Petr Latal: Dárcovská výzva pro projekt Vítej Paule!

Podpořte Paula: simulátor neonatální péče pro Českou republiku

vybíráme od 20.5.2024
103 821 Kč
vybráno 21 % z 500 000 Kč

zbývá

193 dní

přispělo

8 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Milí přátelé a dobrosrdeční lidé,

prosíme Vás o podporu projektu na přivedení Paula, simulátoru neonatální péče, do České republiky. Paul se "narodil" předčasně ve 27. týdnu, váží 1000 gramů a má problémy s dýcháním i srdečním rytmem. Jeho úkolem je naučit zdravotníky, jak se starat o tak maličké miminko a zachraňovat jejich životy.

Vaše podpora umožní:

 • Pořídit simulátor Paula
 • Vytvořit školící centrum resuscitace a péče o předčasně narozené děti
 • Zajistit školení pro zdravotníky
Jak můžete pomoci?

Každý příspěvek dokáže přiblížit k cíli a pomůže zlepšit péči o předčasně narozené děti. Podpořte sbírku na Paula prostřednictvím stránky Daruj.cz.

Děkujeme za Vaši pomoc a podporu.

S úctou a vděčností

Petr a Kateřina Látalovi
Proč je Paul důležitý?

Péče o předčasně narozené děti je nesmírně náročná a vyžaduje speciální dovednosti a znalosti. Paul je navržen tak, aby co nejvěrněji simuloval stav a potřeby předčasně narozených dětí. Zdravotníci se díky němu mohou naučit a procvičovat techniky resuscitace, správné manipulace s křehkým tělíčkem a další klíčové postupy, které mohou rozhodnout o životě a smrti.

Vaše podpora umožní:

 • Pořízení simulátoru Paula:  Tento pokročilý simulátor je vybavený senzory a funkcemi, které umožňují realistický trénink.
 • Vytvoření školícího centra:  Centrum bude specializované na resuscitaci a péči o předčasně narozené děti, kde se budou moci zdravotníci pravidelně školit a zlepšovat své dovednosti.
 • Zajištění školení pro zdravotníky:  Díky pravidelným školením budou zdravotníci připraveni na péči o ty nejzranitelnější novorozence.
Jak můžete pomoci?

Každý příspěvek, ať už malý nebo velký, nás přiblíží k cíli a pomůže zlepšit péči o předčasně narozené děti. Podpořte sbírku na Paula prostřednictvím stránky Daruj.cz. I malý příspěvek může mít obrovský dopad a výrazně přispět ke zlepšení péče o ty nejmenší a nejzranitelnější.

Naše osobní zkušenost

Tuto výzvu podporujeme ze své vlastní zkušenosti. Naše dcera se narodila předčasně ve 27. týdnu, zhubla dokonce na pouhých 790 gramů. Byly to pro nás velmi těžké chvíle, plné nejistoty a strachu. Díky neuvěřitelné péči a profesionalitě lékařů z neonatologického oddělení nemocnice u Apolináře a podpoře organizace Nedoklubko, z.s., jsme tyto náročné časy překonali a naše dcerka dnes může být s námi.

Víme, jak klíčové je, aby zdravotníci měli k dispozici nejlepší možné vybavení a byli dokonale vyškoleni. Paul může znamenat rozdíl mezi životem a smrtí pro mnoho dalších předčasně narozených dětí.

Děkujeme za Vaši pomoc a podporu. Společně můžeme udělat velký krok k lepší péči o předčasně narozené děti v České republice.
Nedoklubko, z.s.
Paul, simulátor neonatální péče. „Narodil” se předčasně, ve 27. týdnu těhotenství. Váží 1000 g, ještě mu moc nejde dýchání a občas mu vynechá srdíčko. Ale protože je na baterie a je plný senzorů, vůbec mu to nevadí... Jeho životním úkolem totiž je naučit zdravotníky, jak s takhle maličkými miminky, manipulovat. Jak jim zachránit život a jak jim dát čas, aby se naučila všechno, co pro dny mimo inkubátor potřebují. Podpořte sbírku na Paula, abychom ho mohli přivézt do ČR a vytvořit díky němu školící centrum resuscitace předčasně narozených novorozenců. Děkujeme!

Už dlouho si v Nedoklubku přejeme přivést do České republiky naprosto dokonalý studijní simulátor jménem Paul. 

Jedná se o velmi sofistikovanou figurínu představující miminko narozené ve 27. týdnu těhotenství, které velmi reálně simuluje životní funkce miminka, lze napojit na monitory a dají se na něm nacvičovat různé medicínské zákroky potřebné k záchraně takto maličkého miminka.
The Story of Paul - Premature Baby Simulator
Ačkoli jsem ze silikonu, gumy a drátků, na první pohled byste to nepoznali. Mám vlásky, pindíka, anatomicky dokonalý hrtan, pod kůží žilky a tepny a v hrudníčku simulátor plic. A všechno je napojeno na aplikaci a simulátor s 3D modelem a přednastavitelnými scénáři různých komplikací.
Pomáhám tak neonatologům natrénovat, jak všechny život zachraňující kroky udělat bleskově, přesně, správně a co nejméně bolestivě, aby se mí živí kamarádi měli na světě co nejlépe.

Aby mohl Paul v České republice pomáhat, potřebujeme získat 2,5 milionu korun. • 1 400 000 Kč - cena za pořízení Paula
 • 500 000 Kč náklady na jeho provoz a servis na pět let
 • 600 000 Kč  na rekonstrukci a vybavení prostoru školícího centra  

Děkujeme za každý DAR! 


Na sbírce se podílí:
 • Harley-Davidson Praha 
222 375 Kč - Harley Davidson pro Nedoklubko Challenge 2024
48 409 Kč
- Harley Davidson Challenge 2024, vítěz Tomáš Pospíchal
154 541 Kč - Harley Davidson pro Nedoklubko Challenge 2023
97 883 Kč - Harley Davidson Challenge 2023, vítěz Michal Pivec 
41 831 Kč - Prague Harley Days - výtěžek z prodeje

 • Miluju Prahu
133 068 Kč - Aukce fotek z kalendáře 2023

 • Leoš Mareš
200 000 Kč - Dražba modelu letadla Milana Lemfelda z Vilémova s podpisem prezidenta Petra Pavla

 • Diplomatic Spouses Association (DSA) 
194 000 Kč - Benefiční akce


 • Petr a Kateřina Látalovi
100 000 Kč

Děkujeme! 

www.nedoklubko.czVěřím, že simulátor neonatální péče dokáže pomoci mnoha miminkům a dá jim větší šanci na život.

Michaela Flíglová
500 Kč

Dar

Václav Lepšík
1 000 Kč

Strašně moc bych si přála, aby se povedlo získat přístroj a do budoucna pomohl všem předčasně narozeným dětem.

Miluše Benešová
1 000 Kč

Prosím na dobrou věc!

Marek Špaček
1 000 Kč

Děkuji za vše a věřím, že jakákoli částka od kohokoli pomůže.

Petr Latal
100 000 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nedoklubko, z.s., projekt: Vítej Paule!