Anna Kšírová: Dárcovská výzva pro projekt Podpořte Lékaře bez hranic

Ke čtyřicátinám si přeju... za každý den života jednu korunu pro Lékaře bez hranic!

vybíráme od 22.2.2024
16 340 Kč
vybráno 112 % z 14 610 Kč

přispělo

25 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Brzy mi bude čtyřicet, na světě tím pádem budu 14610 úžasných dní! Ke svým narozeninám bych si moc přála podporu Lékařům bez hranic, kteří jsou pro mě už dlouhá léta inspirací i zdrojem naděje. Za každý den mého života aspoň jednu korunu... udělá mi velkou radost, když mi s tím pomůžete a podpoříte Lékaře bez hranic se mnou! 

Když vloni na podzim moje dítě vážně onemocnělo, často jsem během bezesných nocí na motolské JIP myslela - vedle jiných věcí - také na rodiny, které jsou na tom podobně jako my, ale nemají přístup k pomoci. V pásmu Gazy, na Ukrajině, na Haiti... není to spravedlivé, není to správné, když děti umírají na léčitelné nemoci.

Lékaři bez hranic dělají skvělou práci. Poskytují lékařskou pomoc lidem, kteří by  k ní jinak neměli kvůli zuřící válce nebo jiným katastrofám přístup. Kromě toho přinášejí svědectví o bezpráví, které se leckde na světě děje a před kterým je někdy tak snadné zavřít oči.
 
A byla to právě práce Lékařů bez hranic, která mě inspirovala ke studiu medicíny. A za to jsem vážně vděčná, protože mám svou práci moc ráda.

Ke svým čtyřicátinám bych si proto přála podporu této organizace přinášející naději. Udělá mi velkou radost, když mi pomůžete vybrat pro Lékaře bez hranic za každý den mého života od narození do 40. narozenin aspoň jednu korunu.

Lékaři bez hranic, o.p.s.
Lékaři bez hranic jsou jedna z největších humanitárních a zdravotnických organizací na světě. Každý rok ošetříme zhruba deset milionů pacientů ve více než 70 zemích světa. Lidské životy zachraňujeme všude, kde to je potřeba. Pomáháme lidem trpícím v ozbrojených konfliktech, lidem zasaženým přírodními katastrofami, epidemiemi nebo například podvýživou. Staráme se i o vývoj léků a neustále hledáme cesty, jak humanitární pomoc ještě zlepšit.

Kdo jsou Lékaři bez hranic? Seznamte se s námi za 60 vteřin


Chcete si založit dárcovskou výzvu a podpořit tak Lékaře bez hranic? Pokračujte sem.

5 důvodů, proč podpořit Lékaře bez hranic právě teď


1. Pomůžete organizaci, která pomáhá na celém světě
I když zrovna nezasahujeme v krizi, která plní titulní stránky novin, působí našich téměř 35 000 spolupracovníků ve více než 70 zemích světa. Každý rok ošetříme téměř 10 000 000 lidí.

2. S vaším darem naložíme nejefektivněji, jak je to možné
Lékaři bez hranic drží závazek, že minimálně 80 % každého daru využijí na pomoc lidem v terénu. Co se děje se zbylými 20%? Na provoz organizace spotřebujeme zhruba 5 %, dalších 13 % dáváme na péči o dárce a získávání nových darů. Veškeré náklady pečlivě sledujeme a víme, že každých 10 Kč investovaných do péče o dárce nám přinese 37 Kč na darech. Doopravdy tak v pražské kanceláři „projíme“ jen zlomek každého vašeho daru a drtivá většina se dostává k lidem, kterým pomáháme.
 
3. Jsme organizace, která důsledně poskytuje nestrannou a neutrální pomoc
Lidé často přicházejí o přístup ke zdravotní péči v důsledku ozbrojených konfliktů, nebo proto, že patří k přehlížené skupině obyvatel, která je ze zdravotní péče jinak vyřazena. Právě proto je tak důležitá práce organizace, která poskytuje zdravotní péči nestranně a neutrálně všem lidem jen na základě jejich zdravotních potřeb. Nestranní můžeme být proto, že jsme nezávislí. A nezávislí jsme díky tomu, že více než 90 % našich příjmů celosvětově pochází od lidí, jako jste Vy. Od vlád a států přijímáme peníze jen ve výjimečných případech, když to neohrožuje naší nezávislost (třeba při léčbě podvýživy). V České republice nemáme od začátku roku 2016 ze státního rozpočtu ani korunu. 

4. Vaše pomoc má obrovský dopad. Děláme toho opravdu hodně.
Věděli jste, že jsme se v roce 2016 podíleli na úspěšném testování vakcíny proti ebole? Testujeme také nové formy léčby tuberkulózy, na kterou ročně umírá 1,4 milionu lidí. Díky tomu, že jsme velká organizace a náš hlas je slyšet, se nám také (s Vaší pomocí) podařilo přimět dva jediné výrobce pneumokokové vakcíny, aby snížil její cenu pro humanitární organizace. Po sedmi letech usilovné práce se nám minulý rok podařilo zásadně posunout léčbu proti zápalu plic, který je jednou z hlavních příčin dětských úmrtí na světě a každý rok si vyžádá milion životů.

5. Dostaneme se rychle všude, kde je naše pomoc potřeba
Už třicet let patří k naší práci také propracovaná logistika. Do 48 hodin dokážeme otevřít nemocnici kdekoliv na světě. Když je někde naše práce potřeba, dostaneme se tam.

Sami to ale nedokážeme. Potřebujeme Vás. Abychom byli stále připravení a mohli pokračovat v práci po celém světě, potřebujeme především pravidelné dárce.

(Použité údaje o využití darů a počtu spolupracovníků jsou z roku 2016.)

Aničko jsi krásná, čistá duše. Ať jsou tvé další roky naplněny pevným zdravím, láskou a radostí.

Jitka Jakubičková
500 Kč

Happy Birthday Anicka!

Kirsty Mooney
200 Kč

Krásné narozeniny Aničko!

Olga Polmová
100 Kč

Všechno nejlepší Aničko!

Kamila Nevarilova

♥️

Zuzana Medková

Za deset měsíců

Tonda
300 Kč

Všechno nejlepší ❤️!

Jana Moravcová
500 Kč

Krásné narozeniny!

Milan Starec

Aničko neboj, po 40 život teprve začíná. Uvidíš ;-)

Jirka K.
1 000 Kč

všechno nejlepší k tvým krásným dnům na světě!

Marie Bourne
1 000 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Lékaři bez hranic, o.p.s., projekt: Podpořte Lékaře bez hranic