Ondřej Myšák: Dárcovská výzva pro projekt Podpořte nás

Narozeninová podpora projektu Nevypusť duši

vybíráme od 28.7.2022
2 200 Kč
vybráno 22 % z 10 000 Kč

zbývá

14 dní

přispěli

4 lidé
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Ahoj! Jsem Ondra a letos jsem slavil 29. narozeniny! No a rozhodl jsem se, že udělám nějakou dobrou věc a zkusím vybrat peníze na nějaký projekt, který mi dává smysl.
Protože problematiku duševních onemocnění považuji za důležitou, už dlouhodobě oceňuji činnost organizace Nevypusť duši. Proto jsem se rozhodl založit menší sbírku/výzvu a uvidíme, co z toho bude. :)
Je to moje první narozeninová sbírka, takže sám nevím jak to dopadne. :-) Ale rád bych činnost Nevypusť duši tímto podpořil, ať se šíří osvěta a duševní nemoci se třeba jednou i přestanou stigmatizovat.
Nevypusť Duši, z. s.
V Nevypusť duši se nebojíme mluvit o duševním zdraví a už 5 let ukazujeme, jak na to. 💜 Našich workshopů a přednášek se zúčastnilo už přes 5 700 studentů a více než 5 000 dospělých. Už rok nemůžeme o duševním zdraví mluvit tak, jak jsme byli zvyklí. Pořádáme proto webináře - alternativu k našim workshopům, přednáškám a kurzům pro žáky, učitele, veřejnost a firmy. Ty nám přináší prostředky nutné k provozu. Přispějte na naše aktivity - vaše podpora nám pomůže v těchto programech pokračovat a dostat téma duševního zdraví k mnohem více lidem.

Jak se můžete zapojit? 

Jsme rádi za jakoukoliv částku. Díky ní budeme moci: 

  • pořádat workshopy duševním zdraví a péči o něj pro středoškoláky, učitele nebo veřejnost
  • aktualizovat seznam všech kontaktů na psychosociální pomoc - ten je už nyní volně dostupný na našem webu;
  • být k dispozici všem s dotazy, co dělat v krizových situacích, na jakou službu se obrátit a co od ní očekávat;
  • tvořit informační materiály, které jsou zdarma ke stažení na našich sociálních sítích nebo webu;
  • vytvářet články založené na ověřených a odborných zdrojích - mnoho z nich najdete už teď na našem webu;
  • vyškolit nové lektory, díky kterým se dostaneme do ještě více tříd po celé ČR - právě škola je totiž místem, kde by se o duševním zdraví mělo mluvit a pečovat o něj. 

Kdo je vlastně Nevypusť duši?

Tým Nevypusť duši, to je přes 70 lidí z celé ČR. Tvoří ho mladí psychologové, lékaři, sociální pracovníci i studenti těchto oborů. Mnozí z nich jsou mladí lidé se zkušeností s duševním onemocněním, kteří svůj příběh sdílí na našich přednáškách a workshopech dál. Ukazujeme, jak pečovat o duševní zdraví a kde hledat pomoc v případě nouze. Přinášíme prevenci středoškolákům a učitelům druhého stupně ZŠ a SŠ, ale také široké veřejnosti a do firem. O duševním zdraví se mluví méně než o tom fyzickém, a to měníme. Duševní zdraví je totiž taky zdraví.

Abyste o nic nepřišli..

Všechny materiály a infografiky o duševním zdraví sdílíme na našem Facebooku nebo Instagramu. Na těchto sociálních sítích se také dozvíte, co plánujeme a kde nás můžete potkat. Všechny tyto informace a mnohem víc najdete i na našem webu.
Víte o někom, u koho bychom mohli mít workshop nebo přednášku o duševním zdraví? Dejte nám vědět na info@nevypustdusi.cz.  
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nevypusť Duši, z. s., projekt: Podpořte nás