Speedrun for a good cause 5

we started on 2023-11-15
€124
raised 21 % out of  €592

supported by

10 people
This campaign is already closed. Thank you!
Even (fast) gaming can sometimes help. Czechoslovak Marathon organizes a biannual marathon where people present their speedruns, this time, we don't want to just have fun, we want to help.
Czechoslovak Marathon takes place on our Twitch channel from November 17 to November 19.

If you're interested in our event, you can check out the schedule at Oengus. We're looking forward to your support!

You can read about the project we decided to support in the "About project" section.

Warning: After sending and paying a donation, you can add a comment and choose if we show your real name or a nickname. If you don't add a comment, we will only register the increased amount raised, but we will not see your donation during the livestream. Bank wire donations might take a couple of hours. If we didn't read your donation, feel free to remind us in Twitch chat.

Socials:
Twitch
Discord
Twitter
Oengus
Youtube
Web
speedrun.com
Konsent, z. s.
Sexuální výchova na školách by neměla být pouze o antikoncepci a pohlavně přenosných nemocech. V prevenci sexuálního násilí je klíčové vědomí vlastní hodnoty a hodnoty druhých. Se studenty a studentkami diskutujeme o potřebě souhlasu při sexuálním jednání. Upozorňujeme na nebezpečí tlaku okolí a učíme je, že ne znamená ne. Společně rozpoznáváme formy sexuálního násilí a probíráme, jak poskytnout podporu kamarádovi*kamarádce, který*á se s násilím setkal*a.

>> proč je to potřeba?

:: Celkem 39 % lidí v České republice zažilo nějakou formu sexuálního násilí. Celkem 9 % dotázaných zažilo ve svém životě některou ze závažných forem sexuálního násilí. V roce 2020 bylo nahlášeno celkem 639 případů znásilnění. V 90 % jsou obětí znásilnění ženy a pouze 5 % z nich nahlásí znásilnění na policii. Na základě těchto údajů lze odhadovat, že ve skutečnosti mohlo být celkově za rok 2020 v České republice znásilněno až 11 540 žen. Česká společnost má nicméně velmi zkreslenou představu o tom, jak často k sexuálnímu násilí dochází a toto téma je nadále zatíženo mnoha předsudky a neznalostí reality.

:: Náš workshop se proto věnuje mýtům a stereotypů spojeným se sexem a sexuálním násilím. Sexuální výchova je jednou z nejúčinnější prevencí sexuálního násilí. Věříme, že se nám otevřenou komunikací s mladými lidmi podaří tato alarmující čísla snížit. Naší snahou je mladým lidem předat komunikační dovednosti, díky kterým budou schopni se svými partnery*partnerkami v sexu komunikovat své hranice, nebudou se bát říct ne a budou respektovat sebe i druhé.

>> Jak workshopy vypadají?

:: Workshop je interaktivní a veden zážitkovou formou. Naším cílem je během workshopu vytvořit bezpečné prostředí, ve kterém mohou všichni*všechny otevřeně sdílet své názory a pokládat otázky týkající se sexu a sexuálního násilí. Esencí našich workshopů je diskuze se studenty a studentkami o modelových situacích z oblasti vztahů a sexu. Pracujeme s několika modelovými příběhy, které studujícím pomáhají lépe si citlivé situace představit a vžít se do nich.

:: Díky spolupráci s Úřadem vlády ČR (Odborem rovnosti žen a mužů) a finanční podpoře Norských fondů je workshop školám nabízen zdarma. S Vaší podporou můžeme ale vzdělat ještě více dětí a mladých lidí v tématech, které ovlivní i jejich dospělý život.

GG EZ Dudek PB

Daniel Panýrek
CZK 50

Tak to nene

HannyS
CZK 99

Odrovnávačka

Wafu
CZK 501

ešte si to o tých 50 zaokruhlim teda :)

HannyS
CZK 50

Toto je ten attempt !

50
CZK 50

ještě 90 KEKW

Fuzimi
CZK 90

:)

Fuzimi
CZK 101

Good Luck dnes všetkým :)

HannyS
CZK 200

na pokrytí nákladů, gl s druhym dnem runu! OkayChamp

Krackerlack
CZK 10

Ne :)

PainDesu
CZK 49
All donations support organization:
Konsent, z. s., projekt: Když to chce // prevence sexuálního násilí pro školy