Centrum pro komunitní práci střední Čechy


Děti, mládež, rodina Lidé s postižením

PODPOŘME PEČUJÍCÍ, PODPOŘME HOMESHARING

Usilujeme o lepší život pečujících, včetně rodin s dětmi se zdravotním postižením. Děláme vše pro to, aby věděli, že tu na vše nezůstali sami. Budujeme komunity. Vytváříme prostředí, kde se tyto rodiny cítí podporovány a respektovány, kde mohou najít nejen praktickou pomoc ale také porozumění a sounáležitost s lidmi, jejichž životní situace je obdobná. Šíříme osvětu, aby pečující byli „vidět“ a současně měli přístup k informacím, zdrojům i službám, jež jsou pro ně dostupné.

vybíráme od 28.3.2024

Děkujeme Vám

za Vaši štědrost, za Váš čas a empatii.
2 850 Kč

přispěli

3 lidé
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

PODPORA PEČUJÍCÍCH

Pečovat o blízkého člověka, který bez naší pomoci doslova „nepřežije“, je jedním z nejtěžších údělů, které mohou člověka potkat. V České republice existuje nespočet rodin a jednotlivců, kteří se denně věnují péči o své blízké, ať již se zdravotním postižením, těžce nemocné nebo stárnoucí.

Co všechno pro pečující děláme? Poskytujeme individuální podporu a pomáháme jim při hledání dostupných zdrojů pomoci v blízkosti jejich bydliště. Rozvíjíme homesharing, organizujeme psycho-rehabilitační pobyty pro celé rodiny, a pořádáme vzdělávací akce a setkání svépomocných skupin.  Zprostředkováváme odborné poradenství z řad terapeutů, psychologů a speciálních pedagogů. Vytváříme informační materiály a  věnujeme se obhajobě práv těch, kteří pečují o své blízké doma.


HOMESHARING

Od roku 2021 se hrdě podílíme na poskytování služby homesharing a společně s dalšími organizacemi přispíváme k postupnému ukotvení homesharingu do systému podpory a služeb v Česku. A jak to vlastně funguje?

Dobrovolník - dobrovolnice, který projde naší přípravou, si pravidelně na pár hodin bere do péče dítě s postižením, zatímco rodina dítěte získává drahocenný čas k načerpání sil nebo např. k péči o ostatní děti/sourozence.

Dobrovolníci (hostitelé) se díky homesharingu cítí užiteční, získávají nový pohled na svět a navazují dlouhodobá přátelství. Všichni v této službě zapojení tak vedou doslova šťastnější život.


Podívejte se na příběhy našich báječných hostitelů:

Nebo si přečtěte rozhovor maminky pečující o syna s mentálním postižením:


VÝZVA

Činnost naší organizace je klíčová pro zlepšení kvality života pečujících osob a jejich blízkých.

Rádi bychom v našich projektech pokračovali, ale bez Vaší pomoci to nedokážeme.  Vaše finanční příspěvky nám umožní pomáhat rodinám v péči o své blízké, zajišťovat jim potřebnou odbornou pomoc a šířit povědomí o pečujících a homesharingu mezi lidmi.

Každý příspěvek, ať už malý či velký, má pro nás obrovský význam. Pro nás není malých částek 😊. Společně můžeme měnit nejen životy rodin, které to potřebují nejvíce, ale také přispívat k otevřenější a tolerantnější společnosti. Děkujeme Vám za Vaši štědrost, za Váš čas a empatii.


KDO JSME

Jsme Centrum pro komunitní práci střední Čechy. Jsme nezisková organizace, která se dlouhodobě a systematicky zasazuje o lepší život zejména ve Středočeském kraji a hlavním městě Praze. Posilujeme principy přímé demokracie, usilujeme o transparentnost a zlepšení veřejné správy.  Daří se nám posilovat účast občanů na rozhodování ve věcech veřejných a zviditelňovat témata, která jsou opomíjená.

Jsme podporou i hlasem konkrétních lidí, kteří nejsou nebo nemohou být vidět či slyšet.

Něco málo o Centru pro komunitní práci SČ v číslech.

  • 27 let působení
  • 12 lokalit působnosti
Za rok 2023:

  • 342 pečujících, které provázíme a podporujeme v územích 5 obcí
  • 39 zrealizovaných svépomocných skupin s účastí celkem 266 pečujících osob
  • 8 zrealizovaných seminářů/ workshopů/ vzdělávacích akcí s účastí 51 pečujících
  • 619 poskytnutých konzultací
  • 502 hodin individuální odborné podpory pečujících (terapie, psychoterapie, apod.)
  • 3 dvoudenní pobytové workcampy pro 10 mladých dospělých se zdravotním znevýhodněním

Pro případné dotazy nás neváhejte kontaktovat nebo navštívit naši webovou stránku, kde najdete další informace a příběhy z obou našich programů, které jsou inspirací pro nás všechny.

Více o nás na https://www.cpkp-stc.cz/
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu