Bez mámy, z.s.


Děti, mládež, rodina Rozvojová spolupráce

Škola Simike prosí o pomoc

Česká škola ZŠ Uherský Brod Mariánské náměstí pomáhá škole Simike v Tanzanii už přes 15 let. Ale každý další rok přináší nové výzvy a v chudé africké škole je vždy co dělat! Simike nutně potřebuje nové třídy, protože ty staré padají žákům doslova na hlavu. Světe div se, základy i hrubá stavba 2 nových tříd stojí! Dostaneme budovu pod střechu?

vybíráme od 20.11.2023

Pomoc škole Simike

Naše pomoc postupuje....máme hrubou stavbu 2 tříd, teď je potřebujeme ZASTŘEŠIT.
10 800 Kč
vybráno 15 % z 72 000 Kč
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Za léta spolupráce ZŠ Uherský Brod (Mariánské náměstí) a Simike se podařilo nejen nakoupit množství lavic a pořídit sportovní vybavení, ale i opravovat třídy nebo se podílet na výstavbě budovy mateřské školky.

Co nás čeká na misi leden-březen 2024?
Potřebujeme zastřešit 2 nové třídy, které vznikly v únoru 2023, díky střeše se bude moci spustit provizorní výuka. A až postupně se bude škola vybavovat okny, dveřmi, stropem, lavicemi apod.
Přepokládaná částka potřebná na střechu je 72 000 Kč.
  • 1 střecha = 120 pechů
  • 1 plech = 600 Kč
Pošlete pár plechů na nové třídy.....

V roce 2023 se povedlo:
V době příjezdu na misi už stály ve škole Simike základy pro novou budovu o dvou třídách. K částce přátel školy Uherský Brod (20 000 Kč) jsme připojili další dary individuálních dárců (zejména HSF System a.s.) a tak se během mise zvládla postavit hrubá stavba!!!

Základy mělo Simike hotové již před  naším příjezdem. To, že byli připraveni, je velkým pokrokem naši vzájemné spolupráce a Simike si zaslouží pochvalu.


Naše druhá návštěva školy a kontrola realizací proběhla rovněž na výbornou!  Třídy stojí a čekají na zastřešení - snad na následující misi.

------------------------------------------------------------------------

V roce 2022 se povedlo:
Za částku  20 000 Kč se pořídilo 30 nových dřevěných lavic do tříd, kde už měli lavice rozpadlé. Za zbývající finance se postavil tzv. strong room na učebnice a testy, aby je chránil před případným požárem a také před termity, kterým prý učebnice chutnají :-D. Letos se velmi zlepšila spolupráce s touto školou, zástupci vesnice aktivně chodí na všechny naše schůzky. Jen tak dál, Simike!


Děkujeme za všechno, co už se díky vám povedlo! Jestli chcete trochu zavzpomínat, mrkněte zde: http://www.bezmamy.cz/zs-uhersky-brod


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Daruje ZŠ Mariánské náměstí - sbírka žáků a přátel školy

Jitka Hudečková
6 200 Kč