Tereza Kopecká: Dárcovská výzva pro projekt Podpořte Lékaře bez hranic

Petřkovská Everesting pro Lékaře bez hranic

vybíráme od 18.6.2022
5 400 Kč
vybráno 27 % z 20 000 Kč

přispělo

7 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Zdolávej Petřkovskou hůrku chůzí, během na kole nebo kombinací obojího na výkonosti ani rychlosti nezáleží :-) prožij při tom fajn 24hodin v přírodě
Přispívat můžete zde nebo na místě do kasičky na organizaci jde celá věnovaná částka, na místě budete mít možnost si i prohlédnout propagační materiály organizace. Po ukončení výzvy nasdílíme potvrzení o odevzdání částky platformě darujme.cz
A je to tady !!! Po loňském 0. ročníku do toho jdeme opět naplno. Pod záštitou kulturní komise obce Lešná, SDH Vysoká pořádá Rozběháme Lešensko 1.ročník Petřkovská Everesting.
Překonej sám sebe, překonávej s námi Petřkovskou hůrku od 15.7. 18hod do 16.7. 18hod.
Během, chůzí, letos i na kole nebo tzv. hybrid kombinací obojího. Celá ideologie akce má charitativní podtext, takže letos své km, pot, krev a slzy věnujeme Lékařům bez hranic skrz transparentní formu přes darujme.cz nebo na míste.
Start závodu bude na travnatém kolbišti ve Vysoké u VM 15.7. v 18hod, registrace 15.7, od 17:00-17:45 a 16.7. od 7:00-8:00.
Letos možnost i online registrace od 23.5.-14.7. za symbolických 100kč (zajištění vody, ovoce, startovního čísla, domácí polévky)+ dobrovolný přispěvek na Lékaře bez hranic, registrace zde: https://www.nazavody.cz/.../329-1-rocnik-petrkovska.../, na místě bude registrace za 150kč.
Šance na krásné ceny, které budeme postupně odtajňovat máš v těchto kategoriích:
junior/ juniorka do 18let
jednotlivci- muži a ženy
dvojce- muži, ženy, mix
vyhlášen manželský/partnerský pár s nejvíce výstupy
týmy do 5 členů
kolo- muži, ženy
hybrid- muži, ženy
vyhlášení celoroční soutěže Vytrvalec
nejlepší senior
vyhlášení 16.7. v 18hod
novinkou oficiálně 1. ročníku je speciální dovednostní soutěž vesnic (6-10členů) a dětská soutěž v překážkové dráze 16.7. registrace od 13 hod, start zdarma, dětská soutěž start 14hod, a dospělá v 16hod.
Ve speciální dovednostní soutěži vesnic (6-10 členné týmy) pořadí určí čas zdolání určené dráhy všemi členy, ke kterému lze připočítat výstupy daného člena pro svoji vesnici
v dětské soutěži budou kategorie do 13 let.
Nabalte stany, boty, sluneční brýle a dobrou náladu a doražte s námi zdolávat vrchol Petřkovské.
Lékaři bez hranic, o.p.s.
Lékaři bez hranic jsou jedna z největších humanitárních a zdravotnických organizací na světě. Každý rok ošetříme zhruba deset milionů pacientů ve více než 70 zemích světa. Lidské životy zachraňujeme všude, kde to je potřeba. Pomáháme lidem trpícím v ozbrojených konfliktech, lidem zasaženým přírodními katastrofami, epidemiemi nebo například podvýživou. Staráme se i o vývoj léků a neustále hledáme cesty, jak humanitární pomoc ještě zlepšit.

Kdo jsou Lékaři bez hranic? Seznamte se s námi za 60 vteřin


Chcete si založit dárcovskou výzvu a podpořit tak Lékaře bez hranic? Pokračujte sem.

5 důvodů, proč podpořit Lékaře bez hranic právě teď


1. Pomůžete organizaci, která pomáhá na celém světě
I když zrovna nezasahujeme v krizi, která plní titulní stránky novin, působí našich téměř 35 000 spolupracovníků ve více než 70 zemích světa. Každý rok ošetříme téměř 10 000 000 lidí.

2. S vaším darem naložíme nejefektivněji, jak je to možné
Lékaři bez hranic drží závazek, že minimálně 80 % každého daru využijí na pomoc lidem v terénu. Co se děje se zbylými 20%? Na provoz organizace spotřebujeme zhruba 5 %, dalších 13 % dáváme na péči o dárce a získávání nových darů. Veškeré náklady pečlivě sledujeme a víme, že každých 10 Kč investovaných do péče o dárce nám přinese 37 Kč na darech. Doopravdy tak v pražské kanceláři „projíme“ jen zlomek každého vašeho daru a drtivá většina se dostává k lidem, kterým pomáháme.
 
3. Jsme organizace, která důsledně poskytuje nestrannou a neutrální pomoc
Lidé často přicházejí o přístup ke zdravotní péči v důsledku ozbrojených konfliktů, nebo proto, že patří k přehlížené skupině obyvatel, která je ze zdravotní péče jinak vyřazena. Právě proto je tak důležitá práce organizace, která poskytuje zdravotní péči nestranně a neutrálně všem lidem jen na základě jejich zdravotních potřeb. Nestranní můžeme být proto, že jsme nezávislí. A nezávislí jsme díky tomu, že více než 90 % našich příjmů celosvětově pochází od lidí, jako jste Vy. Od vlád a států přijímáme peníze jen ve výjimečných případech, když to neohrožuje naší nezávislost (třeba při léčbě podvýživy). V České republice nemáme od začátku roku 2016 ze státního rozpočtu ani korunu. 

4. Vaše pomoc má obrovský dopad. Děláme toho opravdu hodně.
Věděli jste, že jsme se v roce 2016 podíleli na úspěšném testování vakcíny proti ebole? Testujeme také nové formy léčby tuberkulózy, na kterou ročně umírá 1,4 milionu lidí. Díky tomu, že jsme velká organizace a náš hlas je slyšet, se nám také (s Vaší pomocí) podařilo přimět dva jediné výrobce pneumokokové vakcíny, aby snížil její cenu pro humanitární organizace. Po sedmi letech usilovné práce se nám minulý rok podařilo zásadně posunout léčbu proti zápalu plic, který je jednou z hlavních příčin dětských úmrtí na světě a každý rok si vyžádá milion životů.

5. Dostaneme se rychle všude, kde je naše pomoc potřeba
Už třicet let patří k naší práci také propracovaná logistika. Do 48 hodin dokážeme otevřít nemocnici kdekoliv na světě. Když je někde naše práce potřeba, dostaneme se tam.

Sami to ale nedokážeme. Potřebujeme Vás. Abychom byli stále připravení a mohli pokračovat v práci po celém světě, potřebujeme především pravidelné dárce.

(Použité údaje o využití darů a počtu spolupracovníků jsou z roku 2016.)

Pro dobrou věc

Jaroslav Kopecky
500 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Lékaři bez hranic, o.p.s., projekt: Podpořte Lékaře bez hranic