Mirka Kroupová: Dárcovská výzva pro projekt Pomozte Ukrajině s Pamětí národa

Nové horizonty pro Ukrajinu

vybíráme od 23.3.2022
42 000 Kč
vybráno 84 % z 50 000 Kč

přispělo

5 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Chráněná dílna Nové horizonty chce pomoci.
Nevěřícně sledujeme krutý a barbarský útisk ukrajinského národa, bezohledné způsoby boje bez ohledu na vojenské konvence, Obdivujeme statečnost Ukrajinců při obrané své země, víme, že se na tam bojuje i za nás. Mnozí při obraně vlasti ztratili život, byli zranění, přišli o domov. Je na nás, abychom pomohli.
Organizace za příspěvky nejčastěji kupují Pomáhají ale i ukrajinským uprchlíkům v Česku.
Jak pomáháme:
- Prodejem výrobků na Farmářských trzích na Kubánském náměstí v Praze. Veškerý zisk půjde na sbírku Post Bellum na nákup základních věci k přežití, jako je voda, jídlo a hygienické potřeby, ale i zdravotnický materiál a ochranné pomůcky, jako jsou například helmy a neprůstřelné vesty.
- Při prodeji dostane práci i paní, která musela z Ukrajiny uprchnout
- Nabídneme práci 1-3 uprchlíkům
- Prostřednictvím této výzvy požádáme naše zaměstnance, přátele a známé o příspěvek do této sbírky.
- Vybranou částku zdvojnásobíme

Věříme, že každá pomoc má svou cenu a svůj smysl. Přispějte, jakoukoli částkou nebo nás přijďte podpořit na Kubáň.
POST BELLUM
Ukrajina krvácí. Nemusíme jen pasivně přihlížet bezpráví a agresi, kterým čelí naši přátelé proto, že se rozhodli s námi sdílet hodnoty svobody a demokracie. Už rok a půl nakupujeme ochranný a zdravotnický materiál a děláme vše pro to, aby se dostal na Ukrajinu co nejrychleji a na místa, kde je nejvíce třeba. Tisíce vest a helem od nás využívají obránci v první linii, mnoho tun zdravotnického materiálu zachraňuje životy. Dodali jsme také hasičské a sanitní vozy, generátory, drony nebo optická zařízení. Ještě není konec: Ukrajinští hrdinové bojují a stále potřebují materiál, aby v obraně své země obstáli. Prosíme, vytrvejme i my. K pomoci nás zavazuje naše vlastní zkušenost s válkou a totalitami 20. století.

 


To důležité se v žádné době nemění. Ať už jsou to příběhy z doby, kdy jsme sami čelili válce a totalitě, nebo ty, které se aktuálně odehrávají jen pár set kilometrů od nás. Spojuje je touha po svobodě, bezpečí a domově. K pomoci ostatním nás zavazuje naše vlastní zkušenost s válkou a totalitami 20. století.

V neziskové organizaci Post Bellum jsme v roce 2O19 založili pobočku ve Lvově s cílem natáčet vzpomínky pamětníků pro archiv Paměť národa. Kolegové na Ukrajině zaznamenali desítky příběhů především z doby stalinistických represí, disidentů a politických vězňů. Po vypuknutí konfliktu nás požádali o pomoc. Nešlo odmítnout. Díky Vaší podpoře jsme již obráncům Ukrajiny doručili tisíce neprůstřelných vest a helem, tuny zdravotnického materiálu a pozorovací optiku, v neposlední řadě i plně vybavené sanitní a hasičské vozy. Díky tomu se prokazatelně podařilo zachránit desítky lidských životů. Všechny zaslané prostředky jsou nesmrtícího charakteru. Potřebný materiál a jeho charakteristiku konzultujeme přímo s odborníky z Armády České republiky. Příjemci naší pomoci jsou především bojovníci v první linii, příslušníci speciálních sil. Pomoc realizujeme prostřednictvím Velvyslanectví Ukrajiny v České republice. Zástupci české ambasády v Kyjevě pak na místě dohlížejí na správné využití a rozmístění materiálu potřebným.
Měsíc únor se nesmazatelně zapsal do paměti všech lidí na Ukrajině. Protože nikomu z nás není osud této země lhostejný, rozhodli jsme se spolu s organizacemi Člověk v tísni, Milion chvilek pro demokracii a Evropský kongres Ukrajinců uspořádat shromáždění k 2. výročí války. Chceme vzkázat Ukrajincům: „Jsme s vámi. Je to i náš boj a také boj o naši budoucnost." Přidejte se také a nenechte si ujít shromáždění v sobotu 24. února 2024 od 16 do 17 hodin na Staroměstském náměstí, kde mimo jiné vystoupí prezident ČR Petr Pavel a další zajímaví hosté.


Pokud chcete přispět vyšší částkou, můžete peníze poslat přímo na sbírkový účet: 123-6318620207/0100 (pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ7601000001236318620207, BIC / SWIFT kód: KOMBCZPPXXX). Kontakt pro přípravu darovací smlouvy: dary@pametnaroda.cz

Děkujeme za Vaši podporu! 

Upřímně řečeno, čekal jsem, že se zapojí více lidí, o to více oceňuji každého, kdo byl ochotný Ukrajincům pomoci i finančně.

Martin Chvátal
5 000 Kč

Sláva Ukrajině, soud pro válečné zločince Putinovi.

Martin Chvátal
1 000 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
POST BELLUM, projekt: Pomozte Ukrajině s Pamětí národa