Jan Kanaloš: Dárcovská výzva pro projekt PROBUĎTE SNY DĚTÍ, KTERÉ SI SNÍT NETROUFAJÍ!

Proměň perly v živé příběhy!

vybíráme od 20.5.2022
25 380 Kč
vybráno 13 % z 190 000 Kč

přispělo

9 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Podpořte mladé lidi, kteří se rozhodli svůj volný čas věnovat ostatním a pomáhají jim v každodenních životě najít pevnou půdu pod nohama, bezpečnou a smysluplnou cestu životem.
V životě člověka je mnoho situací, které ho dovedou na rozcestí. V takovém případě se poté často uchyluje ke snění. Sny o tom, co by se nám mohlo podařit a čeho bychom chtěli dosáhnout bychom pro jejich unikátnost mohli přirovnat k perlám. Říká se, že staří Egypťané si jich vážili natolik, že se s perlami nechávali pohřbít. A tak, jako je každá perla originální svým tvarem, jsou i naše sny jedinečné, originální a představují odrazy střípků naší osobnosti. 

Osobnosti jsou často obyčejní lidé, které běžně potkáváme. Možná obyčejní svým stylem života, ovšem velcí svým duchem. A právě takové osobnosti chceme vyzvedávat, protože plní sny nejen sobě, ale pomáhají dalším lidem kolem sebe v jejich každodenním životě nalézat pevnou půdu pod nohama. Podpořte je v jejich snažení a buďte součástí splněných snů lidí, kteří stojí na rozcestí.

Olga
„Vždy jsem si říkala, že mám kolem sebe plno mladých dívek, které by si zasloužily, aby je někdo hezky upravil nebo je naučil, jak si najít čas pro sebe a věnovat se sama sobě. Když se mi podařilo získat kvalifikaci v oboru modeláže nehtů, splnil se mi můj životní sen a věděla jsem, že se chci věnovat těmto dívkám, aby si mohly i ony plnit své sny. Dnes vedu kroužek modeláže nehtů a snažím se jim ukázat životní směr a podpořit je v dosažení vyššího vzdělání.“

Honza
„Být fotbalistou, kterého každý zná – to byl můj sen. Byl jsem blízko, ale kvůli úrazu se mi nepodařilo si svůj sen splnit. Rozhodl jsem se ale, že to nevzdám, a i přesto se budu fotbalu věnovat. Nyní vedu komunitní fotbalový tým mladých dorostenců, kteří to neměli v životě zrovna lehké. Snažím se jim nejen pomoci nalézt cestu v životě, ale také je podpořit v tom, co je baví. Kluci se bijou jako lvi, věřím, že pílí se ke splnění svých snů určitě přiblíží – chce to je jen popostrčit.“

Adam
„Čerstvých 18, život přede mnou. V mým životě bylo plno otázek, na který hledám i dneska těžko odpovědi. Vyrostl jsem jenom s babičkou, která mi pomohla najít správnou cestou. A taky moje komunita, se kterou zároveň trávím hodně času. Věnuju se hudbě, hlavně rapu, a taneční skupině Romano Rat. Máme společný sen – chtěli bysme vytvořit komunitní hudebnu, kde bysme se mohli věnovat našim uměleckým aktivitám a tvořit naše projekty. Chceme mít taky zároveň místo pro mladý, který to v životě nemají lehký, aby měli zázemí, kde se budou cítit bezpečně.“

A jak na to? Celoroční provoz klubovny, včetně nájemného stojí 130 000 Kč. Vybavení a její provoz nás vyjde na 60 000 Kč. Pravidelně pracujeme se skupinou okolo 50 dětí a mladých lidí. TO JE 10,41 KORUN NA DEN NA JEDNOHO!

  • 1 dítě na měsíc ... 312,30 Kč
  • 1 dítě na čtvrtletí ... 936,90 Kč
  • 1 dítě na půl roku ... 1 872,00 Kč
  • 1 dítě na rok ... 3 799,65 Kč
Kolik dětí zvládneš podpořit ty?

Za 1 rok
... zřídíme a zprovozníme komunitní centrum pro děti a mládež včetně zajištění služeb a jejího vybavení. Během 52 týdnů ... je zapojíme do vytvoření tohoto společného prostoru pro smysluplné trávení volného času. Za 365 dnů ... je podpoříme při výběru vzdělávací instituce i ve zvládnutí školy, pro kterou se rozhodnou.

Chceš o nás vědět víc? Navštiv náš web Comunités
České centrum fundraisingu, z.s.
Všichni o něčem sníme, po něčem toužíme. Nebo skoro všichni. Děti, které vyrůstají s tím, že je nic dobrého v životě nečeká, se snít odnaučí. Je to praktičtější, protože to tolik nebolí.
Všichni o něčem sníme, po něčem toužíme. Nebo skoro všichni. Někteří dospělí snít přestanou a tuto mimořádnou schopnost představovat si, co by mohlo být a usilovat o to, aby se to aspoň částečně naplnilo, ztratí. Dovedete si ale představit dítě, který nemá sny?

My se s takovými dětmi a mladými lidmi v našich programech potkáváme. Narodili se do situace, která je tak tíživá a zdá se tak bezvýchodná, že si snít netroufají. Je to nejlepší obrana proti zklamání, které už tolikrát zažily, když se jejich touhy a přání opakovaně nenaplnily…

Děti, které vyrůstají s tím, že je nic dobrého v životě nečeká, se odnaučí snít. Je to praktičtější, protože to tolik nebolí. Tu schopnost si ale hloubi srdce nesou, jen ji probudit. Když jim s tím někdo pomůže, určitě se to povede…. A od toho jsme tu my, dospělí.

Probuďte v dětech odvahu snít!

Vyberte si jeden za zapojených projektů, který je nejbližší vašemu srdci:
Barevné soužití, Horní Podluží
Comunités Liberec
hRom České Budějovice
Roma Tanvald

Společně se daří lépe :-)

Dárce
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
České centrum fundraisingu, z.s., projekt: PROBUĎTE SNY DĚTÍ, KTERÉ SI SNÍT NETROUFAJÍ!