Realitní Shaker: Dárcovská výzva pro projekt Pomozte Ukrajině s Pamětí národa

Investoři pomáhají

vybíráme od 7.3.2022
23 000 Kč
vybráno 46 % z 50 000 Kč

přispělo

21 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Podpořme Ukrajinu v obraně své nezávislosti.
Nezisková organizace Post Bellum, správce projektu Paměť národa na konci roku 2019 založila ve Lvově pobočku. Těsně před vypuknutím konfliktu kolegové prosili o pomoc pro ukrajinskou nadaci Come Back Alive, která vybavuje obránce ukrajinských hranic ochrannými prostředky. Česká Paměť národa se rozhodla oslovit své podporovatele a vybrané peníze poslat této ukrajinské nadaci.
Pomoc míří na obranné prostředky (helmy, vesty) a zdravotnický materiál.
Jako investoři máme více možností, jak pomáhat. A máme radost, když vidíme, kolik lidí a v jaké míře pomáhá. Děkujeme!

Pojďme se potkat a probrat aktuální situaci a to, jaký bude mít vliv na trh a další fungování v něm.
Všichni jsme tak trochu v šoku z toho, co se nyní děje. Jen co se začínáme oklepávat z toho, co způsobil covid, přišla válka na Ukrajině. Pomáháme samozřejmě, jak se dá a vidíme, že vy také. Určitě se vám ale, stejně jako nám, honí hlavou spousta otázek:
- Co situace udělá s trhem nemovitostí v Čechách?
- Jak vysoká bude inflace?
- Jak vysoké budou úrokové sazby u hypoték a jak dlouho tak vysoké zůstanou?
- Máme nemovitosti raději prodat a držet hotovost? V jaké měně?
- Nebo naopak nemovitosti přikupovat?
- Jak se připravit na to, když by válka pokračovala i mimo území Ukrajiny?
Nikdo nemáme křišťálovou kouli, takže s jistotou nemůžeme říci, co bude. Ale vždy je lepší takové otázky probrat s lidmi, kteří sdílejí podobný přístup k životu, jako vy. Pojďme se tedy opět po dlouhé době na živo potkat a tohle vše a určitě i mnohem více probrat.
Vzhledem k situaci, jsme se rozhodli pojmout vstupné příspěvkem na charitu. Založili jsme tedy tuto dárcovskou výzvu.
VSTUPNÉ = příspěvek minimálně 500,-Kč
vyplňte při darování své jméno ;-)
Uvidíme se 29.3. od 18 hodin v restauraci U Dobré Myšlenky. Těšíme se na Vás!
POST BELLUM
Ukrajina krvácí. Nemusíme jen pasivně přihlížet bezpráví a agresi, kterým čelí naši přátelé proto, že se rozhodli s námi sdílet hodnoty svobody a demokracie. Už rok a půl nakupujeme ochranný a zdravotnický materiál a děláme vše pro to, aby se dostal na Ukrajinu co nejrychleji a na místa, kde je nejvíce třeba. Tisíce vest a helem od nás využívají obránci v první linii, mnoho tun zdravotnického materiálu zachraňuje životy. Dodali jsme také hasičské a sanitní vozy, generátory, drony nebo optická zařízení. Ještě není konec: Ukrajinští hrdinové bojují a stále potřebují materiál, aby v obraně své země obstáli. Prosíme, vytrvejme i my. K pomoci nás zavazuje naše vlastní zkušenost s válkou a totalitami 20. století.

 


To důležité se v žádné době nemění. Ať už jsou to příběhy z doby, kdy jsme sami čelili válce a totalitě, nebo ty, které se aktuálně odehrávají jen pár set kilometrů od nás. Spojuje je touha po svobodě, bezpečí a domově. K pomoci ostatním nás zavazuje naše vlastní zkušenost s válkou a totalitami 20. století.

V neziskové organizaci Post Bellum jsme v roce 2O19 založili pobočku ve Lvově s cílem natáčet vzpomínky pamětníků pro archiv Paměť národa. Kolegové na Ukrajině zaznamenali desítky příběhů především z doby stalinistických represí, disidentů a politických vězňů. Po vypuknutí konfliktu nás požádali o pomoc. Nešlo odmítnout. Díky Vaší podpoře jsme již obráncům Ukrajiny doručili tisíce neprůstřelných vest a helem, tuny zdravotnického materiálu a pozorovací optiku, v neposlední řadě i plně vybavené sanitní a hasičské vozy. Díky tomu se prokazatelně podařilo zachránit desítky lidských životů. Všechny zaslané prostředky jsou nesmrtícího charakteru. Potřebný materiál a jeho charakteristiku konzultujeme přímo s odborníky z Armády České republiky. Příjemci naší pomoci jsou především bojovníci v první linii, příslušníci speciálních sil. Pomoc realizujeme prostřednictvím Velvyslanectví Ukrajiny v České republice. Zástupci české ambasády v Kyjevě pak na místě dohlížejí na správné využití a rozmístění materiálu potřebným.
Měsíc únor se nesmazatelně zapsal do paměti všech lidí na Ukrajině. Protože nikomu z nás není osud této země lhostejný, rozhodli jsme se spolu s organizacemi Člověk v tísni, Milion chvilek pro demokracii a Evropský kongres Ukrajinců uspořádat shromáždění k 2. výročí války. Chceme vzkázat Ukrajincům: „Jsme s vámi. Je to i náš boj a také boj o naši budoucnost." Přidejte se také a nenechte si ujít shromáždění v sobotu 24. února 2024 od 16 do 17 hodin na Staroměstském náměstí, kde mimo jiné vystoupí prezident ČR Petr Pavel a další zajímaví hosté.


Pokud chcete přispět vyšší částkou, můžete peníze poslat přímo na sbírkový účet: 123-6318620207/0100 (pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ7601000001236318620207, BIC / SWIFT kód: KOMBCZPPXXX). Kontakt pro přípravu darovací smlouvy: dary@pametnaroda.cz

Děkujeme za Vaši podporu! 

.

Dárce
500 Kč

World peace

Jan Šimek
500 Kč

Ggh

Pavel Fryba
500 Kč

There is only good and evil. And good must always prevail.

Lucie Anna Novakova
500 Kč

For the sake of our kids and their future.

zuzana Shaw Novakova
500 Kč

Вы герои!

Nela
10 000 Kč

Realitníshaker :)

Lukáš Tuček
500 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
POST BELLUM, projekt: Pomozte Ukrajině s Pamětí národa