Mercedes-Benz klub Česká republika: Dárcovská výzva pro projekt Pomozte Ukrajině s Pamětí národa

S hvězdou na kapotě pomozme Ukrajině

vybíráme od 9.3.2022
72 200 Kč
vybráno 48 % z 150 000 Kč

přispělo

9 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Výzva všem, kterým není lhostejný osud zkoušeného národa.
Rádi bychom přispěli na zachování a udržení domovů těm, kdo nemají tolik štěstí, aby si o nich mohli rozhodnout jen sami.
Za klub posíláme jako dar částku 50 000 Kč a rádi bychom vyzvali své členy, další příznivce třícípé hvězdy, ale i všechny ostatní lidi se smyslem pro sounáležitost, aby ukrajinské občany, kteří trpí následky vojenské agrese, podpořili.

Všem, kdo přispějí, tímto velice děkujeme.

P. S. Vzpomínáme na naše ukrajinské kolegy, kteří nás v hojném počtu navštívili u příležitosti oslav 50. výročí založení Mercedes-Benz klubu Česká republika v roce 2013:
POST BELLUM
Od 24. února čelí Ukrajina bezprecedentní invazi vojsk Ruské federace. S pohnutím jsme sledovali a sledujeme nadále odhodlání našich přátel bránit svou vlast. Proto jsme spustili sbírku, ve které můžete přispět i Vy. Za Vaše dary nakupujeme vybavení, které zachraňuje životy a zvyšuje bezpečnost obránců Ukrajiny. Zejména zdravotnický materiál, neprůstřelné vesty, balistické přilby, rukavice, spacáky, stany, vysílačky, baterie, průzkumné drony, termovize a potraviny. Díky našim ukrajinským partnerům víme, jaký materiál obráncům schází, v jakém množství a kde je ho nejvíc zapotřebí. Finanční prostředky využíváme rovněž ke zlepšení zdravotní péče dětem a lidem postiženým invazí ruské armády.
Ukrajina čelí bezprecedentní invazi vojsk Ruské federace. Tato země má právo na územní celistvost a svobodné rozhodnutí o vlastním směřování! S hlubokým pohnutím sledujeme odhodlání našich přátel bránit svoji vlast. Vidíme jejich nasazení, touhu po svobodě, vzdor proti agresi z Ruska. Děláme vše pro to, aby se naše pomoc dostala na Ukrajinu co nejrychleji. Na logistice a distribuci materiálu spolupracujeme s ukrajinskými partnery, kteří přesně ví, kde je vybavení nejvíce třeba.  Není bohužel v našich možnostech poskytovat materiál jednotlivcům nebo skupinám.

Nemusíme pasivně přihlížet bezpráví páchanému na společnosti, která čelí agresi svého souseda jen proto, že se rozhodla sdílet s námi hodnoty svobody a demokracie. Prosím přispějte. Tisíce vest a helem od nás již ochraňují konkrétní lidi na Ukrajině. Mnoho tun zdravotního materiálu zachraňuje životy. Ukrajinští hrdinové ale potřebují mnohem víc, aby v obraně své země obstáli.

 


Sbírku můžete podpořit také platbou přímo na sbírkový účet: 123-6318620207/0100
(pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ 7601000001236318620207, BIC / SWIFT kód: KOMBCZPPXXX).
Kontakt: dary@pametnaroda.cz


Nezisková organizace Post Bellum, správce projektu Paměť národa, na konci roku 2019 založila ve Lvově pobočku. Kolegové na Ukrajině zaznamenali desítky příběhů především z doby stalinistických represí, disidentů a politických vězňů. Těsně před vypuknutím konfliktu kolegové prosili o pomoc pro ukrajinskou nadaci Come Back Alive, která vybavuje obránce ukrajinských hranic ochrannými prostředky. Česká Paměť národa se rozhodla oslovit své podporovatele a vybrané peníze poslat této ukrajinské nadaci. Během dvou dní konfliktu se nadace musela z Kyjeva evakuovat a poslala naléhavý vzkaz, že není již schopna nakupovat a distribuovat tolik potřebné neprostřelné vesty, helmy, optiku a prosí českou organizaci Post Bellum, aby se toho podle svých možností chopila. Nešlo odmítnout. Díky Vaší podpoře jsme již obráncům Ukrajiny doručili tisíce neprůstřelných vest a helem, tuny zdravotnického materiálu.

Děkujeme za Vaši podporu!

Už bylo Rusa dost!! Držte se.

Petr Tuček
2 000 Kč

Ruská válečná lodi, jdi do pr..le! Tak asi tak....

Antonín Pallas
5 000 Kč

S hvězdou na kapotě pomáháme Ukrajině.

Mercedes-Benz klub ČR
50 000 Kč

Držíme palce. Petr Schweiner

Petr Schweiner
5 000 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
POST BELLUM, projekt: Pomozte Ukrajině s Pamětí národa