pomáhají žít spokojenější život dětem s postižením. A vy můžete pomoct nám. Pomozte nám pomáhat. Jsme hiporehabilitační středisko Jupiter pracující s koňmi metodou laskavého vedení - což znamená, že koně netrestáme, nasloucháme jim a snažíme se s nimi pokaždé domluvit. Měsíční náklady na jednoho koně činí přibližně 10 000 Kč. Tyto náklady zahrnují krmení, vodu, potravinové doplňky, výcvik, pravidelnou fyzioterapii, veterinární péči, úklid a správu ohrad, jízdárny a dalších prostor.
0 Kč
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Každý z našich koní ma svůj osobní příběh. Většina nich si před příchodem k nám prošla těžkým obdobím  a my jsme jim pomocí laskavého vedení pomohli jejich traumata překonat. Nyní jsou trpělivými a ochotnými terapeuty našim klientům.
Když k nám přijel, byl velmi uzavřený. Pocházel totiž z Domova pro osoby s mentálním postižením, kde po dobu svého působení pomohl tolika lidem, že už byl hodně unavený. Díky správně dávkované práci a laskavému přístupu v sobě opět našel chuť k práci a nyní, přestože u nás působí už 6 let, je jedním z našich nejspolehlivějších terapeutů. Jeho specialitou jsou děti s poruchami autistického spektra, jejichž hlasité projevy radosti i nelibosti ho nijak nerozhodí.
Pomohl již tolika dětem, že si sám zaslouží výbornou péči. S přibývajícím věkem se mu již snažíme práci ubírat, aby měl dostatek času na odpočinek. Jeho povaha je milionová, je to klidný, charakterní kůň, který se nelekne ani v té nejděsivější situaci. Vzhledem k tomu, že Bleskovi je již 25 let, musíme brát ohledy na jeho fyzické i psychické zdraví a pracovně ho vytěžujeme již jen 3x týdně.
Proto mu hledáme adoptivní rodiče, kteří by nám pomohli uhradit náklady s ním spojené.
Blesk by uvítal pravidelné příspěvky, ale i za jednorázový dar budeme vděční.
Děkujeme, že díky vám můžeme pomáhat.

Chcete podpořit jiného koně? Vyberte si z našeho stáda ►  https://www.hipojupiter.cz/o-nas/nasi-terapeuti/

Děkujeme za vaši pomoc.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu